70 találat a(z) nyereményjáték cimkére

Promóciós nyeremények könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-t megbíznak mint külső szereplőt promóciós játék megszervezésével. Beszerzi a nyereménytárgyakat, megszervezi a sorsolást, a nyertes magánszemélyeknek kiosztják a nyereményeket. A NAV felé rendezi az ehót és az szja-t. Az őt megbízó cég pedig a teljes összeget megtéríti neki, a nyereménytárgyak és a megfizetett járulékok értékét is. Kérdésem az, hogyan és hová kell könyvelni a teljes folyamatot? A kft.-n tulajdonképpen átfutó tétel az egész. Segítségét előre is köszönöm.

Promóciós nyerteseknek igazolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. promóciós nyereményjátékot szervez, nyereménytárgyakat oszt ki magánszemélyeknek. A kft. mint kifizető a nyereménytárgyak 1,18x-osa után megfizeti és bevallja az szja-t és az ehót. Kérdésem, hogy a magánszemélyeknek kell-e igazolást kiállítani erről és nekik be kell-e vallaniuk ezt az szja-bevallásukban? Ha ki kell állítani igazolást, akkor az M30-at kell-e és melyik sorban kellene feltüntetni a nyereményt és milyen értékkel? Válaszát köszönöm.

Promóciós nyereményjáték továbbterhelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! "A" Kft. megbízza "B" Kft.-t promóciós nyereményjáték szervezésével. A játék nem tartozik a szerencsejáték felügyelet hatáskörébe. Egy üzletközpntban aki vásárol, feltölti a blokk kódját az internetre és így vehet részt a sorsoláson. "B" Kft. megszervezi a játékot, megveszi az ajándékokat, levonja és befizeti az adókat belőle, kiosztja a nyereményeket a magánszemélyek részére. Kérdésem első körben, hogy az ajándékok bruttó értéke 1,18-szorosa után 15 százalék szja és 22 százalék eho a megfelelő adóteher, ugye? "B" Kft. az ajándékok értékét és az adókat továbbterheli "A" Kft. részére. Kérdés, hogy hogyan járjon el a továbbszámlázás során úgy, hogy nála hátrány ne keletkezzen? Arra jutottam, hogy mivel az ajándékok áfáját nem vonhatja le "B" Kft., ezért az ajándékok bruttó értékét áfával növelten kell hogy továbbszámlázza. Az adókkal kapcsolatban vagyok gondban, hogy az szja-t és az ehót is áfával növelten kell hogy továbbszámlázza? Az adók ilyenkor az ajándékhoz kapcsolódnak és szintén áfaalapot képeznek, vagy csak az ajándék lesz áfás, az adók továbbszámlázása pedig áfa körön kívüli? Előre is köszönöm a segítségét.

Nyereményjáték (ajándéksorsolás) Kérdés

Tisztelt Adózóna! Társaságunk egy élelmiszerkereskedelemmel foglalkozó kft., amely jellemzően külföldről importált élelmiszeripari termékeket értékesít Magyarországon. A litván élelmiszert gyártó partnerünk azzal kereste meg társaságunkat, hogy az egyik magyarországi élelmiszerláncnál – az általa gyártott és általunk forgalmazott termék forgalomösztönzése érdekében – nyereményjátékot (ajándéksorsolást) szeretne szervezni és lebonyolítani. A vásárlást ösztönző akciónak az lenne a lényege, hogy a gyártó meghatározott termékének – az élelmiszerlánc boltjaiban történő megvásárlása esetén – a vásárló a gyártó litván honlapján regisztrál a terméken lévő vonalkód vagy a vásárláskor kapott blokk alapján. A regisztrált vásárlók között kerül kisorsolásra több, de összesen kb 300 000 Ft értékű tárgynyeremény, amelyet szintén a litván gyártó biztosít. A sorsolásra is Litvániában kerül sor. Társaságunk mint forgalmazó feladata a felek közötti közvetítés. A tervezett nyereményjátékkal kapcsolatos kérdéseink a következőek: - A vonatkozó magyar jogszabályok alapján a nyereményjátékkal kapcsolatban akár a magyarországi forgalmazót, akár a magyar élelmiszerláncot terheli-e bárminemű bejelentési, engedélyezési vagy egyéb kötelezettség, ha azt teljes egészében a litván gyártó bonyolítja? - Ki minősül ebben az esetben az ajándéksorsolás szervezőjének? - A litván társaságnak van-e Magyarországon bármilyen kötelezettsége, vagy a litván jogszabályok vonatkoznak rá?

Nyereményjáték és pont beváltása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégem saját Facebook oldalán szeretné like-oltatni saját üzletét. Az oldalt kedvelők közt egy programmal kisorsolná azt, aki nyereményben részesülne. Ennek a nyereménynek (termékeknek vagy saját üzletben lévő szolgáltatásnak) az értéke kb. 5-15 ezer forint között mozogna 2-3 hetente. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy ez Ön szerint szerencsejátéknak minősül-e? Ha igen, akkor mivel lehetne ezt kiküszöbölni, hogy ne essen a Szerencsejáték Felügyelet alá? Továbbá az 5-15 ezer forint/2-3 hét értékű nyeremény után a kisorsoló cégnek hogyan kell adóznia? Minek minősül? A másik témakör pedig a bónuszpontok beváltása. Ugyenezen cég a szolgáltatás kifizetette értéke után bónuszpontot ír fel plasztik kártyára, melyet a vásárló későbbi szolgáltatásra bármikor igénybe vehet. Az lenne a kérdésem, hogy mi történik pontbeváltáskor? A szolgáltatás teljes értékét rögzítenie kell-e a pénztárgépben és a bónuszpont forint értékéről esetleg külön nyilvántartást kell vezetnie? Vagy csak a különbözetet (például a szolgáltatás értéke 5000 forint, beváltható pont forintértéke 1000 forint, pénztárgépben rögzítendő: 4000 forint) kell-e rögzíteni a pénztárgépben bevételként? Válaszát előre is köszönöm! Kriszta

Felajánlott nyeremény adózása Kérdés

Cégünk áfaalany, szállodai szolgáltatást végzünk. A Facebookon nyereményjátékot hirdetünk a megosztók, a feltett kérdésre válaszolók között, majd sorsolással választjuk ki a nyertest. A nyeremény szállodánkba szóló utalvány (voucher), mely szállást és félpanziós ellátást biztosít 2 fő részére. A voucher átadásakor, felhasználásakor kell-e számviteli bizonylatot vagy számlát kiállítanunk, ha igen, milyen fizetési móddal, kinek a nevére? Áfa- és egyéb adófizetési kötelezettségünk keletkezik-e, ha igen, mikor, mennyi, és annak mi a könyvelési módja? Kérem segítségüket a voucherátadás, -felhasználás elszámolásában, adózásában, könyvelésében. Köszönöm!

Nyereményjáték adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Marketingtevékenységet folytató kft. elvállalja egy kisáruház vásárláshoz kötött, sorsolásos nyereményjátékának lebonyolítását, ahol a vásárlók között tárgynyereményt (autót) sorsolnak ki. A nyereményt a vásárló a marketingtevékenységet folytató kft.-től veszi át. Kérdésem, hogy milyen adózási vonzata van ennek 2016-ban? 1.) