6 találat a(z) tulajdoni arány cimkére

Tulajdoni arányok a végelszámoláskor Kérdés

Saját üzletrész bevonása Kérdés

Részesedés bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy kft. 50%-os részesedés szerzése anno nem került bejelentésre a NAV felé a T201T nyomtatványon. Közben a tőke mértéke emelkedett, viszont tulajdonosi hígítás is történt, ezért a tulajdoni részesedés arány 17%-ra csökkent. Ez a részesedésmérték újként bejelenthető annak ellenére hogy a tulajdoni arányok változása miatt a részesedés százalékos mértéke csökken, viszont a befektetett összeg ezzel szemben nőtt? Válaszát köszönöm.

Társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy társaság 4 taggal, azonos tulajdoni arányban alakul, 25-25 százalékban, közülük az egyik tag az ügyvezetést is ellátja megbízási jogviszonyban, tiszteletdíj ellenében és mellette máshol van 40 órás munkaviszonya, akkor ő társas vállalkozónak minősül-e? Köszönöm válaszát.

Közös tulajdonú ingatlan bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két kérdésre keresem a választ közös tulajdonú ingatlan bérbeadásával kapcsolatban: 1. Az ehónál az 1 millió forintos jövedelemhatárt személyenként kell vizsgálni vagy az adott ingatlan bérbeadásából származó teljes jövedelem figyelembevételével, függetlenül attól, hogy ez a jövedelem hogyan oszlik meg a tulajdonosok között? 2. Ha az ingatlannak két tulajdonosa van és a bérbeadásból származó jövedelmet nem a tulajdoni arányuk szerint szeretnék megosztani (tulajdoni arányuk 60-40 százalék, de a jövedelmet 50-50 százalékban osztanák meg), az erről szóló megállapodást milyen formában kell megtenni (milyen adatokat kell szerepeltetni, tanúk kellenek-e hozzá, milyen szövegezéssel szokták ezeket megírni)? Kérem küldjön erre vonatkozóan egy mintamegállapodást, ha tud! Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Süveges Orsolya

Ingatlanvásárlás illetéke több tulajdonos esetén Kérdés

Tisztelt Szakértők! Adott a következő helyzet: két, egymással rokoni kapcsolatban nem álló személy eladott egy-egy lakást. Az egyik lakást 11 millió forintért adták el, a másikat 13 millió forintért. Ezt követően közösen vettek egy többgenerációs családi házat 23 millió forintért. Az ügyvéd tájékoztatása szerint az illeték kiszabásakor nem fogják figyelembe venni azt, hogy a két lakás árából lett megvásárolva a családi ház, hanem csak a nagyobb értékű lakás árát lehet majd levonni, és a 23-13=10 millió forint után illetéket kell majd fizetni a tulajdonrészek arányában. A kérdésünk az, hogy tényleg így van? Nem számít, hogy több tulajdonosa lett a családi háznak, nem lehet úgy csinálni, hogy a tulajdonosok a saját tulajdoni arányukban beszámítják a saját maguk által eladott lakások értékét, és csak a különbözetek után kell illetéket fizetni? Válaszukat előre is köszönjük.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bérleti díj beszámítása

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Ázsiós tőkeemelés

Pölöskei Pálné

adószakértő

Menedzserszűrés

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink