12 találat a(z) szállásközvetítő cimkére

Levonás turizmusfejlesztési hozzájárulásból Kérdés

Magánszálláshely áfamentességi határ túllépése – teendők Kérdés

Szállás-közvetítő ÁFA Kérdés

Bruttó összegből bruttó jutalék levonása Kérdés

Tisztelt Verbai Tamás! Előzmény: https://adozona.hu/kerdesek/2019_12_7_Brutto_osszegbol_afa_levonasa_jik Korábbi kérdésemre hivatkozva pontosítanék: A szállásadó bt.-ként végzi tevékenységét és van szerződéses kapcsolatban a szallas.hu szállásközvetítő oldallal. Áfakulcsuk 18% jelenleg, melyből a szallas.hu jutalékot vesz le [13% + áfa (27%)]. Levonhatja a szállásközvetítő a szállásadó bruttó árából a jutalékát áfával növelve? A szállásközvetítő Általános Szerződési Feltételei: https://s.szalas.hu/images/aszf/aszf_2019_10_01.pdf Jutalék mértéke 2019 októbertől: https://s.szalas.hu/images/aszf/jutalekok-merteke-2019-oktober-1-tol.pdf Tájékoztatását előre is köszönöm!

Jutalékalap Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segtségét szeretném kérni abban a kérdésben, hogy jogosan jár-e-el szállásközvetítő oldal, ha szabályzatában leírtak szerint a közvetítői jutalék 13%-át a bruttó szállásdíjból vonja le? Hisz ilyen módon a szállásadó által kifizetendő 27% áfát is jutalékalapként kezeli. Ilyen esetben ez  jogtalan haszonszerzésnek minősülhet? Ha jogtalanul vonja le a közvetítő oldalt működtető cég a bruttó összegből a jutalékot, ezt visszamenőleg hogyan lehet visszakövetelni? Segítségét előre is köszönöm!

Szállásközvetítő cég ipabevallása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy szállásközvetítő cég az iparűzésiadó-bevallásában az alábbi költségeket levonásba helyezheti-e mint közvetített szolgáltatást: - tulajdonosoknak fizetett bérleti díj, akik további kiadás céljából szerződnek a céggel, - a Booking.com-nak fizetett foglalási díj, - külső cégek által végzett takarítás, mosás, vasalás, javítás, karbantartás, - utazási, koncertszervezőknek fizetett jutalék (közvetítői díj, - a lakások közüzemi költsége (a közvetlenül a szolgáltatótól érkezett számla vagy más cég által áthárított költség). Válaszát megköszönve tisztelettel: Papp Éva

Számlakiállítási kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésként merült fel, hogy ha egy szálloda internetes közvetítő oldalon keresztül értékesíti szálláscsomagjait a vendégek részére, akkor az alábbi esetben mikor kell számlát kiállítani. Az online oldalak csak közvetítik a szállást. Az online oldal üzemeltetője lehetővé teszi, hogy a vendég bankkártyával fizesse ki a szállás ellenértékét, ebben az esetben az összeg az online oldal üzemeltetőjéhez folyik be. Havonta számol el a szálloda az online oldal üzemeltetőjével úgy, hogy egy összegben, a jutalékával csökkentve utalja át a szállodának a hozzá beérkező díjakat. A szálloda minden esetben értesül arról, hogy melyik vendég, mikor fizetett az online oldalnak. Jól gondolom-e, hogy ebben az esetben a szálláselőleg számláját a szálloda a vendég nevére kell, hogy kiállítsa (akkor is, ha bankkártyával az online oldal üzemeltetőjének fizetett), és a teljesítés dátuma a számlának a szállásdíj kártyával történő kiegyenlítésének a dátuma, nem pedig az a dátum, amikor havonta elszámol egymással a szálloda és az online oldal üzemeltetője?

Így számlázhat a szállásközvetítő Cikk

Hogyan számláz helyesen a szállásközvetítő cég? Csak a saját tevékenységéről vagy a szállásról is kiállíthatja a számlát? Olvasói kérdésre dr. Kelemen László jogász adószakértő válaszolt.

Szállásközvetítés számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy szállásközvetítéssel foglalkozó kft. jutalékot számláz a magánszemély megrendelők felé. A megrendelők a szállás díját közvetlenül a szállásadónak fizetik ki, a szállásadó számlája alapján, a szállásadó bankszámlájára. A fenti módszer helyett szabályos-e az alábbi? A megrendelő a szállásközvetítő kft.-nek fizeti a jutalékot és a szállásdíjat is. A szállásdíjat a szállásközvetítő kft. továbbutalja a szállodának. A számlázás menete a következő lenne: a közvetítő kft. csak a jutalékot számlázza ki a megrendelő felé, a szállás díját továbbra is a szálloda számlázná a megrendelőnek. A szállásdíjat a közvetítő cég továbbutalná a szállodának, számla közöttük viszont nem lenne, hiszen a közvetítő cég csak közvetít, más nevében, más javára jár el. Ez leegyszerűsítené a folyamatot, mivel a magánszemély megrendelőnek nem kellene kettő felé fizetnie, egyszer a jutalékot a közvetítőnek, egyszer a szállodának a szállásdíjat. A kérdés azért is fontos, mivel a közvetítő kft. alanyi adómentes, és így az árbevétel tekintetében nem mindegy, hogy csak a jutalékot vagy a szállásdíjjal növelt jutalék összegét számlázza a megrendelőnek. Kérem segítségüket abban is, hogy a továbbutalt, közvetített szállásdíj bizonylatolása hogyan történjen. Köszönettel, Királyné Trieber Anikó

Szálláshely-szolgáltatás áfakulcsa Kérdés

Függ-e a szálláshely-szolgáltatásra felszámítandó áfa kulcsa attól, hogy a cég az általa üzemeltetett/birtokolt létesítményre vonatkozóan számláz külföldi szállásközvetítő felé szállásköltséget, vagy hogy más szálláshelyét közvetíti tovább a külföldi partner felé (továbbértékesített szolgáltatás)? A szállás végfelhasználója, igénybevevője a külföldi közvetítővel áll kapcsolatban (EU-ban bejegyzett cégről van szó).

Szállásszolgáltatás számlázása Kérdés

Ügyfelem egy világméretű amerikai szállásszervező céghez csatlakozott, hogy a budapesti lakását ily módon hasznosítsa alkalmanként szállásként. A cég internetes felületén bizonyos feltételek kiválasztásával megvalósult a csatlakozás. Működik a dolog. A szállást igénybe venni kívánó vendég kiválasztja a szállást, majd a regisztráció után kifizeti az amerikai cégnek a szállásdíjat, melyről visszaigazolást kap. A lakás tulajdonosa pedig a cégnél használatos elszámolás és a szolgáltatás igénybe vevőjének véleményezése után megkapja a kiadott éjszakák után a számlájára a pénzét. A kérdésem arra vonatkozik, hogy ügyfelemnek számlát kellene kiállítania, a pénztárgép erős túlzás a mértékre, de kinek? A szolgáltatás igénybe vevője a szállás lefoglalásakor már kifizette a szállásdíjat. Az amerikai cég nem kér, és igényt sem tart a számlára. A cég honlapján a fizetési rendszerre vonatkozóan annyi található, hogy az általa fizetett összeg mindent tartalmaz, ha értelmezhető az áfa, akkor azt is. Ügyfelem tevékenysége megkezdésekor az 55.9 tevékenységet és tételes átalányadózást választott, mely 2014-ben tartalmában megváltozott, és ha jól értem, akkor az 55.2 tevékenység alá sorolandó, és pénztárgép-használatára lenne köteles. A másik kérdésem az lenne, hogy ha 2014-ben nem a pénztárgépet kívánta választani, hanem a számlázást, azonban mindezt most 2015-ben szeretné a NAV felé pótolni, lehetséges-e? Illetve, ha nem állított ki számlát, akkor mit pótol? Nyilvántartásként a utalások elszámolását használta.

Előleg vagy előre fizetés? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szállásadó magánszemélynek szerződése van a Booking internetes szállásközvetítő oldallal. A vendég lefoglalja a szállást, majd e közvetítőnek átutalja a foglalás összegét, melyet a szállásadó szabályzata előír. A közvetítő pedig a jutaléka levonása után a szállásadó felé utalja ezt az összeget. Kérdés az hogy a szállásadónak mikor keletkezik ebből bevétele, illetve áfafizetési kötelezettsége? Ha a számláján a közvetítő által utalt összeg megjelenik, vagy ha a vendég megérkezik? Köszönöm. Tisztelettel: Fazekasné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi kedvezmény válás után

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink