12 találat a(z) személygépkocsi bérlése cimkére

Egyéni vállalkozó személygépkocsi bérlése és költségei Kérdés

Személygépkocsi bérlése vezetővel, illetve 9 személyes kisbusz bérlése vezetővel szolgáltatás áfája levonható-e? Kérdés

Személygépkocsi tartós bérlete, első induló díj áfája Kérdés

Személygépkocsi bérleti díj, áfa visszaigénylése Kérdés

Áfalevonási szabályok bérelt személygépkocsik esetében Cikk

A 2019-es év egyik legfontosabb, forgalmi adózást érintő újdonsága a bérelt személygépkocsikkal kapcsolatos adólevonási szabályok változása volt. Cikkünk az ezzel kapcsolatos tudnivalókat és aktualitásokat ismerteti.

Személygépkocsi-bérlés és magánhasználat Kérdés

Tisztelt Válaszadó! Részvénytársaság személygépkocsikat bérel, melyeket az ügyvezetők munkába járásra és egyéb magáncélokra is használnak. Menetlevelet nem vezetnek. A cégautóadót megfizeti a cég, a bérleti díj és a tankolás áfáját nem vonja le. Helyesen járunk el? Köszönöm!

Személygépkocsi bérlése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás tagja kiküldetési rendelvény alapján számol el költségtérítést a házastárs tulajdonában álló gépkocsi tekintetében. Cégautóadót nem fizet, mert a gépkocsi tulajdonosa és üzembentartója a házastárs. A házastárs bérleti díjat számlázna a vállalkozás felé. Ebben az esetben sem keletkezik cégautóadó-fizetési kötelezettség? A bérleti díjat csak adószámos magánszemélyként számlázhatja? Milyen adó, illetve járulék terheli azt? Várom szíves válaszukat! Köszönettel

Utalványkibocsátó áfalevonási joga Kérdés

Tisztelt szakértő! Ügyfelem pénzhelyettesítő utalvány kibocsátásával foglalkozik. Az értékesített utalvány beérkezett összegét vevői előlegként tartom nyilván (áfamentes). A kapcsolódó költségekről szóló számlák alapján van-e áfalevonási joga? A költségek az alábbi pár tételből állnak össze: - utalvány előállítási költsége, - könyvelési díj, - személygépkocsi bérlése. A fenti költségek áfája levonásba helyezhető-e?

Cégautóadó bérelt gépkocsi után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi esetre tekintettel kérném szíves állásfoglalásukat. Magyarországi gazdasági társaság adóköteles gazdasági tevékenységének folytatása érdekében személygépkocsikat bérel. A bérleti szerződésnek megfelelően a gépjármű bérbeadója olyan számlát állít ki, melyben tételesen áthárítja a gépjármű bérletéhez kapcsolódó egyéb költségeket. Például: biztosítási díj, kötelező szerviz átalány, gépjárműadó, stb. A fenti tételeknek is levonásba helyezhető az általános forgalmi adója? A bérbeadó áthárítja külön tételen a cégautóadót is. Ennek kapcsán felmerül a kérdés, hogy ilyen esetben is köteles a bérbevevő megfizetni a cégautóadót? Egy személygépjárműre két helyen is megfizethető a cégautóadó? Segítségüket előre is köszönöm. Tisztelettel: Kovács Krisztina

Biztosíték áfavonzata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Személygépkocsi bérbevételére biztosíték fizetésére állított ki számlát a bérbeadó cég. A számla áfát tartalmaz. Az a kérdésem, hogy az ilyen jellegű biztosíték áfaköteles? Köszönettel.

Cégautóadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem, egy kft. bérli az ügyvezető tulajdonát képező személygépkocsit, és számla ellenében benzinköltséget, valamint biztosítási és szervízköltséget számol el. Üzembentartóként mégsem akarja bejegyezni a kft.-t, mert a magánszemélyes bonus-malus kedvezőtlen lenne, újra indulna. A cégautóadót a kft. fizeti. Azt gondolom, hogy ez így nem felel meg a jogszabálynak. Mi lenne az adókímélőbb és szabályos eljárás? Elszámolható a kft.-nél útnyilvántartás alapján az utazás költsége? Ha napi munkavégzéshez használja az ügyvezető a saját gépkocsiját, lehet naponta kiküldetési rendelvényt alkalmazni? Köszönöm! KM

Cégautóadó Kérdés

1. Ha egy kft. személygépkocsit bérel egy egyéni vállakozótól, akkor a cégautó-adó fizetésére a tulajdonos köteles, adott esetben az egyéni vállakozó? Az egyéni vállakozó kizárólag bérbeadásra szerezte be a személygépkocsit. 2. A kft. engedi, hogy az ügyvezető magáncélra is használja az autót. Jól gondoljuk-e, hogy minden költség ettől függetlenül elszámolható, azok nem minősülnek társaságiadó-alap növelő tételnek.A magánszemélynek a magán jellegű használatból eredendően nem keletkezik semmilyen jövedelme, és a társaságnak sem egyéb adókötelezettsége.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink