8 találat a(z) szociális segély cimkére

Szociális segélyezés Kérdés

Sajnos még mindig nem teljesen tiszta, hogyha a hitéleti célú bevételeket (a törvényben meghatározottakat) használja fel az egyház szociális segélyezésre és ezek felhasználását állami szerv nem ellenőrizheti, akkor mi módon jutna bármely hatóság olyan információ birtokába, hogy egy magánszemély mikor, mekkora összeget is kapott szociális segély címén? Véleményem szerint a magánszemélyt nem tudja a hatóság ellenőrizni, mert kit is kellene? Rosszul értelmezem? Köszönöm a választ!

Anonim szociális segélyezés ismét Kérdés

Tisztelt Lepsényi Mária Szakértő Asszony! Köszönöm a válaszát, és tovább szeretném boncolgatni a kérdést az egyházi jogi személy oldaláról! A válasza az én értelmezésem szerint a segélyezett adózására vonatkozott a tekintetben, hogy amennyiben nem kellően dokumentált a segély nyújtása, vagyis a bizonylatokból nem derül ki, hogy szociális segélyt kapott, akkor ez adóköteles jövedelem a segélyezettnél. Viszont arra is szerettem volna választ kapni, csak valószínű a kérdésem nem volt egészen világos, hogy a 2011. évi CCVI. törvény 19/C. §* (2) bekezdése szerint " A vallási egyesület és az egyházi jogi személy hitéleti célú bevételeit és azok felhasználását állami szerv nem ellenőrizheti", akkor gyakorlatilag ezen összeget lehet anonim segélyezésre is fordítani, és mivel állami szerv nem ellenőrizheti, akkor gyakorlatilag az adózás rendjéről szóló 2017. évi CL. törvény 77. §-a úgymond értelmét veszti, mivel az egyházi jogi személy olyan segélyezési gyakorlatot alakít ki, amilyet akar, hiszen állami szerv nem ellenőrizheti. Jól értelmezem? Válaszát köszönöm!

Adómentes szociális segély összege Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy személynek milyen feltételekkel és mekkora összegű szociális segélyt adhat alkalmanként, illetve éves szinten adómentesen az egyházi jogi személy? Köszönöm.

Adomány a Vöröskeresztnek Kérdés

Egy pékség az este megmaradt árut átadja a Vöröskeresztnek (közhasznú). Erről mint szociális segélyezésről a Vöröskereszt igazolást állít ki. Úgy gondolom, az adóalapunkat nem csökkenthetjük ezzel az összeggel, mert a készletünk ennyivel kevesebb, és az igazolás birtokában nem kell megemelni az adóalapot (év közben nincs mennyiségi nyilvántartás a készletekről). Kérdés, hogy az adomány értékének 20 százalékával csökkenthetjük-e az adóalapunkat a Tao. törvény 7. § (1 ) bek. z) pontja szerint. Közhasznú szervezetnek adjuk, de a törvény a közhasznú tevékenység támogatásánál a Magyar Kármentő Alapot és a Nemzeti Kulturális Alapot emeli ki, a Vöröskeresztet nem. Minek minősül ez az adomány? Az igazoláson a támogatott cél: szociális segélyezés. Előre is köszönöm.

Alapítványi kifizetés Kérdés

Nem közhasznú alapítvány, de közhasznú tevékenységként szociális segélyt nyújt. Rá vonatkozik az szja-törvény 1. melléklet 3.3 pontja, hogy a minimálbér 50 százalékát meg nem haladó pénzben adott juttatás adómentes? Ha nem vonatkozik, vagy magasabb az összeg, akkor milyen adóvonzata van a kifizetésnek?

Szigorítás a szociális segélyeknél: az önkormányzatokon a sor 2015-ben Cikk

Jelentősen felülírná a rászorultság alapján járó vagy adható segélyek rendszerét az Országgyűlés előtt lévő két törvénymódosítási javaslatcsomag. Egyebek mellett megszűnne a rendszeres szociális segély, illetve a lakásfenntartási támogatás. A rászorulóknál kieső forrásokat az egyes önkormányzatok pótolhatnák ki települési támogatásokkal.

Szociális segély Kérdés

Szeretnénk megkérdezni, hogy egy vállalkozás által létrehozott alapítvány tud-e adómentesen szociális segélyt juttatni a szociálisan rászoruló volt vállalati munkavállalók, ma már nyugdíjasok részére? Létezik-e kedvezményes támogatás, amellyel nehéz anyagi körülményeken javítani lehet?

Orbán szigorúbb, "zaklatásmentes" adóbeszedést akar Cikk

A kormányfő 2013-re szeretné elérni, hogy 300 ezer embert foglalkoztassanak közmunkában, a végső cél pedig az, hogy ha mindenki számára elérhető a közmunka, akkor ne kapjon szociális segélyt az, aki fizikailag munkaképes - Orbán Viktor a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének csütörtöki kibővített elnökségi ülésén - kéthetes konzultációsorozata záró állomásán - emellett beszélt a hitelezési helyzet kilátásairól, az államadósságról és a bürokrácia csökkentéséről is.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink