44 találat a(z) teljesítési idő cimkére

Továbbszámlázás kapcsolt vállalkozásnak Kérdés

Áttérés alanyi adómentességre – időszaki elszámolású ügylet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy áfás vállakozás 2019-től alanyi mentességre tért át. A vállalkozás időszakos elszámolású ügyletet számláz, a decemberi szolgáltatási díjat január elején számlázza ki. A számla kelte 2019.01.04., a számla teljesítési időpontja és a fizetési határidő 2019.01.12. A számlát áfásan vagy alanyi mentesen kellett volna kiszámláznia a vállalkozásnak? Azaz a számlát áfa feltüntetésével kell kiszámláznia vagy már az alanyi mentes minőségében, azaz áfa nélkül? Segítségüket előre is köszönöm.

24 hónapra előre kiszámlázott szolgáltatás teljesítési ideje Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mi lesz az áfateljesítés időpontja abban az esetben, ha 24 hónapnyi szolgáltatást szeretnénk előre kiszámlázni? Lehetőleg egy számlán! Az Áfa tv. 58. § (3) b) pontja szerint a 12. hónap utolsó napján (mondjuk egy mai napon, 2019. 01. 23-án kiállított számla esetén ez 2020. 01. 31) időarányos részteljesítésként, teljesítés történik. Kérdésem, hogy ki lehet-e állítani a 24 hónapnyi időszakról egy számlát, aminek akkor a teljesítési ideje a 12. hónap utolsó napja, de tartalmazza mind a 24 hónapot, vagy 12 számlázott hónaponként, vagyis 2 számla szükséges? És melyik esetben mi lesz a tényleges teljesítési időpont? Válaszát előre is köszönöm!

Készpénzfizetés teljesítési ideje Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szállodai szolgáltatás igénybevételénél, ha a vendég a távozás napját megelőző napon készpénzben kiegyenlíti a számláját, akkor a teljesítési idő a távozás napja, vagy a számla kiállítása/fizetési határidő napja?

Kata: árbevétel vagy a teljesítési idő számít? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy 2017. évben a számla teljesítési ideje szerint nem haladtam meg az alanyi mentes határt, viszont ha azt kell figyelembe venni, hogy a pénz mikor került átutalásra, akkor az előző évi kiszámlázott számla, ami 2017. évi teljesítésű, akkor az 2018-ban érkezett meg. Ez az összeg a 2017. évi bevételhez tartozik, ugye, nem a 2018-hoz? Köszönettel.

Bevételi határ katásnál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy katás egyéni vállalkozó, aki felújításokkal foglalkozik. Van egy bevétele, amely 2017.12.20-ai keltezésű és teljesítésű, fizetési határidő 2018.01.04-e. 2018-ban el is utalták neki, ez alapján a bevétele a 2018. évhez fog tartozni. Áfa szempontjából nem vagyok biztos. Jól gondolom, hogy mivel 2017. decemberi teljesítésű a számla, az áfa teljesítése számít, tehát nem a 2018. évhez tartozik, mert ezzel sajnos átlépné a 8 millió forintos alanyi mentes határt. Köszönöm szépen a segítségét!

Kemény dió lesz az utalványok teljesítési idejének meghatározása Cikk

Az utalványokkal kapcsolatos szabályok 2019-től teljes egészében átalakulnak. A változásokat bemutató cikksorozat első részében az utalványok fogalmának változásáról írtunk, jelen cikkben pedig a teljesítés idejével kapcsolatos szabályokat elemezzük.

Előlegszámla Kérdés

Ügyfelem alvállalkozási szerződést kötött, a Megrendelő a vállalkozói díj – áfa nélküli összeg – 60 százalékának megfelelő előleget fizetett augusztus hónapban, amelyről úgy gondolom Ügyfelemnek előlegszámlát kell kibocsájtania. Értelmezési problémám van a teljesítési időpontot, valamint a fizetési határidőt időt illetően, mivel a munkálatok még nem kezdődtek meg. Tisztelt Szakértő szíves segítségét kérem a az előlegszámla kiállításánál a teljesítési határidőt illetően. Teljesítési időnek a pénz bankszámlára érkezés időpontját jelöljük? Fizetési határidőt, mivel a pénz már megérkezett, nem kell jelölni, vagy az is a bankszámlára érkezés időpontja? Köszönettel várom szíves válaszát: Jeney Béláné

Számlán kisadózó kifejezés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó január elsejétől áttért a kata törvény hatálya alá. Van egy folyamatos teljesítésű számlája, amin a számla kelte 2016, teljesítési ideje, fizetési határideje 2017. Erre a számlára még nem került feltüntetésre a kisadózó kifejezés, mivel 2016-ban került kiállításra. Jól gondolom-e, hogy ez a számla katás bevétel? Kell hogy szerepeljen rajta a kisadózó kifejezés, ha igen, hogyan módosítható a számla, vagy elegendő egy levelet küldeni a partnernek? Ha esetleg ezen partnertől számító bevétele a vállalkozónak az 1 millió forintot meghaladja, ez a bevétel is beletartozik az értékhatárba? Köszönöm válaszukat!

