3 találat a(z) záró egyenleg cimkére

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha jól tudom, akkor a kivában a pénztár záró egyenlegét kell összevetnem a mentesített keretösszeggel, és amennyiben nagyobb a záró egyenleg a mentesített keretösszegnél, kivával le kell adózni. Megtehetem-e, hogy év közben folyamatosan magasabb pénztáregyenlegem van, mint a mentesített rész, majd év végén elszámolási előleget adok ki a pénztárból? Így a záró egyenlegemet a mentesített összeg alá viszem, és ezáltal nem nem fizetek kivát? Köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Diákmunka, italfelszolgálás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Iparűzési adó megosztása

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Hallgatói munkaszerződés

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink