22 találat a(z) részvényeladás cimkére
Részvényeladás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély szeretné (a korábban több évvel ezelőtt az akkori munkáltatójától jutalomként kapott) a BÉT-en forgalmazott részvényeit értékesíteni. Milyen adó- és járulékvonzata lesz az idei értékesítésének, ha mindezt a banki értékpapírszámláján keresztül fogja végrehajtani és jelenleg nincs biztosítási jogviszonya, csak a 7710 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot fizeti? Köszönöm.
Részvényeladás adózása Kérdés
A VEEVA (amerikai cég) munkaszerződése mellékletének 7.1 pontjában 800 db törzsrészvényt biztosított a dolgozó részére. Ezt a dolgozó eladta, 2 049 644 forintot kapott érte. Kell-e a kapott összeg után szja-t és EHO-t fizetnie, ha igen, akkor mennyit? A dolgozó Magyarországon dolgozik és itt is lakik, magyar állampolgár. Köszönöm válaszukat.
Részvényeladás után szja levonása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy zrt. el fogja adni a részvényeit névérték felett egy magyar cég részére. Van benne egy külföldi székhelyű (CIPRUS) cég és három magyar magánszemély tulajdonos is . Például XY tulajdonos (10%-ban) részvényének bekerülési értéke 3 millió forint 2016. évi rá eső ki nem vett eredmény, 1 millió forint részvény eladása névérték felett 8 millió forint. Azaz 12 millió forintot kap meg majd 2017-ben, ebből 3 millió forint mentes, mert adózott pénzből fizette be. Kell-e szja-előleget levonni az eladó zrt.-nek vagy a vevő részéről a maradék 9 millió forintra? Kell-e ehót levonnia a zrt,nek? A külföldi céget érinti-e bármilyen levonás? Válaszát előre is köszönöm.
Osztalékjogosultság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy, ha egy társaságnál döntés születik mérlegkészítéskor az osztalékfizetésről, de mire a fizetésre sor kerülne, már nem az a társaság tulajdonosa, aki az osztalékfizetésről szóló döntés időpontjában a jogosult volt, akkor kit illet az osztalék? Az eredetileg az osztalék felosztásáról szóló döntést megszavazó tagot, vagy - mivel időközben eladta az üzletrészét – az új tulajdonost? Találtam itt már egy erre vonatkozó állásfoglalást, ez a következő: http://adozona.hu/kerdesek/2016_5_19_osztalek_iig Ebből számomra az következik, hogy hiába volt tulajdonosváltás, az osztalékra az eredeti tag jogosult. Valóban így van ez? Ez azért érdekes, mert az üzletrész – ami az osztalékra jogosít – hasonló ahhoz, mikor egy részvénytársaságnál részvényt birtokol valaki, de ott azé az osztalék, akié a felosztáskor a részvény, nem pedig azé, akié az osztalék elhatározásakor volt. Válaszát előre is köszönöm.
Részvényeladás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély 2008-ban egy kft.-től részvényeket vásárolt 50 840 000 forintért. Ezeket a részvényeket 2015. januárban egy másik magánszemély részére eladta 99 800 000 forintért. Egyéb költséget nem vett figyelembe, az árfolyamnyeresége 48 960 000 forint. Ennek most az adóbevallással egyidejűleg mennyi adóját kell megfizetni? Válaszát köszönöm.
Részvényeladás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy amerikai cég a magyar leányvállalatának munkavállalóit jutalomban részesíti. Ennek keretében részvényeket adott nekik azzal a kikötéssel, hogy csak a munkáltató cégnek adhatják el azokat. Ha a dolgozóktól visszavásárolja az amerikai cég a részvényeket, a magyar munkavállalók adófizetési kötelezettsége hogyan alakul (szja 16 % + eho 14 vagy 27 %)? Milyen igazolás, milyen bizonylat kell hozzá? Köszönöm a választ: Kerestély Anna
Elismert munkavállalói részvény eladásának adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Dolgozó ingyenesen kapott 2013-ban elismert munkavállalói részvényprogram keretében részvényt a munkáltatótól. A tájékoztatóban az szerepelt, hogy megőrzési időszak 2015. 12. 31. 2014-ben a munkáltató EU-s országbeli központja visszavásárolta a részvényeket, és a dolgozó bankszámlájára utalta az összeget mindenféle levonás nélkül. Hogyan adózik a részvényeladás, és milyen adókat kell megfizetni? Köszönettel.