39 találat a(z) pénztárkönyv cimkére
Pénztárkönyvben bankgarancia Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét abban, hogy a pénztárkönyvben a bankba megérkezett garanciadíj-támogatás folyósítását és a garanciadíj terhelését hová kell könyvelni? Széchenyi-hitel-kártyához kapcsolódik. A garanciadíj-támogatás – egyéb bevétel (nem adóalap alá eső) A garanciadíj – bankköltség Köszönöm.
Göngyöleg pénztárkönyvben Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy kocsmának a szállítók ugyanazon számlában kezelik az áruértékesítést, palack- és rekeszértékesítést (betétdíjas göngyölegeket), majd ugyanebben a számlában jóváírásként mínuszos tételként kezelik a visszavitt rekeszeket és palackokat, és a különbözet lesz a számla végösszege. Helyesen könyvelem-e a pénztárkönyvben, ha az árutól elkülönülten könyvelem a betétdíjas göngyöleget, az anyag- áru rovaton és ugyanitt egy másik könyvelési számon elkülönítve a visszavett göngyöleget mínusz előjellel, az áfabevallásban pedig a 31-es soron a bevételt növelő tételek között jelentem? Olvastam olyat is, hogy a göngyöleget vissza kellene számlázni. De hogyan tudassuk a szállítókkal, ha ők "diktálják" a feltételeket? Válaszukat előre is köszönöm.
Magánszemély adózók nyilvántartási kötelezettsége Cikk
A magánszemély adózóknak is alap- és kiegészítő nyilvántartásokat kell vezetniük az szja-törvényben meghatározottak alapján.
Pénztárkönyv Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hol szerepel a pénztárkönyvben a vevőktől kapott előleg és annak levonása, valamint a szállítóknak adott előleg és annak levonása? Köszönöm.
Egyéni vállalkozó – péztárkönyvvezetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem a segítségét. Adott egy egyéni vállalkozó, aki az 1995. évi CXII. törvény 5 számú melléklete szerint pénztárkönyvvezetésre kötelezett, illetve részletező nyilvántartásra is. Tevékenysége internetes ( csomagküldős) kiskereskedelem. Számítógépes számlákat állít ki minden eladásáról. Előfordul, hogy az adott hónapban közel 400-500 számla kerül kiállításra, vegyes fizetési móddal. Készpénz 70%, bank, GLS-futár 30%. Az alábbiak a kérdéseim. Elég-e részletező nyilvántartásnak a számítógéppel kinyomtatható vevőlista, mert annak nem sok értelmét látnám, hogy előbb még a könyvelésben is vevőnyilvántartásba vigyem fel a készpénzeseket,majd külön onnan a napi kiegyenlítéseket, illetve az adott hónapban a GLS-futárosok is azonnal 3-5 napon belül befolynak. Hó végén szinte csak 5-10 tétel marad rendezetlen, melyek a következő hónap első napjaiban pénzügyileg is rendeződnek. Sajnos nagy gondot okoz az is, hogy csak pénztárkönyvben lehet rögzíteni őket, mert ehhez nem rendelkezik a programom automatikus számlaátvételi lehetőséggel. Kettős könyvviteli rendszerben már az intelligens számlázó programok ezt egy gombnyomásra elvégzik. Gondolkodtam azon, lehet-e esetleg úgy a kettős könyvvitelben könyvelni ezt az egyéni vállalkozómat, hogy csak a pénztár és bank oldalon könyvelem az ismertek szerint a pénzmozgásokkal egy időben a kiadásokat és bevételeket? Így a vállalkozás eredménymegállapítása ugyanazt eredményezné, mint a pénztárkönyves megoldás.
Munkabérelőleg pénztárkönyvben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbi esetben: munkavállaló hitelfelvétel miatt a 2017. október havi munkabérének kifizetését és még plusz munkabérelőleg-igényt is benyújtott a munkáltatójának 2017. október 10-én. A munkáltató a 10. havi munkabért és a kért 105 175 forint munkabérelőleget átutalta a dolgozó bankszámlájára 2017.10.12-én. A kérelem alapján a dolgozó plusz munkabérelőlegének, 105 175 forintnak a visszafizetése december hónapban megtörtént. A pénztárkönyvben hogyan kell ezt helyesen könyvelni? A munkabérelőleg milyen rovatokat érint? A havi '08-as bevallásokban be kell/kellett volna vallani? Köszönöm a segítséget.
