3 találat a(z) szakmunkástanuló munkavégzése cimkére
Szakmunkástanuló szabadsága Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves válaszukat: Társaságunk szakmunkástanulót alkalmaz tanulószerződéssel 2017. 01. 20. napjától. Az Mt. alapján éves szinten 35 nap szabadság jár neki. Tanulóidejét az alábbiak szerint tölti cégünknél: minden második hét 4 napján dolgozik, napi 7 órát, tehát havonta 56 órát (8 x 7 óra). A többi napon iskolában van, tehát cégünknél ezek a napok szabadnapok. Az lenne a kérdésem, hogy ha szabadságon van, akkor azt hogyan kell kiadni neki? Tehát ha hiányzik adott hét 4 napján – amikor dolgoznia kellene –, akkor hány napot (órát) kell kiírni a 35 napból? Illetve, ha csak egy napot hiányzik, amikor dolgoznia kellene, akkor hogyan írjuk ki? Szíves válaszukat várva, köszönettel.
Szakmunkás tanulók utáni kedvezmény Kérdés
Szeretnék segítséget kérni, hogy, ha van egy szakmunkás tanulónk, az iskolával kötöttünk szerződést, van kamarai engedélyünk a szakképzésre, milyen költségeket számolhatunk el utána, és hogyan vehetünk igénybe szakképzési hozzájárulási kedvezményt? Számlával kell igazolni a rá költött költségeket, vagy ha a normatív összeget veszem figyelembe, kell-e külön nyilvántartás a költségekről? Sajnos nekem nem egyértelmű, és, ha kérhetnék rá egy példát, talán úgy könnyebben megértem. Köszönöm szépen a segítséget!
Nők kedvezményes nyugdíjba vonulása: mire elég a szakmai gyakorlat? Cikk
Az elmúlt időszakban megjelent Gyermekneveléssel töltött évek: mi számít a nyugdíjnál? című írás kapcsán érkezett levelek többsége a nők kedvezményes nyugdíjba vonulási feltételrendszerében alkalmazott úgynevezett jogosultsági idő számítására vonatkoztak – ezek körében felmerült a szakmunkástanuló nyári munkavégzése/gyakorlata időtartamának figyelembevételi lehetősége is. Az ezzel kapcsolatos tudnivalókat és magyarázatokat gyűjtöttük most össze.