202 találat a(z) oktatás cimkére
Zumba oktatásához szükséges-e online pénztárgép?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügyben szeretném az Ön segítségét kérni. Zumba Fittnes oktatásához szükséges-e bevezetni január 1-jétől az online pénztárgépet? Jelenleg egyesület keretein belül működik. Hetente 3-szor 1 óra az edzés időtartama. Az órák idejére egy tornaterem kerül kibérlésre, tehát nem egy komplett edzőteremként működik! Az új változtatás értelmében elegendő, ha nyugtát ad az oktató, vagy pénztárgép szükséges a tevékenység folytatásához? Válaszát előre is köszönöm!
Oktatási eszköz bérbeadásának áfamentessége
Kérdés
Tisztelt Adószakértő! A következőben kérném segítségét: Van egy kft., amelynek főtevékenysége ingatlan bérbeadása, melyre választotta az áfakört. Ugyanitt hiányszakmát oktató nappali iskolának ad bérbe termet áfásan, és a szakképzési gyakorlat oktatása is itt folyik, amit gyakorlati oktatásként a cég végez. Ez esetben az oktatási eszköz bérbeadása áfakörös e, vagy az oktatásra tekintettel tárgyi adómentes körbe vehető? A törvény a tárgyi adómentességre vonatkozó szabályokat 85. § h)-j)-ig tartalmazza, de az ingatlan-bérbeadás áfakör miatt nem tudom ezt egyértelműen megállapítani. Kérem szíves segítségüket a helyes értelmezésben. Köszönöm.
Egyesületi tag iskoláztatása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesület a magyar néptánc, népdal, hagyományok megismertetésésre, annak oktatására, közösségek létrehozására alakult. Az egyesület nem rendelkezik közhasznú besorolással. Egyik tagja részt venne egy tanfolyamon, ahol néptáncoktató szakképesítést szerezne. Ez tanfolyami keretek között történne, kétéves oktatással. Az egyesület – amennyiben kifizetné a tag oktatási díját – elszámolhatja-e azt a költségei között, keletkezik-e bármilyen adófizetési kötelezettsége akár az egyesületnek, akár a tagnak?
Munkaviszony nélkül tornaoktatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 55 éves nő szeretne pilátesz órát tartani, jelenleg nincs munkaviszonya. Nincs bejelentkezve munkanélküliként sem, férje fizeti az egészségbiztosítást. Előre láthatólag havi 30-40 ezer forint jövedelme lenne. Abban kérném segítségét, mi lenne a legegyszerűbb adózás, amit választhatna? Válaszát köszönöm.
Ingyenes tőzsdei oktatás lakossági befektetőknek
Cikk
Szeptember közepén indul a BÉT Akadémia, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) ingyenes oktatási előadássorozata lakossági befektetők számára – közölte a tőzsde szerdán.
Áfafizetés fennáll-e?
Kérdés
Egy kft. gépjárművezető-oktatással is foglalkozik. Felmerült, hogy a kimenő számláira kell-e áfát tenni? A kft. az áfatörvény 85. paragrafus 2b) pont szerint az adómentesség mellett szavaz. Szerintük ezt az álláspontot erősíti a 24/2005. NKH-rendelet. Konzultáltunk a NAV áfaszakértőjével, aki ellenben az áfafizetési kötelezettséget nevezte meg követendőnek. Legyenek kedvesek állást foglalni, hogy a számla áfás vagy mentes az adó alól? Üdv.: Fix Kft.
Új tanév, új regula, új köznevelés, új béremelés
Cikk
Csökkenhetnek a diákok terhei, új köznevelési intézménytípusokat vezetnek be, és átalakul a köznevelési intézmények fenntartási rendszere, míg a felsőoktatásban módosul a doktori képzés – ezek a hamarosan induló új tanév legfontosabb változásai.
Ezt a büntetőkamatot a mi adónkból kell finanszírozni
Cikk
Szinte nap mint nap hallhatunk arról, hogy az állami fenntartású oktatási intézményeknek, valamint az állami egészségügyi szolgáltatóknak jelentős pénztartozásai vannak. Azt azonban már nem részletezik a hírek, hogy tartozások esetén ezek a szervek (beleértve a fenntartóikat is) hétszer-, nyolcszor magasabb kamatot fizetnek, mint amit a magánszemélyek egymás között. És jobb, ha nem is gondolunk bele, hogy ezt a magas kamatot, a mi adónkból finanszírozzák. Miért van ez így? Ennek jártunk utána.