Skontó könyvelése Kérdés
Egyszeres könyvelésű egyéni vállalkozó számláit határidő előtt kiegyenliti a vevő, ennek fejében 4 százalékkal csökkentett összeget utal, azaz 4 százalék skontót alkalmaz. Hogyan kell helyesen könyvelni a pénztárkönyvben (árbevételt, áfát) ebben az esetben?
Szintetikus könyvelés Kérdés
A NAV ellenőrzött egyéni vállalkozóként. Kötelezett, hogy pótlólag bocsássam rendelkezésére a szintetikus könyvelésen alapuló pénztárkönyvet. Kinek kell ilyen szintetikus könyvelést vezetni és pontosan mit jelent?
Egyéni vállalkozó devizás ügylete Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném segítségét egy egyéni vállalkozóval kapcsolatban, aki alanyi adómentességet választott. Kisértékű személygépkocsikat hoz be Svájcból. Az adásvételi szerződésen a vételár CHF-ben van meghatározva, a vámérték EURO-ban. Bankszámla nyitására nem kötelezett, nincs is bankszámlája, csak készpénzes ügyleteket bonyolít. Nincs bejelentkezve az MNB árfolyam alá. A kérdésem: milyen árfolyamon kell a pénztárkönyvbe bevezetni a külföldi pénznemre szóló kiadásokat? Várom válaszukat! Köszönettel.
Pénztárkönyben devizás pénzmozgás árfolyama Kérdés
Tisztelt Szakértő! Devizabankból történő készpénz felvétele esetén milyen árfolyammal kell az egyéni vállalkozó pénztárkönyvében szerepeltetni a devizabankból valutapénztárba felvett euro összegét, illetve devizabanknál a pénz csökkenését (mely banki terhelés mindig későbbi, mint a felvétel napja). Köszönöm a segítségüket!
Zárt végű lízing elszámolása a pénztárkönyvben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó vagyok (Szja.tv. hatálya alatt), zárt lízing keretében vásároltam egy kishaszonjárművet, az önerő 1 millió Ft volt. A gondom, hogy a bank megküldte a számlát 1,300 millió (nettó + áfa) forintról - ha ezt az összeget vezetem fel a pénztárkönyvbe, a különbözettel nem egyezik az év végi záró pénzkészletem. Megoldás, ha a 300 ezer Ft-ot bevezetem árbevételbe be nem számító bevételnek, hiszen ezzel tartozom a banknak? Vagy más a megoldás? Segítségét köszönöm.
Egyesület Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületet szeretnénk létrehozni (gyorsulási versenyautózás) Kötelező-e a kettős könyvvitel, vagy csak az egyszeres (pénzforgalmi szemléletű) pénztárkönyv vezetése? Gazdasági tevékenységet nem végezne az egyesület. Előreláthatólag a bevétel tagdíjból és adományból lenne. Költség pedig a programok kiadására fordított összeg. Milyen bevallások szükségesek? Mit kell beadni a megalakuláshoz? Válaszát köszönöm.
Katás egyéni vállalkozó költségei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó pénztárkönyvet vezet, a költségeit, illetve a vállalkozási bankszámlájáról történő kifizetéseket le kell könyvelnie? Válaszát előre is köszönöm!
Nyílt végű pénzügyi lizing Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni. Egyéni vállalkozó, pénztárkönyvet vezet. Tehergépkocsit vásárolt, nyílt végű pézügyi lízingben. A szerződésben maradványérték is meg van határozva.Havonta kapja a számlát a tőke+ kamat megbontásban. Havonta a tőke része után az áfát visszaigényelem. Év közben eredménybe nem számító kiadás. Év végén pedig értékcsökkenést számolok el, A tehergépkocsi nettó értékéből a maradványértéket le kell-e vonni, vagy pedig a teljes nettó érték után kell az értékcsökkenést elszámolni, mert csak a számviteli törvény szerint kötelező, olyan pedig nincs pénztárkönyvi könyvelésnél. Válaszát előre is köszönöm.
Egyéni vállalkozó, termőföldvásárlás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem: egyéni vállalkozó esetében a termőföldvásárlás beszerzési költségét (vételi árát) mikor és hogyan lehet elszámolni, ha az egyéni vállalkozó pénztárkönyvet vezet? Válaszát köszönöm!