44 találat a(z) teljesítési idő cimkére

Teljesítés ideje Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni a következő témában: 1. Konszignációs raktárba szállítja az eladó a termékeit, hetente megnézi a felhasználást, és ezt számlázza le körülbelül 30 napos fizetési határidővel. Jelenleg nem rendelkezik olyan szerződéssel az ügyfél, amely időszakos elszámolást tartalmaz, szimpla értékesitési szerződése van, és az elszámolás során is csak egy összesen adatot kap termékenként. Ilyen esetben állíthat-e ki az eladó gyűjtőszámlát, illetve lehet-e időszakos elszámolásnak minősíteni? 2. Amennyiben szerződésben rögzítik, hogy hetente számolnak el, és ezen időpont után egyeztetve a fogyást, állítja ki az eladó a számlát, akkor azon áfa szempontjából a teljesítés a fizetési határidő lesz? Ez akkor is lehet, ha nincs napi fogyásról megadott információ? 3. Ha a napi fogyásról hitelesített bizonylatot kap az ügyfél, és az alapján állítja ki hetente a számlát – ezt szerződésben is rögzítik –, akkor gyűjtőszámlának vagy időszakos elszámolásnak lehet tekinteni, és 60 napon belüli fizetési határidő esetén áfa szempontjából teljesítési időpontnak a fizetési határidőt kell alapul venni? Segitségüket köszönöm!

Számlateljesítés, költségelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Év végével több számlát kapunk, melyeken a szövegrészben fel van tüntetve, hogy például december 22-éig teljesítették a szolgáltatást, a teljesítés dátuma már 2016. január 20., a fizetési határidő szintén január 20. Kérdésem a következő: költségelszámolás szempontjából helyes-e, hogy a 2015. évi költségek között számolom el időbeli elhatárolással, az áfát pedig csak januárban? Tisztelettel: Géczi Sándorné

Formai hibás számla – áfalevonás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A társaság hirdetési szolgáltatást vett igénybe, amelyről készült számlát a szolgáltató nem az időszakos elszámolású ügyletekre vonatkozó, az áfatörvény 58. §-ában szabályozottak szerint állította ki. Miközben a szerződés szerint 8 napos fizetési határidőben állapodtak meg a felek a számla kiállításától számítva, addig a számla teljesítési időpontjaként a számla kiállításának napja lett feltüntetve. Az adóhatóság a formai hibás számla kijavítására szólította fel a társaságot, amely azonban ezen felszólítást a szolgáltató elérhetetlensége miatt nem tudja teljesíteni. Megtagadhatja-e az adóhatóság a számlán szereplő előzetesen felszámított áfa levonhatóságát a számlán szereplő teljesítési időpont helytelen feltüntetése okán? Ilyen esetben lehetséges-e a szerződés szerinti fizetési határidőben, a következő hónapban az előzetesen felszámított áfa figyelembe vételét kérni az adóhatóságtól attól függetlenül, hogy a formai hibás számla kijavítása nem történt meg? Vagy amennyiben egy számlakiállító már elérhetetlen, úgy az időszakos elszámolású ügyleteknél a teljesítési időpont elírása véglegesen levonhatatlanná teszi a számlán szereplő előzetesen felszámított áfát? Válaszukat köszönöm.

Értéknövelő beruházások számláinak teljesítési ideje Kérdés

Ingatlanértékesítés esetén milyen időpontig fogadhatók el az értéknövelő beruházásokról szóló számlák? Szerződéskötésig vagy a teljes vételár kifizetéséig?

Időszaki elszámolású ügylet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét abban, hogy időszaki elszámolású ügyletnek minősül-e, ha kőműves egyéni vállalkozási szerződés alapján elvállal egy kőműves szolgáltatást (például egy épület betonozását, falazását stb.)? A szolgáltatás készültségi fokától függően részszámlákat bocsájt ki. A számlák helyes kiállítása (teljesítési idő, fizetési határidő) miatt aggódunk. Köszönjük a segítséget.

Számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Arra szeretnék választ kapni, hogy szerződéses megállapodás alapján a bérleti díjat mindig a következő hónapban számlázzuk, és a fizetési határidő is következő havi, a 2015. december hó 01-31-ig terjedő időszakra szóló számlát milyen teljesítési határidővel kell kiállítani? És a 2016. januárit? Még egy kérdésem lenne: úgy hallottam, hogy 2016. január 1-jétől nem lehet kézi számlát használni, csak számlázóprogrammal előállitottat. Igaz ez? Vagy csak minden kézi készpénzes számlát be kell jelenteni a NAV-nak, és nincs a tevékenységek között a bejelentésikötelezettség-mentesség? Sürgősen szeretném válaszukat megkapni. Köszönettel.

Könyvvizsgálat – teljesítési idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az áfatörvény változása miatt bizonytalanok vagyunk a könyvvizsgálat teljesítési idejének meghatározásában. A megbízási szerződés a 2015. év éves beszámolójának könyvvizsgálatáról szól. Az éves beszámoló elkészítésének és közzétételének véghatárideje 2016. május 31. A megbízási díj kiszámlázása az alábbiak szerint történik: 1. A megbízási díjat egy alkalommal számlázzák, a fizetési határidő 2015. december 20. 2. A megbízási díjat egy alkalommal számlázzák, a fizetési határidő 2016. április 30. 3. A megbízási díjat havonta számlázzák 2015. június hónaptól 2016. május hónapig, a havi könyvvizsgálati díj fizetési határideje minden hónap 20. 4. A megbízási díjat havonta számlázzák 2015. júniustól 2016. május hónapig, a havi könyvvizsgálati díj fizetési határideje a kiszámlázott hónapot követő hónap 10. napja. Mi lesz a számviteli törvény szerinti és az áfatörvény szerinti teljesítési idő a fenti esetekben, a 2015. évi beszámoló könyvvizsgálatánál? Segítségüket köszönöm.

Jutalék számlázása és áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk egyik szállítójával olyan megállapodást kötött, mely szerint sávosan (forgalomtól függően) számított jutalék illeti meg a szállítót a társaságunkkal bonyolított forgalom után, féléves időszakra vonatkozóan, utólagos elszámolással. Az első ilyen időszak, amikor a szerződés hatályban van, az 2015. 01. 01-2015. 06. 30 közötti. A jutalék egyedi teljesítésekhez, számlákhoz nem köthető, kizárólag az adott időszak (félév) során bonyolított forgalom határozza meg annak mértékét. Kérdésünk, hogy a szállítónak (aki a jutalék jogosultja) kell-e számlát kibocsátania a jutalékról, és ha igen, milyen teljesítéssel, és milyen számlakibocsátási határidő áll rendelkezésére 06. 30-át követően az első féléves elszámolás tekintetében? Továbbá milyen áfatartalommal kell kezelni az ügyletet? A szállító társaságunknak jellemzően fordított áfa hatálya alá tartozó termékeket értékesít egyébként. Köszönettel: Molnár Tibor

Előre kifizetett üzemeltetési költség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk egy nyári tábort üzemeltet, amelynek területén az ifjúsági faházak mellett cégeknek is vannak üdülő faházai. Az egyik cég több évre előre szeretné kifizetni az üzemeltetési költséget. Az általuk átutalt összegről minden évben el kell számolnunk az üzemeltetési költséggel. Tulajdonképpen az előre átutalt pénz ameddig tart, addig nem fizetik az éves fenntartási díjat. Kérdésem, hogy a számlán teljesítési időként milyen dátumot kell feltüntetni, illetve a számvitelben ezt hogyan kell könyvelni, tekintettel arra, hogy több évre szól?

Határozott időre szóló elszámolás 2015.07.01-jétől Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy könyvviteli szolgáltatást végző cég júliusi havi díjának kiszámlázásakor mindenképpen 07. hó lesz a teljesítési időpont? Számomra nem egyértelmű az új szabály, melyben ezt olvastam: "Ha az esedékesség az időszak utolsó napját követi, de az időszak utolsó napját követő 30. napot nem éri el, akkor – függetlenül a számlakibocsátás időpontjától – az esedékesség a teljesítés időpontja." Például, ha 08.02-ai keltű, 10-ei fizetési határidejű számlát állítok ki a júliusi díjról, akkor az előbbiek szerint 08.10-e a teljesítés? Vagy félreértelmezem az esedékességet? Válaszát előre is köszönöm: V. Krisztina

Evafizetés kettős könyvvitel alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi problémában szeretném a segítségüket kérni. Adott egy evás bt., amely kettős könyvvitelt vezet. Néhány számlát úgy állított ki decemberben, hogy a számla kelte 2014. december, a fizetési határidő 2014. december, vagy van ahol 2015. január. Ezeknek a számláknak a teljesítése viszont 2015. január (akkor lesz a rendezvény). A számlák összegének nagy része befolyt még 2014. decemberében. Mivel kettős könyvvitelt vezet, ezért ezeknek a számláknak a könyvelése 2015. januári, mivel ekkori a teljesítése. A decemberben befolyt összegekkel mi a teendő? Előlegre lettek könyvelve, mivel nincs számla decemberben hozzá. Helyes ez így? Ezeknek a befolyt összegeknek az evája még a negyedik negyedévre esedékes? Vagy már a 2015. első negyedévi evába tartozik? Hogyan kellene ezt helyesen kezelni, könyvelni, evázni? Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

Közösségi szolgáltatásnyújtás jelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Pénzforgalmi áfás egyéni vállalkozó fuvarozó tevékenységet végez. Átutalásos számlákat állít ki, többnyire 60 napos fizetési határidővel. Kérdésem az lenne. hogy a közösségi szolgáltatásokat mikor jelentem: a számlán feltüntetett teljesítési idő hónapjában vagy abban a hónapban, amikor megkapja a pénzt, mivel az áfabevallásban akkor szerepel, amikor a számlát kifizetik? Köszönettel: Cs. Éva

Áfa: önellenőrzés korábbi teljesítések miatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelünk több beszállítója azt a gyakorlatot folytatja, hogy a visszáru számlákról korábbi teljesítésű számlákat állítanak ki. Például 2013.12.17-én kiállítottak számukra egy 2013.12.30-ai fizetési határidejű és 2013.03.20-ai teljesítésű (mínuszos előjelű) visszáru-számlát, ami ügyfelünknek fizetendő adót eredményez. Azt szeretném megkérdezni, hogy ebben az esetben kell-e nekünk az első negyedévet önellenőrizni, vagy elszámolható ez a számla a 4-ik negyedévre, amikor kiállításra került? Sajnos az ilyen, korábbi időszaki teljesítésű számlák elég rendszeresek, és már több önellenőrzésen is túl vagyunk ezek miatt, ami nem túl szerencsés. Válaszát előre is köszönöm!

Számla kiállítása: az ördög a részletekben Cikk

Melyek a számlakiállítás részletszabályai? Olvasói kérdésre, az Adózóna szakértője válaszol.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Adószámos magánszemély adózása

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Egyesület – számlázás

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Tartós részesedés

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink