84 találat a(z) nyugdíjpénztár cimkére

Zuhanórepülés a nyugdíjpénztáraknál, a jövő biztatóbb Cikk

Átlagosan 6,8 százalékot veszítettek értékükből 2022-ben a nyugdíjpénztári befektetések. A beszakadás okai a gyors kamatemelések miatti kötvénypiaci leértékelődés, illetve az energiakrízis és az orosz-ukrán háború miatti részvénypiaci pesszimizmus. A megtakarítók abban bízhatnak, hogy a legtöbb portfólió hosszú távon – a tavalyi veszteségek és az extrém infláció ellenére – képes reálhozamot felmutatni – írja elemzésében a Bankmonitor.hu.

Emelik minimális tagdíjaikat az önkéntes pénztárak Cikk

Sorozatban kapják a felszólításokat a nyugdíjpénztárak és egészségpénztárak tagjai, hogy 2023-tól magasabb minimális havi tagdíjat várnak az intézmények – olvasható a hrportálon. Az így megtakarítók örülhetnek, ha az inflációval megússzák a tagdíjemelést, mert vannak annál jóval nagyobbak is.

Digitális adatokból szűri ki az MNB a pénztári biztosítási befektetések hibáját Cikk

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) az elmúlt három-négy évben – szinte valós idejű adatok digitális feldolgozásával – megújította a hazai biztosítói és pénztári szektor ügyfélvagyonának alakulását figyelő befektetési monitoring rendszerét. A jegybank immár a piaci szereplők napi állományi és tranzakciós adatainak kifinomult elemzésével tudja kiszűrni az esetleges kockázatokat – írja tanulmányában Lukács Péter, a Magyar Nemzeti Bank Digitális felügyelésért felelős főosztályának vezető elemzője az mnb.hu-n.

Vállalkozói kivét év végén: ne hagyja veszni az adó- és járulékkedvezményeket! Cikk

Érdemes átgondolniuk jövedelmi helyzetüket a vállalkozói személyi jövedelemadó szabályai szerint megállapító egyéni vállalkozóknak, hogy az egyes kedvezmények és az adó feletti rendelkezési jog megtételéhez van-e elegendő összevonandó jövedelmük, vagy e jövedelem utáni adójuk a 2022. év vonatkozásában. Ha nincs elegendő összevonandó jövedelmük, akkor lehetőségük van arra, hogy vállalkozói kivétet vegyenek fel, amit a költségeik között elszámolhatnak.

Öngondoskodási célú megtakarítások: van esély fellendülésre? Cikk

Miközben az elmúlt évtizedben sokat veszített vonzerejéből az öngondoskodási célú megtakarítások után járó adókedvezmény, s a biztosítók-pénztárak ügyfelei az szja-visszatérítés miatt 2021-ben roppant csekély mértékben tudták csak növelni az öregkorra félretett pénzüket, idén év végén felpöröghet az adóoptimalizáló befizetések piaca. A BiztosDöntés.hu szerint az öngondoskodóknak fontos üzenet lehet, hogy a 20 százalékos adójóváírás inflációkövető hozamot biztosít hosszú távú megtakarításaiknak.

Mennyire válságálló a nyugdíjcélú megtakarítás? Cikk

Egyre erősödnek a válságot (vagy legalább recessziót) prognosztizáló hangok, ilyen körülmények között pedig különösen fontos a befektetések megfelelő kiválasztása. Most utánajártunk, mennyire érezhetik magukat biztonságban a nyugdíjcélra megtakarítók – írja a bankmonitor.hu.

Katás jövedelem felhasználása Kérdés

Nagyok a különbségek a nyugdíjpénztári hozamok közt Cikk

Az önkéntes nyugdíjpénztárak -7-26 százalék közti hozamot értek el 2021-ben, az átlagos nettó hozam 2,63 százalék volt. A magas infláció mellett ez negatív reálhozamot jelent, míg 10 és 15 éves távon a szektor infláció feletti hozama továbbra is 2-4 százalékos sávban alakul. A tavalyi hozamokra 2020-hoz hasonlóan hatással volt a koronavírus, illetve az év második felének makrogazdasági folyamatai, különösen a világviszonylatban erős inflációs nyomás – írja honlapján a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

Valami nem jó a 2153 bevallásban Kérdés

Adó-visszatérítés, nyugdíj-, egészség- vagy önsegélyező pénztári kedvezmény Kérdés

Lakásfelújítás, állampapír, részvény, kriptovaluta: mire megy el az szja-visszatérítés? Cikk

Lakásfelújítás, folyószámlán tartás és a hitel-előtörlesztés a legnépszerűbb célok, de lesz, aki kriptovalutába fekteti az szja-visszatérítést – derül ki a Grantis ügyfelei körében végzett felmérése alapján.

Csökkent a nyugdíjpénztárak tagi díjterhelése Cikk

A változatlan működési levonásoknak és – főképp a vagyonkezelési sikerdíjak mérséklődése miatt – jelentősen visszaeső befektetési költségeknek köszönhetően korábban soha nem látott mértékben, 0,75-ról 0,64 százalékra csökkent az önkéntes nyugdíjpénztárak tagokat terhelő átlagos díjterhelése tavaly, közölte honlapján a NAV. A pénztártagok jövőbeni költségeit modellező hosszútávú pénztári TKMNyp 0,85 százalék lett. Mindez azt jelenti: a pénztári szektor változatlanul költséghatékony és így versenyképes az egyéb nyugdíjcélú előtakarékossági lehetőségekkel összevetve.

Az szja-visszatérítés mellett így lehet a nyugdíj-takarékossági adójóváírást is kihasználni Cikk

Van mód arra, hogy az általános szja-visszatérítésen felül a befizetések utáni 20 százalékos adójóváírást is megkapják az érintettek - írja legfrissebb bejegyzésében a Grantis biztosítási és megtakarítási tanácsadó cég.

Nőttek a nyugdíj- és egészségpénztári befizetések Cikk

A Pénztárszövetség által képviselt önkéntes nyugdíjpénztárakhoz 109,9 milliárd forintnyi befizetés érkezett tavaly, 3,68 százalékkal több az előző évinél, az egészségpénztári befizetések meghaladták a 44,4 milliárd forintot, 4,74 százalékkal nőttek 2019-hez képest – közölte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének (Pénztárszövetség) elnöke a szervezet csütörtöki online háttérbeszélgetésén.

Egyéni vállalkozók, őstermelők, figyelem! Ezekre érdemes ügyelni az év végén Cikk

Mindkét adózói körnél a jövedelemszámítás fő szabálya a pénzforgalmi szemlélet. Összefoglaltuk a vállalkozói kivéttel, az őstermeléssel és a nyilvántartásokkal kapcsolatos aktuális tudnivalókat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Pontgyűjtési kérdés

Nagy Norbert

adószakértő

Csed – átalányadózó vállalkozás alkalmazottal

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2023 szeptember
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1