10 találat a(z) termékadó cimkére
Az Adózóna válaszol: a neta 2022. évi változásai Cikk
Tüske Zsuzsanna vámszakértő ad választ arra a kérdésre, hogy milyen szempontok alapján érdemes áttekinteni a forgalmazott népegészségügyi termékadó-köteles termékek körét a 2022-ben változott neta-előírások figyelembevételével.
Nőtt a csipszadóból származó bevétel Cikk
Tavaly 10,3 milliárd forint népegészségügyi termékadót (neta) fizettek be a cukros üdítőket és a sós snackeket gyártók a 2019-es 10,1 milliárd forint után - közölte a Világgazdasággal a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Tevékenységi kör bővítése Kérdés
Tisztelt Szakértők! Magyarországi vállalkozás sütemények gyártásába kezd kizárólag belföldön, magánszemélyeknek és adóalanyoknak is. A népegészségügyi termékadóról (neta) szóló törvény szerint bizonyos termékek adókötelesek lesznek, és a bejelentési kötelezettségünket az évi 50 kilogramm arányosításával határozzuk meg. A mennyiségi határ elérését követő hónapban a netabevallási kötelezettségünket az áfabevallási időszak szerint kell teljesítenünk? A bejelentést milyen módon kell megtennünk? A vevők e-mailben is rendelhetnek, így online kereskedelemnek minősül a tevékenység, mivel a vásárlási folyamat legalább egy szakaszában internetes kapcsolat van a vevő és az eladó között? Előre is köszönöm szépen válaszukat!
Termék és termelési adók Kérdés
Tisztelt Szakértő! Pályázathoz kapcsolódóan mely adókat kell érteni a termékadók és melyeket a termelési adók meghatározás alatt? Illetve: mit értünk termék- és termelési támogatások alatt? Üdvözlettel.
Netaköteles termék duplán? Kérdés
Kérdés témaköre: népegészségügyi termékadó (2011. évi CIII. törvény és módosítása 2014. évi LXXIV. törvény). Az egyik termékünk két jogcímen is netakötelessé vált a jogszabályok szerint. Ilyen esetben duplán kell megfizetnünk az adót, vagy csak egy esetben a kétszeres adózás elkerülése miatt? Termék: alkoholos üdítő 4 százalékos alkoholtartalommal (vámtarifaszám: 22089069. fajtakód: 544) 2015. január 1. előtt erre a termékre már fizettünk netát, az alábbi szakasz alapján (2011. évi CIII. törvény): 2.§ g) a 2208 VTSZ szám alá tartozó olyan ital, amely üdítőitalt tartalmaz, feltéve, hogy a termék cukortartalma meghaladja az 5 gramm cukor/100 milliliter mennyiséget (a továbbiakban: alkoholos frissítő). A 2015. január 1-jétől hatályos i) pontja miatt már az alkoholtermék volta miatt is kötelezett: i) a jövedéki adóról és a jövedéki termékek forgalmazásának különös szabályairól szóló 2003. évi CXXVII. törvény (a továbbiakban: Jöt.) szerinti alkoholterméknek minősülő ital, ide nem értve a gyümölcspárlatot, a Jöt. 68. § (1) bekezdése hatálya alá tartozó italokat, továbbá az adalékanyagot nem tartalmazó, legalább hét különböző gyógynövény felhasználásával előállított italokat (a továbbiakban: alkoholos ital).
Adók, különadók befizetése Esemény
2014. november 20.
Bevallás adókról, ágazati különadókról Esemény
2014. november 20.
Chipsadó: van, aki megúszhatja Cikk
Szavazott az Országgyűlés a népegészségügyi termékadó bevezetéséről 2011. július 11-én. 2011. szeptember 1-jétől bevezetik a népegészségügyi termékadót másnéven chipsadót. Kinek kell fizetni, mennyit és kit mentesít a törvény az adó megfizetése alól?
Új alternatíva a hamburgeradóra Cikk
A kormány a napokban döntést hozott népegészségügyi termékadóról, amit a kabinet az egészségtelen élelmiszerekre kíván kivetni szeptembertől. Mindez egy újabb fogyasztást terhelő adó lenne, amely „egészséges” életmód irányába kívánja a fogyasztókat terelni az „egészségtelen” termékek adóterheken keresztül történő drágításán keresztül.
Hamburgeradó: több lesz a feketéző Cikk
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) szerint a népegészségügyi termékadó hatására nőni fog a feketézés és az adómegkerülés, miközben a "hamburgeradó", vagy "csipszadó" által érintett termékekből többet vásárol majd külföldön a magyar lakosság, főleg a határ menti területeken élők és az utazók.