16 találat a(z) tulajdonrész cimkére

Többségi részesedést szerez az MBH Bank a Fundamentában Cikk

Az MBH Bank Nyrt. részvényadásvételi szerződést írt alá a Fundamenta-Lakáskassza Lakás-takarékpénztár Zrt. 76,35 százalékos tulajdonrészének megvásárlására a német Bausparkasse Schwäbisch Hall AG-vel, az osztrák Bausparkasse Wüstenrot AG-vel és a német Wüstenrot & Württembergische AG-vel – tájékoztatta az MTI-t a pénzintézet pénteken.

Megkezdődött a Posta Biztosítókban lévő állami tulajdonrész értékesítése Cikk

Megkezdődött a Posta Biztosítókban lévő állami tulajdonrész értékesítését célzó nyílt versenyfolyamat – közölte a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. szerdán az MTI-vel.

Üzletrész továbbértékesítése Kérdés

Tulajdonrész a kisboltban: jár-e végkielégítés? Cikk

Adott egy élelmiszerbolt, ahol az alkalmazott 10 éve dolgozik. 3 évvel ezelőtt azonban 1 százalékkal a tulajdonos bevette a cégbe, hogy vasárnap is tudjon dolgozni. Most felmondott neki, és állítja, hogy mivel tulajdonos (munkaviszonyban), nem jár neki végkielégítés. Valóban így van? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszolt.

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Munkaerő-kölcsönzés Kérdés

Egy magyar kft.-nek tulajdonrésze van egy német munkaerő-kölcsönzésre jogosult cégben. A magyar kft. szeretné a saját dolgozóit kölcsönözni német cégeknek. A magyar kft.-nek nincs engedélye munkaerő-kölcsönzésre. Kérdés: Azáltal, hogy tulajdonrésze van a magyar kft.-nek a német cégben, szerzett-e bármilyen jogosultságot arra, hogy ő is kölcsönözhesse a magyar cégben bejelentett dolgozókat. Válaszukat előre is köszönöm, Seprenyi Klára

Telekvásárlás engedély nélkül épült épülettel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy osztatlan közös tulajdonban vásárol tulajdonrészt (a tulajdonosok egymás között szerződéssel osztották négy részre a területet), amin ugyan található egy épület, de az engedély nélkül épült és bejegyezve a tulajdoni lapra nincsen. Ügyfelem a szerződésben telket vásárol magánszemélytől. Kérdésem, hogy hogyan kezeljük könyveinkben, ha a vásárlás után az épületre fennmaradási engedélyt kapnak és bejegyzik a tulajdoni lapra? Ez fellelt eszközként elhatárolt, majd értékcsökkenéssel arányosan visszacsöpögtetett eredmény lesz? Azt is meg szeretném kérdezni, hogy ha beszerzéskor még telekről van szó, de később bejegyzik az épületet, illetve ügyfelem is épít egy építményt a telekre, akkor egy későbbi értékesítéskor mire fog áfa felmerülni? A telekre önmagában mindig, vagy az épülettel együtt ügyfelem áfanyilatkozata szerint? Köszönettel: Miksa Viktor

Tulajdonrész-értékesítés Kérdés

A kölcsönösen megállapodott vételár azonos a tulajdonrész névértékével. Magánszemélyek közötti ilyen visszterhes átruházásnál van-e a vevőnek, illetve az eladónak adófizetési kötelezettsége, ha a névérték azonos a korábbi bekerülési értékkel, és a névérték alacsonyabb a piaci értéknél? Előre is köszönöm válaszukat!

Tulajdonrész Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég alakulási jegyzett tőkéje 3 millió forint, a cégnek két tulajdonosa van fejenként 1,5 millió forint jegyzett tőkét fizettek, a cég a későbbiekben eredménytartalékból felemelte a jegyzett tőkét 5 millió forintra. Az egyik tulajdonos eladná a tulajdonrészét a másik tulajdonosnak. Ha névértéken értékesíti a tulajdonrészt, milyen adóvonzata van? Névértéken való értékesítés esetén az eredménytartalékból megemelt rész osztalékfizetésként fog adózni? Milyen adóvonzata van, ha az egyik tulajdonos az összesen 2,5 millió forint tulajdonrészét 5 millió forintért értékesíti? Milyen adóvonzattal kell számolni a tulajdonrész értékesítése során, ha a tulajdonrészt a cég venné meg? Válaszát előre is köszönöm Tisztelettel: Lászlók Éva Virtus Kft

