30 találat a(z) saját jogú nyugdíjas cimkére

Saját jogú nyugdíjas – egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A saját jogon nyugdíjas munkavállalót általános munkaviszony létesítésekor nem kell bejelenteni. Kérdésem: mi a szabály, ha egyszerűsített munkaviszonyt létesít a saját jogú nyugdíjas? Válaszát várva, köszönettel

2019.01.01-jétől ki minősül saját jogú nyugdíjasnak? Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy 1967-ben született, rokkantsági ellátásban részesülő személy saját jogú nyugdíjasnak minősül-e? Az ugyanilyen korú, rehabilitációs ellátásban részesülő valóban nem minősül saját jogú nyugdíjasnak?

Részmunkaidős saját jogú nyugdíjas szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Saját jogú nyugdíjas 2019. január 17-étől munkába áll (munkaviszony). A heti munkaidő 24 óra, 4 nap (kedd, szerda, csütörtök, péntek) napi 6 órában. Kérdésem, hogy hány nap szabadság jár neki a 2019. évben, jár-e neki betegszabadság, és ha igen, hány nap. Köszönettel: Drótos Klára

Saját jogú nyugdijas munkavállaló, kapott juttatás adózása Kérdés

Saját jogú nyugdíjas esetén cafeteria keretében kapottt juttatások hogyan adóznak? Ebben a juttatási formában is csak a 15 százalék szja-levonás van, és nincs további járuléklevonási kötelezettség?

Saját jogú nyugdíjas alkalmazott Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jól értelmezem, hogy minden saját jogú nyugdíjas alkalmazottat ki kell jelenteni 2018. 12. 31-gyel a 19T1041-es nyomtatványon? Mivel fogja igazolni az alkalmazotti státuszát egy ellenőrzésen? Válaszát köszönöm!

Saját jogú nyugdíjas foglalkoztatása 2019-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk saját jogú nyugdíjas munkavállalókat szeretne foglalkoztatni. Mivel ezzel kapcsolatban jelenleg sok a bizonytalanság, az alábbiak a kérdéseim: Nem kell, hogy nyugdíjas szövetkezeten keresztül foglalkoztassuk? A NAV-tájékoztatóban csak az szerepel, hogy a már munkaviszonyban foglalkoztatott munkavállalót ki kell jelenteni T1041-en. De mi van a januárban munkába álló nyugdíjassal? Be kell jelenteni? Vagy nem, csak a 08-as bevalláson szerepeltetni? Rájuk is vonatkozik a minimálbér * 18 kereseti korlát? Sajnos erre sem találtam egyértelmű választ. Segítségét, válaszát köszönöm!

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Eva hatálya alatt működő kft.-ben, kiegészítő tevékenységet folytató – saját jogú nyugdíjas – társas vállalkozás tagja és ügyvezetője vagyok. Az ügyvezetésért 0 Ft díjazásban részesülök. Jövedelmet saját cégemből csak osztalék ágon, evával leadózva veszek ki. E mellett egy másik gazdasági társaságnál, nyugdíjas munkavállalóként, heti 36 órás munkaviszonyban dolgozom. Várom szíves állásfoglalását, hogy a 2019. évtől a saját cégemben kell-e fizetni kiegészítő tevékenységű nyugdíjasként az egészségügyi szolgáltatási járulékot, ha heti 36 órás munkaviszonyban egy másik gazdasági társaságnál vagyok alkalmazásban. Előre is köszönöm szíves válaszát.

Saját jogú nyugdíjas alkalmazott 2019 utáni bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem a segítségét: a saját jogú nyugdíjasok alkalmazotti jogviszonya 2019. január 1. után nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt. Ezzel kapcsolatosan milyen munkáltatói feladatok vannak? A jelenlegi alkalmazottak jogviszonyát 1041-es nyomtatványon meg kell szüntetni? A 2019. január 1. után kezdődő foglalkoztatást vagy a korábban kezdődő jogviszonyban történő változást (például a munkakör, munkaidő stb.) be kell jelenteni az 1041-es nyomtatványon? Nagyon köszönöm!

Szocho-kedvezmények: további pontosítások az adócsomaghoz Cikk

Kiegészítéseket és pontosításokat terjesztett be 2018. november 6-án az egyes adótörvények uniós kötelezettségekhez kapcsolódó, valamint egyes törvények adóigazgatási tárgyú módosításáról szóló T/2931. számú törvényjavaslathoz az Országgyűlés gazdasági bizottsága. A következőkben a bizottság a szocho-kedvezményekkel összefüggő javaslatait ismertetjük.

Kiknek törölték el eddig 2019-től a keresetkorlátot nyugdíj mellett? Kérdés

Tisztelt Széles Úr! Jelenlegi olvasatomban a saját jogú öregségi nyugdíjasok és a rehabilitációs járadékosok férnek bele a "saját jogú" keretbe. Bökkenő, hogy az öiregségi nyugdíjasnak a versenyszférában eddig sem volt keresetkorlát... Az a korhatár előtti, például a szolgálati járadékosoknál volt. Akikre a saját jogú ellátást kellett alkalmazni, kvázi duplán biztosítottak járandóságuk és a munkaviszonyuk mellett. Taxatíve nem saját jogú nyugdíjasok. Náluk lett volna a18-szoros korlát feloldásának. Várható, hogy a jelenlegi szabályozást a gazdaságpolitikai igényekhez igazítják? Jelenleg senki vagy igen kevés nyugdíjas munkaválaló fér bele a keresetkorlát feloldásába, Nem ez volt a kormány nyilatkozataiban. Tehát várható, hogy a sajátjogúság kibővül a korkedvezményesekkel, járandóságosokkal? Szerintem ők is saját jogon szerezték nyugdíjszerű ellátásukat, és jelenleg duplán biztosítottak! Munkaválalás esetén a versenyszférában... Várom megtisztelő válaszát: Kardos Géza

Társas vállalkozó jogviszonya Kérdés

Saját jogú nyugdíjas lehet egy kft. tagja és egyben közérdekű nyugdíjas szövetkezet tagja is?

40 év szolgálati idővel nyugdíjba menő egyéni vállalkozó Kérdés

Az egyéni vállalkozást folytató nő 40 év szolgálati idővel rendelkezik, saját jogú nyugdíjas 60 évesen. A nyugdíjazását követően – mivel nem 65 évesen ment nyugdíjba – mennyi járulékot kell fizetnie egyéni vállalkozásában, kiegészítőnek, nyugdíj melletti vállalkozónak minősül?

Rehabilitációs járadék 2015 Kérdés

Tisztelt Szakértő! A rehabilitációs járadékban részesülő személy saját jogú nyugdíjasnak minősül-e 2015-ben? Köszönettel: Gáliné Erdélyi Éva

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: Saját jogú nyugdíjas 40 órás munkaviszonnyal rendelkezik, ahol a járulékokat megfizetik utána. Saját kft.-jében évente 2-3 alkalommal állít ki számlát, összesen évi 114 ezer forint értékben művészeti szolgáltatásként. Kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie havonta a kft.-ben, hiszen már biztosított nyugdíjasként és nyugdíjas munkaviszonyosként is? Tisztelettel: Géczi Sándorné

Saját jogú nyugdíjas tag kivett jövedelem utáni 27% EHO Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy saját jogú nyugdíjas kft. tag tagi jövedelmet vett fel 2012-ben. A rá eső nyugdíjkorhatárt már betöltötte, így ismereteink szerint a kft-nek szociális hozzájárulási adót nem kell fizetni utána, csak a tagtól kell 10% nyugdíjjárulékot vonni a nyugdíjjárulék felső határáig. Ezen felül 6390,- Ft egészségügyi szolgáltatási járulékot is fizet a KFT. A kérdésünk az, hogy a fenti esetben ugyan szocho nem terheli a kftt, de 27%-os EHO kötelezettséget sem kell fizetni a kifizetőnek vagy a magánszemélynek?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink