38 találat a(z) rehabilitációs kártya cimkére
Szochokedvezmény arányosítása a munkaidőhöz Kérdés
Tisztelt Cím! Napi 4 órában foglalkoztatott, rehabilitációs kártyával rendelkező megváltozott munkaképességű munkatársam minimálbér kétszeres mértékéig járó szochokedvezményét kell-e arányosítani a munkaidőhöz? A válasz 2016. és 2017. évekre vonatkozóan érdekel. Köszönettel: Mateszné Pállai Erzsébet
Megváltozott munkaképességű katás Kérdés
Tisztelt Szakértő! 58 százalékos C2-es, rokkantsági ellátásban részesülő személy vagyok. Érdeklődnék azzal kapcsolatban, hogy ha mellékállású egyéni vállalkozóként szeretnék dolgozni, akkor kell-e rehabilitációs kártya vagy elég a rokkantsági ellátást megállapító határozat, illetve a hatósági bizonyítvány a komplex minősítésem eredményéről? Köszönöm szépen a választ!
40 százalékos egészségkárosodás és munkaidő Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! Kérem segítsenek, mert elvesztem a jogszabályok között. A problémám: 2011. 12. 31 előtti 40 százalékos egészségkárosodott személy vagyok, rehabkártyám van, érvényes. Nem hívtak be eddig felülvizsgálatra, mert nem igényeltem semmilyen ellátást ezzel kapcsolatosan, hiszen dolgozom. A nyugdíjfolyósítónál azt mondták, nem is hívnak be, mert dolgozom, nem kapok tőlük ellátást. Egy éve kb. 6 órába felvettek dolgozni. A cél az volt, hogy megússzák a rehabilitációs járulék fizetését. Most nagy szükség lenne állítólag a munkámra 8 órában, de a munkaügyes megint azt mondja, hogy nem lehet engem 8 órában dolgoztatni, mert elvesztem a rehabkártyát, és persze a cégnek is rehabjárulékot kell fizetnie. Hol van az leírva, hogy nem dolgozhatok 8 órában, mert elveszti a cég a rehabilitációsjárulék-kedvezményét? Hol van leírva, hogy nem dolgozhatok 8 órában? Eddig is mindig 8 órára voltam bejelentve az előző munkahelyeken. Mennyi szociális hozzájárulási kedvezményt kap a cégem utánam? Szerintem most semmit nem kell fizetniük (101 000 Ft bruttó). És, ha megemelik a fizetésem, akkor hány forintig jogosultak a szocho meg nem fizetésére? Én úgy tudom, hogy a minimálbér kétszereséig. És elvesztik a rehabjárulék-kedvezményüket? Tisztelettel: L. Gy.
Rehabilitációs kártyával történő foglalkoztatás, szociális adókedvezmény mértéke Kérdés
Egy dolgozónkat kétórás munkaviszonyban foglalkoztatjuk, 2014-ben kibocsátott rehabilitációs kártyával rendelkezik, ellátást nem kap. Kérdéseink: 1. A törvényben olvasottak alapján, a kártyát a munkáltatónak leadni köteles, és annak lejártáról a kibocsátó intézet értesíti a munkáltatót. Ezzel kapcsolatban a foglalkoztatás megkezdéséről bejelentési kötelezettsége van-e a munkáltatónak a 1041-es nyomtatvány kivételével? 2. Jól értelmezzük, hogy a kedvezmény mértéke a részmunkaidő mértékével arányosítva értendő?
Megváltozott munkaképességűek tb-je, kedvezményei Cikk
Az elismert és igazolt megváltozott munkaképesség, illetve az ehhez kapcsolódóan megállapított ellátás jelentősen befolyásolhatja az érintett személy társadalombiztosítási jogállását, munkavállalóként, vagy vállalkozóként az utána, illetve az általa fizetett közterhek mértékét.
Rehabilitációs hozzájárulás számítása Kérdés
Kedves Szakértő! A rehabilitációs hozzájárulás kiszámításában és a megváltozott munkaképességű alkalmazott fogalmában szeretném a segítségét kérni. A társaság I. negyedévi átlagos statisztikai létszáma 29,69 fő. 1 fő megváltozott munkaképességű alkalmazottat foglalkoztat. Helyes-e az alábbi számítás? (((29,7 fő x 0,05) -1 fő) x 964 500 Ft)/4= 120 563 Ft/negyedév = 121 e Ft A megváltozott munkaképességű orvosi megállapítása szerint 29 százalékos egészségi állapotban van, D minősítési kategóriában, rokkantsági ellátásban részesül. Napi 8 órás munkavégzésben van foglalkoztatva a munkáltatónál. Rehabilitációs kártyája nincsen. Függvénye-e a rehabilitációs kártya megléte annak, hogy a munkáltató figyelembe tudja őt venni a rehabilitációs hozzájárulás kiszámításánál? Válaszát előre is köszönöm, tisztelettel. Kovalik Andrea
Rrehabilitációs kártya Kérdés
Jár-e a 27 százalékos kedvezmény a rehabilitációs kártyás kft.-ügyvezető után, ha ő egyben többségi tulajdonosa a kft.-nek, vagy csak alkalmazottak foglalkoztatása után jár a kedvezmény? Köszönöm.
Rehabilitációs kártya – szakképzési hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megtudni, rehabilitációs kártyával munkaviszonyban foglalkoztatott után kell-e szakképzési hozzájárulást fizetni?
Csavaros esetek a szochokedvezmény érvényesítésénél Cikk
A szociális hozzájárulási adóval kapcsolatos kedvezmények alkalmazása a foglalkoztatók többsége számára rutinfeladat. Ennek ellenére nem egyszer előfordul – különösen speciális, de akár triviálisnak tűnő helyzetben is – hogy a jogalkalmazó elbizonytalanodik. A következőkben néhány gyakran felmerülő kérdést igyekszünk tisztázni.
Rehabilitációs kártya Kérdés
Rehabilitációs kártyát kapva dolgozom, mint regisztrált mérlegképes könyvelő. Azt szeretném tudni, hogy milyen törvény, milyen bekezdése alapján számíthatom ki a fizetésemet, mire kell figyelnem? Nagyon köszönöm!
Rehabilitációs ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az olvasottak alapján úgy értelmezem, hogy a rehabilitációs kártya és a kártyával rendelkező személynek folyósított rehabilitációs járadék nem szorosan összefüggő dolog, ami a munkavállalást illeti. Ezzel kapcsolatban a kérdésem a következő: rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállaló, amennyiben lemond a járadékáról, alkalmazható-e 4 órát meghaladó munkaviszonyban, illetve ebben az esetben is figyelembe vehetjük-e, mint megváltozott munkaképességű személyt? Továbbá a szociális hozzájárulási kedvezmény jár-e, ha például 8 órában foglalkoztatjuk? Válaszát előre is köszönöm!
Rehabilitációs kártya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég rehabilitációs kártyával rendelkező dolgozót szeretne foglalkoztatni. Milyen adókedvezményt vehet igénybe a cég a dolgozó után? Van-e, és milyen kereset-, illetve munkaidő-korlátozás a rehabilitációs kártyával rendelkező dolgozóra? Tisztelettel várom válaszát.
Rehabilitációs kártya Kérdés
Tisztelt Szakértő! 55/2011. (XII. 30.) NGM rendelet A megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatása: 16/B § (1) A munkaadó az őt az érvényes Rehabilitációs kártyával rendelkező megváltozott munkaképességű személlyel fennálló adófizetési kötelezettséget eredményező munkaviszonyra tekintettel terhelő számított adóból adókedvezményt vehet igénybe, melynek mértéke az adó alapjának megállapításánál figyelembe vett, a munkavállalót terhelő közterhekkel és más levonásokkal nem csökkentett (bruttó) munkabér, de legfeljebb a minimálbér kétszeresének 27 százaléka. Kérdésünk, hogy részmunkaidős (napi 4 órás) Rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállalónk után kell-e csökkenteni a kedvezményt arányosan, vagy a teljes kedvezmény érvényesíthető? Köszönettel: Szeremleiné
Munkáltató által igénybevehető kedvezmény? Kérdés
Az a munkáltató, aki olyan súlyosan fogyatékos személyt foglalkoztat, aki nem rehabilitálható, ezért rehabilitációs kártyával sem rendelkezik, igénybe tud-e venni valamilyen járulékkedvezményt?
Bértámogatás könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közhasznú alapítvány a munkaügyi központtól bérköltség-támogatást kap Támop1.1.1-12 project keretében rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállalók után. Kettős könyvvitelt vezetünk. Hogyan kell elszámolni, illetve kontírozni ezt a bérköltség-támogatást? Ha vállalkozói tevékenységet nem folytatunk, akkor a társasági adóbevallásban fel kell tüntetnünk a támogatás összegét? Köszönöm válaszát!