Iparűzési adó: így kell meghatározni a közvetített szolgáltatások értékét
Cikk
Az iparűzésiadó-alap kiszámítása során a közvetített szolgáltatások értékével csökkenteni lehet a nettó árbevételt, s e körülmény mindig megmozgatja a vállalkozások fantáziáját. Ha ugyanis abból indulunk ki, hogy a gazdálkodó szolgáltatásbeszerzése így vagy úgy, de a vevőhöz jut (számára „közvetítik”), kézenfekvőnek tűnne levonni azt a következtetést, miszerint minden input szolgáltatás esetén – legalábbis elméletileg – lehet szó közvetített szolgáltatásról. A releváns jogszabályok azonban ennél kissé cizelláltabban közelítik meg ezt a kérdést. A következőkben e szabályokról lesz szó.
Ösztöndíj
Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Egy nonprofit társaság, amely kulturális terjesztésre és oktatásra jött létre, pályázatot írt ki, melynek eredményeképpen megállapodásokat kötött tanulmányi ösztöndíjak fizetésére. A megállapodást magyar, kettős és külföldi pályakezdő magánszemélyekkel kötötték, tevékenységük továbbfejlesztésérnek támogatása céljából. A pályakezdőknek a megállapodás szerinti oktatásban kell részt venniük. Milyen adó és járulék fizetési kötelezettsége keletkezik a a magyar, a kettős és a külföldi magánszemélyeknek és a nonprofit társaságnak a kifizetett ösztöndíjak után?
Módosítják az idei költségvetést, 500 milliárdot osztanak szét
Cikk
Az elmúlt hónapok kedvező gazdasági folyamataival indokolják, hogy az idei költségvetés módosításával 500 milliárdos többletforrást fordítanak többek között az oktatásra, az otthonteremtésre segítésére (50 milliárd), az önkormányzatokra, valamint rendkívüli kormányzati intézkedésekre – derül ki a Nemzetgatdasági Minisztérium közleményéből.
Szakszervezeti reakció a minisztérium béremelési javaslatára
Cikk
Sikeresnek értékelte az egész napos országos pedagógussztrájkot a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke szerdán kora délután Budapesten.
Mesterképzés kifizetése a munkavállalónak
Kérdés
Mesterképzést a munkáltató kifizeti a munkavállaló helyett, hogyan lehet elszámolni?
Oktatói kiegészítő tétel
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szíves segítségét kérném az alábbiakban: Mestercukrász egyéni vállalkozó vendéglátó tevékenysége mellett tanulószerződéssel 8 cukrász tanuló gyakorlati képzését is folytatja. A szakképzési hozzájárulás elszámolásánál az oktatói kiegészítő tételt is figyelembe veszi. Az egyéni vállalkozó havonta 129 ezer forint vállalkozói kivétet számol el. Hogyan számolható el a tanulók oktatása (a vállalkozói kivét mellett munkabér, megbízási díj), milyen jogcímen, és milyen időszakonként (havi, negyedéves)? Az oktatói kiegészítő tételt mire fordíthatja még? Köszönöm a segítséget.
Kisgéphajó- és vitorláskishajó-vezetői képzés
Kérdés
Az alábbiakban kérném a válaszadó segítségét. Kft. a címben megadott tevékenységi kört végzi főtevékenységként. Az oktatás, amelyet végez, kizárólag a Nemzeti Közlekedési Hatóság engedélyének birtokában végezhető. A 15/2001 (V.27) KöVim-rendelet szabályozza a képzést, amely alapján jóvá kell hagyatni a képzést, az oktatókat, oktatási tervet kell készíteni, oktatási naplót kell vezetni, képzési igazolást kell kiállítani...stb. A tevékenységi kör besorolásában kérném a segítséget, miszerint belefér-e az áfatörvény 85. § (2) bekezdés b) pontjába a fent említett oktatási tevékenység? Tehát közérdekű jellegre tekintettel lehet-e áfa alóli mentességről beszélni? Válaszukat előre is megköszönve, tisztelettel: Timi