Tulajdonrész Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. tőkehozzájárulása a következőképpen alakult: 500 ezer forintot a tulajdonos, 14 millió forintot pedig egy offshore cég tett bele. Ezt a tulajdoni részt később a kft. az offshore cégtől 1 millió forintos névértéken megvette. Ezután a kft. tulajdonosa mellett a kft. maga lett a másik tulajdonos, ami ugye nem lehetséges. Ezt hogyan lehetne feloldani? Milyen adófizetési kötelezettségek keletkeznének? Egy ügyvédtől azt az információt kapták, hogy a 14 millió és az 1 millió forint közötti különbözet után fizesse meg az szja-t és az ehót, de ez ugye elég magas összeg lenne. Lehet-e olyan, hogy ezt az üzletrészt megveszi egy magánszemély ugyanazon az 1 millió forintos névértéken, majd továbbadja a kft. tulajdonosának például 2 millió forintért. Ilyenkor csak a kettő közötti különbözet után kellene adóznia? Vagy milyen egyéb módon lehetne rendezni ezt a problémát? Köszönöm a segítséget!

Ingatlan tulajdonrész vásárlása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk egy belvárosi lakóingatlan tulajdoni hányadának 50%-át vásárolta meg, a fennmaradó 50%-nak két magánszemély lett a tulajdonosa 25-25% arányban. Az ingatlan műemlékvédelem alatt áll. Két kérdésünk merül fel ezzel kapcsolatban. Elszámolhatja-e a cég a fejlesztési tartalék terhére az ingatlan tulajdoni hányadának vásárlását? A könyvekben a teljes értéket, vagy csak az 50%-ot lehet kimutatni? Az ingatlant a társaság használná irodaként, de később esetleg bérbe is adná. Hogyan történik a bevétel elszámolása, ha a magánszemély tulajdonostársak is igényt tartanak a bérleti díj rájuk eső részére? Járható út, hogy a teljes bérleti díjat a cég számlázza, majd valahogyan kifizeti a tulajdonostársaknak a rájuk eső részt, akik a szja törvény szerint leadózzák azt? Hogy kell ezt bizonylatolni, milyen eljárást javasolnak? Ha lemondanak a bérleti díj rájuk eső részéről az jár-e adófizetési vagy ajándékozási illeték-kötelezettséggel?

Kilépés vagy kiválás egy kft.-ből Kérdés

Tisztelt Cím! Egy kft.-nek vagyok a tagja és az egyik ügyvezetője. A cégnek jelenleg hét tagja van, különböző mértékű jegyzett tőkével és szavazati aránnyal. Az én jegyzett tőkém (üzletrészem) 1 440 000 Ft. A cég saját tőkéje: 155 384 e Ft Jegyzett tőke: 5 500 e Ft Tőketartalék: 18 383 e Ft Eredménytartalék: 69 703 e Ft Lekötött tartalék: 72 633 e Ft Hosszú lejáratú kötelezettség: 32 313 e Ft Rövidlejáratú kötelezettség: 35 482 e Ft Üzletrészemet a társaság tagjai nem vásárolják meg, és kívülálló sem kívánja megvásárolni. Kérdésem: mennyit érhet a cégben lévő vagyonom? Tisztelettel: Miklós Lajos

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jól értelmezem a törvényt, miszerint ha két magánszemély több cégben is fele-fele arányban tulajdonos, akkor ezek nem minősülnek kapcsolt vállalkozásoknak, lévén, hogy üzletrészük az 50 százalékot nem haladja meg? Köszönöm!

Osztalékkifizetés aránya tagok között Kérdés

Kifizethető-e a tulajdoni hányad szerintitől (50-50%) eltérő arányban az osztalék, ha az egyik tag a beszámolót és osztalékfizetést elfogadó taggyűlésen nyilatkozik, hogy önként lemond a férje javára a saját osztalékáról?

Kapcsolt vállalkozások közötti ingatlan tulajdonjogának Illetékmentes átruházása Kérdés

Tisztelt Adózóna.hu! Kérdéseim gazdasági jellegű ingatlan tulajdonjog átruházás illetékmentességgel kapcsolatban a következők:1. Az "A" kft. adózó az ingatlan 100 százalékos tulajdonosa. Az "A" kft tulajdonosai "X" magánszemély 80 százalék, és "Y" magánszemély 20 százalék tulajdonrésszel. Az "A" kft 2013.11.18-án a tulajdonát képező ingatlant 100 százalékban értékesíti az "X" magánszemély tulajdonosának a 100 százalékos tulajdonában lévő "B" kft.-nek.Ebben az esetben a tulajdonjog átruházás illetékmentes-e? Válaszukat előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink