9 találat a(z) szochoalap cimkére
Mellékállású átalányadózó egyéni vállalkozó szochomaximuma Kérdés
Átalányadózó járulékbevallása jogviszonyváltás után Kérdés
Átalányadózó egyéni vállalkozó szochofizetése rokkantsági vagy rehabilitációs ellátás mellett Cikk
Számos példán keresztül láthattuk, hogy az átalányadózó egyéi vállalkozó szochofizetési kötelezettségének megállapítása alapesetben sem egyszerű, amit egyéb „csavar” – például táppénz, családi járulékkedvezmény, illetve rokkantsági vagy rehabilitációs ellátás – tovább bonyolíthat.
Átalányadózás 2022 szochó Kérdés
Apát megillető távolléti díj Kérdés
A kiva alapja Kérdés
Közös őstermelő szochója 4 millió alatt/fő Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1953 szja-bevallás kitöltéséhez kérnék segítséget. Közös őstermelői esetében az egyik fő: Biztosított őstermelő, bevétele 4 millió alatt van a támogatások nélkül/fő. Szocho-fizetési kötelezettséget hogyan határozom meg a 1953 bevallásban? Támogatásokkal növelten kell figyelnem? Van-e szochoalap-kedvezmény a biztosított őstermelőnél, mint a korábbi évek eho számításánál? 2.) A másik tagja ennek a közös őstermelőinek egy nyugdíjas nénike. 4 millió alatti. Szochót kell neki fizetni és mi az alapja? Köszönettel.
Őstermelők: szochofizetés és -bevallás szabályai Kérdés
Tisztelt Adózóna! Családi gazdaságban őstermelőként ketten vagyunk tagok, a férjem a családi gazdaság vezetője, én pedig a tagja, mindketten teljes jogú öregségi nyugdíjasként végezzük ezt a tevékenységet. Adóbevallásunkat tételes költségelszámolás formájában készítjük, nem vagyunk egyéni vállalkozók, sem áfakörbe nem tartozunk, úgynevezett különleges jogállásúak vagyunk, vagyis kompenzációs felárra vagyunk jogosultak. Éves árbevételünk (támogatás nélkül) fejenként meghaladja a 8 millió forintot. Jövedelmünk után mindketten külön-külön negyedévente fizetjük a 15% szja-t és 2019. január 1-jétől negyedévente fizetjük a 19,5% szochot, melyről negyedévente a 1958-as nyomtatványon bevallást is benyújtottunk, majd a 3. negyedéves szochofizetés és bevallás már 17,5%-os lesz. Kérdésem az, hogy ezt a bevallott és befizetett szochoösszeget el lehet-e számolni költségként a családi gazdaság költségei között, mert a korábbi években fizetett eho-t el lehetett számolni. Másik kérdésem, hogy jól tudom-e, hogy a szochot negyedévente kötelező a 1958-as nyomtatványon elektronikusan benyújtani a családi gazdaság minden tagjának külön-külön? Következő kérdésem, hogy milyen szabály vonatkozik a kistermelő őstermelőkre, akik év végi adóbevallásukban nemleges nyilatkozatot adnak, a szocho negyedéves bevallással és fizetéssel kapcsolatban, nekik mi a szochoalapjuk? Város szíves válaszukat, köszönettel: Csík Józsefné
Osztalék Kérdés
Kérdésem az osztalék kifizetéséhez kapcsolódik. Az éves kifizetés 3,5 millió forint, ami a felső határt eléri. Viszont a kifizetés havonta 292 ezer forint, és a 15 százalék szja kerül befizetésre utána, vagy addig amíg nem éri el a 3,5 milliót, a havi kifizetés után 19,5 százalék szochót fizetni kell vagy nem??