61 találat a(z) tandíj cimkére

Iskolarendszerű képzés – munkáltatói kötelezés esetén Kérdés

Kedves Szakértő! A https://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Az_iden_atvallalt_tandij_adozasa_QTACWD cikkhez lenne kérdésem. A munkáltató kötelezi munkavállalóját, hogy a munkaköre betöltéséhez szükséges végzettséget szerezze meg, ennek érdekében beíratja iskolarendszerű képzésre, a példa kedvéért felsőfokú intézménybe a munkáltató költségére. Ebben az esetben nem merül fel, hogy ez a tandíj átvállalása, tehát nem a munkavállaló jövedelmeként kezelendő a felsőoktatási intézménynek kifizetett tandíj, ha jól értem. Válaszát köszönöm!

Tandíjtámogatás Kérdés

Szeretnénk szerződést kötni egy joghallgatóval. Támogatnánk az egyetemi tanulmányait annak érdekében, hogy az iskola elvégzése után nálunk dolgozzon. Ez sima költség, vagy terheli valamilyen adó is? Várjuk szíves válaszát.

A munkáltató által átvállalt tandíj adózása idén és jövőre Kérdés

Tisztelt Címzett! A cikk URL-je: https://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Az_iden_atvallalt_tandij_adozasa_QTACWD A cikkben a teljes 2018/2019-es tandíj munkáltatói átvállalását említik lehetőségként a 2019-ben változó adózási szabályok miatt. Maga az átvállalás könnyen megoldható egy tanulmányi szerződés idei megkötésével, mely az egész tanévre szól (I-II. félév). Kérdésem: hogyan működhet a II. félévi tandíj vonatkozásában a számfejtés, ha azt csak 2019-ben kell megfizetni az iskola díjbekérője alapján? Szabályos idén számfejteni és bevallani mindkét félév tandíját, ha a II. félévi tandíj ténylegesen jövő évi juttatás? Segítségüket köszönöm Liczek Péter

Tanulmányi szerződésből eredő kötelezettség átvállalása Kérdés

Tisztelt Hölgyem/Uram! Cégünk alkalmazna egy munkavállalót, aki az előző munkáltatójával tanulmányi szerződést kötött. A tanulmányokat a munkavállaló sikeresen teljesítette, azonban az előírt 3 éves munkaviszonyt idő előtt megszünetetné. A tanulmányi szerződésben a cég meghatározott keretösszeget biztosított a munkavállaló részére tanulmányai elvégzésére, mely a tandíj mellett tartalmazta a fizetendő adót, és a megadott keret erejéig az utazási költségeket is. Iskolarendszerű képzésben folyt az oktatás. A tanulmányi szerződés alapján felmondás esetén a keretösszeg időarányosan megfelelő részét kellene visszafizetnie a munkavállalónak. Cégünk a tanulmányi szerződésből eredő valamennyi kötelezettséget átvállalná új munkáltatóként úgy, hogy a munkavállalót semmilyen adózási kötelezettség ne érintse. Kérdésünk az lenne, hogy pontosan milyen adó- / járulékterheket jelent ez cégünk számára, hogyan kellene kezelnünk az átvállalt kötelezettséget? Köszönjük!

Megtérített, átvállalt tandíj: mikor adóköteles, mikor nem? Itt a NAV tájékoztatója Cikk

Tájékoztatót közölt a NAV arról, hogy az óvodai, iskolai neveléshez, oktatáshoz, kollégiumi ellátáshoz kapcsolódó térítési díjhoz adott támogatás milyen esetekben minősül adómentes, illetve adókötelesnek.

Tandíjat átvállalja a munkáltató Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató egy külföldi egyetemen gépészmérnöknek tanuló, távmunkában részmunkaidős alkalmazottjának átvállalná az egyetemi tandíját azzal a feltétellel, hogy a tanulmányai befejezésével a támogatás időtartalmával megegyező időt köteles a cégnél dolgozni. A cég kohászattal foglalkozik, tehát a tevékenységi körébe vágó szakmáról lenne szó. Van-e a átvállalt tandíj után adókötelezettség (béren kívüli juttatásként)? Válaszát előre is köszönöm.

Képzési költségek elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő, Egy kft.-ben az egyik tanuló tag és ügyvezető, a másik tanuló egyelőre semilyen jogviszonyban nincsen a cégnél, de ha elvégzi ezt a 3 féléves képzést, akkor alkalmazva lesz vagy megbízási jogviszonyban vagy munka viszonyban a cégben, mivel olyan végzettséget szerez, amely szükséges a kft. új tevékenységének folytatásához. Azt is lehet mondani, hogy előszerződésben van a kft.-vel, hogy a képzés befejezésével, munkába tud állni, mivel egyéb más végzettsége is van, amit csak ki kell egészíteni. A képzés forma: levelező, 3 félév időtartamra. A tandíjak áfamentesek. A társaság egy egyetemmel képzési szerződést kötött. A tandíjakat a kft. utalja. Kérdés: kell-e ezen költségek után járulékot fizetni? Köszönettel:

Tanulmányok támogatása 2018 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk felsőfokű szakmérnoki képzésének (állami főiskola) tandíját a munkáltató tanulmányi szerződés keretében támogatná. Kérdésünk: – van-e a támogatás összegének évi felső határa, – mennyi adót kell a támogatás után fizetni, – a tanulmányi szerződésben munkaidővel is támogatná a munkáltató a munkavállalót, ennek van-e bármilyen korlátja? Válaszát előre is köszönöm!

Külföldi egyetemi tanulmányok kft. általi finanszírozása Kérdés

Tisztelt Adózóna! A következő kérdésben szeretnék tájékoztatást kérni: Egy kft. szeretné a tulajdonos 18. életévét betöltött gyermekét támogatni a külföldi egyetemi tanulmányai alatt. Kérdésem lenne a támogatás adózása (tao, szja, járulékok): - ha a gyermek munkavállaló lesz a cégben, azaz munkaviszonyt létesítenek vele, - ha a gyermek nem lesz munkavállaló a cégben. A támogatás irányulna: - ösztöndíjra, ami szabadon felhasználható, - külföldi egyetemi tandíj kft. általi kifizetésre - szállás, utazási költség kft. általi kifizetésre. Kapcsolódó kérdésem, hogy tanulmányi szerződést kell-e kötni, és milyen keretek között? Válaszukat előre is köszönöm.

Tandíj szja-megítélése és átvállalása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy fogorvoslással foglalkozó bt. személyesen közreműködő beltagja az egyetem elvégzése után két éven keresztül tandíjat fizet a szakvizsga megszerzése érdekében. Kérdés, hogy ez a tandíj elszámolható-e a bt. költségei között? Kire szóljon a számla: a magánszemély (adómentes bevétel lesz?) vagy a bt. nevére? A bt.-beltag szüleinek is van egy egészségügyi szolgáltatást nyújtó bt.-jük. Ha ezen bt. átvállalja a tandíjat, akkor keletkezhet-e a tandíj eredeti kötelezettjénél szja- és járulékalapot képező jövedelem (ha a számla a magánszemély nevére szólna), és ez függhet-e attól, hogy kinek a nevére szól a számla a bt.-beltag magánszemély vagy a bt. nevére? Az átvállalás esetén az átvállaló az egész kötelezettséget elhatárolja, majd a pénzügyi rendezésként ráfordításként elszámolja. Kell-e tao adólapot növelni ezzel a ráfordítással? Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm.

Tandíj után fizetendő adó és közteher Kérdés

Bt. kültag (5%) heti 4 órás alkalmazásban áll. Költségtérítéses felsőfokú képzési tandíját a bt. átvállalja. A bt. orvosi szolgáltatást, ezen belül pszichológiai ellátás is végez. Az oktatás szakpszichológiai képzés, a tandíj 330 ezer Ft/félév. A kérdésem: milyen adó és járulékvonzatai vannak, ha a bt. a képzés költségét elszámolja oktatási költségként? Válaszukat előre is köszönöm. Jeneiné Ibolya

Tandíj adóvonzata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozás tanulmányi szerződést köt egyetem nappali képzésén résztvevő hallgatóval, melynek keretében a vállalkozás vállalja a hallgató egyetemi képzésének tandíját. A vállalkozás által átvállalt tandíjnak milyen adóvonzata van? Köszönöm.

Alapítványi iskola tandíjfizetése cég által Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., melyben A személy tulajdonos és alkalmazott is. Ennek a személynek a gyereke szeptember elejétől alapítványi iskolába fog járni, aminek éves tandíja van. Kérdés, hogy amennyiben a kft. fizeti a gyermek tandíját, az minek tekintendő, illetve milyen lehetőségek vannak? Keletkezik-e a magánszemélynek adózási kötelezettsége? A cég számára elköltségelhető? Esetleg van-e valamilyen cafetéria juttatás, ami ezzel összeköthető?

Árbevétel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Oktatással foglalkozó vállalkozás a tanfolyamok tartását és a vizsgáztatásokat modul rendszerben végzi. A résztvevők csekken fizetik be a felmerülő költségeket, de van, aki csak az éppen elvégzett modulra jutó költségeket, van, aki az összes költséget kifizeti. Az így befolyt tandíjat (vizsgadíjakat) előlegként vagy árbevételként kell kezelni? Az oktatás akár a következő naptári évre is átnyúlhat. Tisztelettel: Arany Tamás

Középiskolai tandíj utáni adó és járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Minta Kft. 120 000 forint középiskolai tandíjat fizet Kiss Jánosnak, akivel nem áll jogviszonyban. Az ily módon egyéb jövedelemként kifizetett összeg után ki, mikor és mennyi adót, járulékot fizet? Figyelembe vehető-e a 10 százalékos költséghányad? A járulékfizetés alapja ebben a konkrét példában hány forint? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: S.G.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink