36 találat a(z) támogatás elszámolása cimkére
Támogatás elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk működésére és feladatainak ellátására (rendezvények szervezése) támogatói okirat keretében támogatást kapott, amelyből eszközöket és szolgáltatásokat vásárolt. Az eszközök egy irodai működéshez szükséges számítógépek, irodabútorok. Az éves beszerzés kb. 166 egység volt, elfogadott, pénzügyileg rendezett rész elszámolás keretében elfogadásra került 100 egység (a többi elszámolása még nem történt meg). Az el nem számolt, de beszerzett 66 egységre jutó tárgyévi értékcsökkenés elszámolására alkalmazható-e az Szt.33. § (7) bekezdése, mivel a felmerült értékcsökkenés költségként jelentkezik, azaz az arra járó pályázati támogatás bevételkénti elhatárolása? (Minden feltétel adott.) Vagy a még el nem számolt eszközök értékcsökkenése egy valótlan veszteséget generál az Szt. 77. § (4)b bekezdése alapján? Ilyen ellentmondásos esetben mi a helyes eljárás? Az Szt. 77. § (4) bekezdése egy nem valós veszteséget generál, viszont álláspontom szerint a 33. § (7) bekezdés éppen ezt hivatott rendezni. Azaz a járó bevétel elhatárolható lenne. Várom megtisztelő válaszukat.
Támogatás számviteli elszámolása Kérdés
Tisztelt Adózóna Szerkesztőség! Társaságunk (Kft) a GINOP-6.1.6-17 program keretében támogatást nyert 2018-ban különböző képzésekre(konfliktuskezelő, kisáru-szállító, ügyviteli), melyeken a társaság munkavállalói vesznek részt. A támogatás elnyeréséről a támogatói okiratot megkaptuk és a 2019. év során az elnyert összeg 50%-a előleg formájában bankszámlánkra meg is érkezett. A képzések közül kettő (konfliktuskezelő és kisáru-szállító) 2019-ben be is fejeződött, az oktató cég a képzés számláját társaságunk részére meg is küldte. Kérdésünk: – elszámolható-e a teljes támogatási összeg egyéb bevételként és a kiszámlázott oktatási díj költségként, vagy a költséggel nem fedezett összeget passzív időbeli elhatárolásként kell elszámolni? - vagy: a támogatásról még nem készült el az elszámolás (az egyik képzési modul csak 2020-ban valósul meg) , ezért csak a támogatási előleg számolható el kötelezettségként és a felmerült oktatási költséget kell aktív időbeli elhatárolásként elszámolni az összemérés elve alapján? Köszönettel: Ecker Dániel
K+F tevékenységhez kapott támogatás elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk K+F tevékenységhez GINOP-os, vissza nem térítendő támogatást kapott. Felhasználható építményfelújításra, anyagvásárlásra, igénybe vett szolgáltatásra, személyi jellegű kifizetésekre és K+F eszköz amortizációjára. Helyesen járunk-e el, ha a • regionális beruházási támogatásból megvalósított építmény bekerülési értékéből a támogatási részt a fejlesztési támogatásokra vonatkozó előírások szerint halasztott bevételként elhatároljuk és az értékcsökkenés elszámolásának arányában oldjuk fel, • a K+F projekthez nyújtott támogatásokat a költségek fedezetére kapott támogatásnak tekintjük, és a 2 éves K+F tevékenység során elszámoljuk a felhasználás időpontjában? Viszont, mivel előleget kaptunk, ezért a beruházásra kapott összeget az előlegszámlán hagyjuk az elszámolásig (jóváhagyásig), a költségekre kapott támogatás felhasznált részét azonban egyéb bevételként elszámoljuk (az elszámolás jóváhagyásának feltételeit dokumentáljuk). Válaszukat előre is köszönöm.
Számviteli kisokos: támogatások elszámolása a kedvezményezettnél Cikk
Írásunk a pénzben nyújtott támogatások számviteli elszámolását mutatja be a kedvezményezetteknél.
MAHOP támogatás elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném segítségét az alábbi kérdésben. Jól gondolom-e, hogy a 1056/2016. (II. 16.) Korm. határozat alapján az Európai Tengerügyi és Halászati Alapból (ETHA) MAHOP-2.5 kódszámú „A környezetvédelmi szolgáltatásokat biztosító akvakultúra fejlesztésének előmozdítása” megnevezésű pályázattal elnyert támogatás a számviteli törvény 36. § (1) bekezdés f) pontja alapján a tőketartalék javára elszámolt támogatásnak minősül?
Eszköz beszerzéséhez kapott támogatás Kérdés
2018-ban nyert a cég (GINOP) pályázat keretében eszköz beszerzéséhez támogatást. Támogatási szerződés megkötése: 2018. Előleget kapott a cég: 2018. június hóban. A gép vásárlása, üzembe helyezése: 2018. november 13. A pályázattal történő elszámolás elfogadása: 2019. április hó. Mérlegkészítés időpontja: 2019. március 31. Ha jól értelmezem, a támogatás összegét bevételként nem lehet elszámolni 2018-ban, mivel az elszámolás és a maradék összeg utalása a mérleg készítése után történt. Viszont a gépet üzembehelyeztük 2018-ban, s ezért értékcsökkenést is el kell számolni kb. 1,5 hónapra. Kérdésem: Elszámolhatom-e 2018-ra az értékcsökkenést, illetve mi lesz a sorsa a támogatási összeg ezen értékcsökkenésre jutó részének? Azt mikor könyvelheti a cég bevételként? Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: Boskóné
Támogatások elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1. Egyéni vállalkozó 2018.04.27-től vette vissza a szüneteltetős egyéni vállalkozását. 2018.01.01-04.27. időszak alatt látom az Mvh lekérdezésből hogy kapott támogatásokat: területalapú, zöldesítés, fiatal mezőgazdasági termelőknek nyújtott támogatást. Ha volt eddig őstermelőije, akkor ott bevétel, mert az egyéniben szüeteltetett. 2. 2018.04.27 után már egyéni vállalkozó. Jól gondolom, hogy bevételben annyit állítok, amennyit elköltött a támogatásokból? 3. A támogatások csoportositásával is van gondom. Területalapú a folyósítás évében bevétel az stimm. 4. Hol tudom megnézni, hogy a támogatások melyik csoportba tartoznak? (Zöldesítés, fiatal mezőgazdasági termelőknek nyújtott, agrár környezetgazdálkodás, pénzügyi fegyelem stb.) Konkrétan azt szeretném megtudni hogy a kapott támogatásokat mi alapján csoportosítom az elszámolhatóság ideje tekintetében, vagyis mennyi idő után kell bevételkénnt vallanom, ha nem költi el az őstermelő vagy a vállalkozó? Jogszabályi hivatkozást nem találtam . Köszönöm.
Támogatás elszámolása egyéni vállalkozónál Kérdés
Szja törvény hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó az önkormányzattól 1 000 000 Ft támogatást kapott. A támogatást eszközvásárlásra, felújításra, karbantartásra használhatja fel. Hogyan számolhatja el a támogatásból vásárolt eszközöket? (A beszerzett tárgyi eszköz: klímaberendezés 830 000 forint, bútor 200 000 forint)? A támogatás összegét egyéb eredményt nem képező bevételbe kell-e elszámolni, amikor megkapja, és az értékcsökkenéseknek megfelelően majd éveken keresztül az egyéb eredményt képező bevételként kell-e elszámolni?
Elektromos gépkocsi beszerzése: így kell elszámolni a támogatást Cikk
Hogyan kell elszámolni az elektromos gépkocsi beszerzésére kapott támogatást? – kérdezte az Adózóna olvasója. Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.
Mezőgazdasági kisüzemek fejlesztése pályázat elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági kisüzemek fejlesztése című, VP2-6.3.1-16 kódszámú pályázatok elszámolásához szeretnék segítséget kérni. Hogyan kell az szja-bevallásban elszámolni az adott támogatást, ha az adózó mezőgazdasági őstermelő és tételes elszámolás szerint készíti a bevallását? Illetve hogyan abban az esetben, ha az átalányadózást választotta? Segítségüket köszönöm. Üdvözlettel: Pné
Támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületünk egy külső személyt támogatott külföldi konferencián való részvételen. A támogatás nem fedezte a teljes részvételi díját. Támogatási megállapodást írtak alá. Kérdésem, hogy a támogatás számviteli elszámolásához elegendő-e ez a bizonylat, vagy más bizonylattal is alá kell támasztani a felhasználást? Kérem, hogy vizsgálja a kérdést olyan szempontból is, ha a támogatott személy az egyesület tagja! Segítségüket megköszönöm.
Uniós támogatás számviteli elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Pályázatkészítés során kaptam a következő kérdést: a nyertes pályázat esetén hogyan kell elszámolni a vissza nem térítendő támogatást, amit fejlesztési célra kapunk esetlegesen? Hová és hogyan kell beállítani? Köszönöm szíves válaszát!
Alapítványi támogatás másképpen Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy közhasznú alapítvány, mely a fiatal diplomások gyakorlati tudásának megszerzésében segít úgy, hogy cégekhez is kirendeli őket. Az alapítvány a gyakorlati helyre vonatkozó hirdetéseket a Facebookon és a google-n teszi közzé, amit csak bankkártyával tudna kiegyenlíteni. Az alapítvány nem rendelkezik bankkártyával, helyette az egyik cég fizeti ki ezeket a számlákat, cserébe az alapítvány gyakornokokat toboroz. Az alapítvány és a cég is végez szakmai továbbképzéseket. A cég ezeket a kifizetéseket szeretné támogatásként elszámolni. Van-e erre lehetősége, és megoldható-e? Válaszát előre is köszönöm.
Nyílászárók cseréje/felújítása támogatásként Kérdés
Tisztelt Címzett! Cégünk a helyi iskolát szeretné támogatni azzal hogy az iskola nyílászáróinak felújítását - szükség esetén cseréjét - mi fizetnénk. Kérdésem: hogyan tudjuk ezt elszámolni, illetve milyen adóvonzata lenne ennek? Válaszukat előre is köszönöm!
Vidéki futballcsapat támogatása Kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy, ha egy vidéki focicsapatnak adnánk támogatást olyan formában, hogy például megveszünk nekik egy garnitúra felszerelést, azt milyen formában tehetjük, hogy elszámolható legyen a költsége?