Hibás számlák javítása: amit lehet, és amit nem Cikk

Hogyan lehet javítani a rossz teljesítési dátummal, illetve hiányos adattartalmú számlákat? – kérdezték olvasóink. Dr. Kelemen László adószakértő válaszolt.

Számlával egy tekintet alá eső okirat Kérdés

Ügyfelem februárban kiállított 400 darab kimenő számláján helytelen teljesítési időt tűntetett fel. Az összes számlán ugyanazt a két dátumot cserélte fel, azaz mind a 400 darab számlán 02.28-a helyett 02.20-át kellett volna írnia. Azt a tanácsot kapta, hogy állítson ki egy számlával egy tekintet alá eső okiratot, melyen szerepel a kiállító (ügyfelem) neve, székhelye, adószáma és a szöveg, amely utal a helyes és helytelen teljesítési időpontra. Azonban a vevő neve nem szerepel az okiraton, csak a kiállított számlák -tól, -ig sorszáma, a fent említett (400 darab számla kezdő és utolsó sorszáma). Ezt az okiratot küldené tovább a 400 helytelenül kiállított számla címzettjének. Elfogadható ez a megoldás? Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel: CsK

Időszaki elszámolás teljesítési ideje Kérdés

Tisztelt Adózóna! Ügyfelem a partnerével kötött megállapodás alapján az általa szállítólevéllel átvett termékekről a hónapot (időszakot) követően kap összesített számlát. A kérdésem, hogy erre a számlázásra is az időszaki elszámolás szerinti teljesítési idő alkalmazandó? Azaz, ha az elszámolási időszakot követően készül a számla, akkor a teljesítési idő a számla fizetési határideje? Köszönöm a választ! Tisztelettel: Feketéné

Vállalkozói szerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A szerződés 5 ezer tonna hulladék átvételére vonatkozik, de a vállalkozó vállalja, hogy 15 ezer tonna mennyiségig leköti az éves kapacitását a megrendelő javára, amely lekötött kapacitás 2016. 09. 01. napjától idő- és teljesítményarányosan csökkentésre került, és 2016. 12. 31-ére lenullázódik. A számlázás a folyamatos teljesítés szerint történt, mely alapján a fizetési határidő és a teljesítési idő megegyezik. Tehát az áfafizetés a fizetési határidőben történik. Ez vajon így helyes-e vagy részteljesítésnek minősül, és akkor a teljesítési idő nem a fizetési határidő? Válaszát előre is köszönöm.

Teljesítés ideje külföldi számlán Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rendszeresen kapunk külföldről (az EU-ból is, EU-n kívülről is) számlát szolgáltatás igénybevételéről, és el kell döntenünk, hogy milyen dátumnak megfelelő árfolyamot használjunk a könyveléskor. A számviteli politikánk szerint MNB árfolyamon könyveljük a devizás tételeket. A számlákon általában több dátum szerepel. Egyrészt a "hivatalos" számla dátum (invoice date), ami a számla kiállításának felel meg, illetve adott esetben a szolgáltatás részletes leírásakor is szerepelhet dátum. Például eszközbérlés május 5-20 közötti időszakra). A kérdés az, hogy a számlán megadott dátum (invoice date) a megfelelő dátum vagy ha a szolgáltatás megnevezésében megadott dátumot kell figyelembe venni az árfolyamnál és az áfabevallás időszakánál. Köszönöm a válaszát előre is.

Előleg határozott idejű elszámolás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk havonkénti határozott idejű elszámolásban állapodott meg egyik partnerével. A szerződés értelmében tárgyhót (elszámolási időszakot) követő hó 5-éig kell kiállítani a számlát, a fizetési határidőt pedig a számla keltét követő 8. napban határozták meg. A februári időszakhoz kötődően egyszeri előlegfizetésről döntöttek január elején. Az utalás 2016. 01. 07-én meg is történt. Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben, amikor esetenként, külön megállapodásban előleg fizetése történik, akkor az előlegszámlára az áfatörvény 59. §-át kell alkalmazni, vagy ebben az esetben is az 58. § az irányadó a számlázásnál? Kérem írják meg, hogy ebben a konkrét esetben mi lesz az előlegszámla teljesítési ideje. Köszönettel:

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink