39 találat a(z) visszamenőleges cimkére

Munkába járás költségtérítése visszamenőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, írja meg, hogy mennyi időre visszamenőleg lehetséges kifizetni a munkába járás költségét? Akár több évre visszamenőleg is lehet? Mi ennek a korlátja? Köszönettel.

Szochokedvezmény Start Bónusz után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megtudni, hogy az alábbi esetben lehetett-e szochokedvezményt igénybe venni? Dolgozó 2012. 04. 12. óta gyesben részesül második gyermeke után (jelenleg is). Elhelyezkedett 2012. 05. 14-én 4 órás munkaviszonyban Start Bónusz kártyával (érvényessége 2013. 05. 10-ig tartott). Ezt követően megillette volna a munkáltatót 2013. 05. 11-től a szochokedvezmény 3 évig? Szíves válaszát előre is köszönöm!

Kutatók foglalkoztatása után járó adókedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy általam könyvelt orvos Phd tudományos doktori fokozattal rendelkezik. Számomra ez csak most derült ki. Kérdésem, hogy a kutatók foglalkoztatása után járó szociális hozzájárulási adó kedvezményt visszamenőleg meddig lehet önrevízióval visszaigényelni, ha lehet egyáltalán. Gondolom ez a kedvezmény abban az esetben is jár, ha önfoglalkoztatásról van szó egy kft.-ben.

Gyed és gyes második gyermeknél Kérdés

Tisztelt Szakértő! Első gyermekem 2012.03.01-én született. Rendben igénybe vettem a tgyást, gyedet és gyest. Munkaviszonyom közös megegyezéssel 2014.03.10-én szűnt meg. Gyermekem 3 éves koráig, 2015.03.01-ig gyesen voltam. Közben 2014.10.21-én megszületett a második gyermekem. Mivel ekkor már nem volt munkaviszonyom, ezért úgy tájékoztattak, hogy tgyásra és gyedre nem vagyok jogosult, ezért a második gyermekem után csak gyest vettem igénybe. Férjem 8 órás alkalmazottként dolgozik saját vállalkozásában. Kérdésem az lenne, hogy ha lemondok a gyesről, igényelhet-e a férjem gyedet akár visszamenőleg a második gyermekünk 1 éves korától – 2015.10.21-től – kezdődően? Ez természetesen kedvezőbb lenne anyagilag, mint a jelenlegi gyes, ha van erre mód, az 1 éves kortól folyósított gyest visszafizetnénk. Válaszát köszönöm!

Lakáshitel-törlesztés cafetériarendszerben Kérdés

Adott egy kft. négy taggal. Apa, anya és két fiú gyermek, mind a négyen ügyvezetők. A munkáltatói jogok gyakorlója a társasági szerződés szerint az apa. Az ügyvezetők teendőiket megbízási jogviszonyban, díjazás nélkül látják el. A fiúk futárként munkaviszonyban vannak. A kérdés az, hogy lehetséges-e az egyik fiúnak lakáshitel-törlesztésre adómentes juttatást adni, valamint lehet ezt utólag, decemberben megtenni visszamenőleg 2015-re?

25 év alatti pályakezdő, nincs korábbi munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! 25 év alatti pályakezdő esetén, akinek még nem volt semmilyen munkaviszonya, milyen munkáltatói kedvezményt lehet érvényesíteni? Szükséges-e ebben az esetben bármilyen igazolást beszerezni? Visszamenőleg érvényesíthető a kedvezmény? Válaszát előre is köszönöm!

Lakáscélú munkáltatói támogatás visszamenőlegesen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk úgy döntött, hogy adómentes támogatást nyújt a munkavállalók lakáscélú hiteleinek törlesztéséhez. A támogatás nyújtásához szükséges technikai feltételeket (szerződés a számlavezető bankkal, alszámla megnyitása) csak július során intéztük el és azóta havonta utaljuk az esedékes törlesztéstámogatásokat. Kérdésünk az, hogy a január-június hónapokra vonatkozóan van-e lehetősége a munkáltatónak utólag egy összegben megadni/átutalni a támogatást a munkavállalók részére? Válaszukat köszönjük.

Áfaarányosítás Kérdés

Egy társaság januártól-júniusig áfaköteles tevékenységet végez. Az időszakos bevallásaiban a fizetendő és levonható áfa egyenlegét bevallja, és befizeti. Júliusban a befektetései között nyilvántartott üzletrészt értékesít, amely magas értékesítési ára miatt nem tekinthető eseti jellegűnek. Ezt követően a társaság az áfatörvény 123. § előírásait követve alkalmazza az arányosítást azoknál a beérkező számláknál, melyeknél nem határozható meg, hogy áfaköteles vagy áfamentes tevékenység érdekében merült fel. Júliustól kezdve a göngyölítés módszerét alkalmazva, bevallási időszakonként meghatározott arányszám figyelembe vételével, számolja el az arányosítva levonható áfát. Kérdésem az, hogy visszamenőleg kell-e korrigálni az első félév megosztással nem érintett bevallásait, és így a megosztással nem érintett időszakban elszámolt levonható áfa 100 százaléka levonásban maradhat? A választ előre is köszönöm.

Adószámos magánszemély kifizetőnek is értékesít Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az adószámos magánszemély kifizetőnek és kifizetőnek nem minősülőknek is értékesít szalmából készített használati tárgyakat. Sajnos 2011. óta semmilyen nyilvántartást nem vezetett, bevallásokat nem adott be. A kifizetők nem vontak tőle adóelőleget és azt nem vallották be. Most szeretné az elmaradt éveket bevallani. Mi a teendő abban az esetben, ha a kifizetők évekre visszamenően semmit sem vontak tőle, és több esetben az aktuális minimálbér 30 százaléka feletti kifizetés is történt? Köszönettel várom válaszukat! Üdv:W.Andrea

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink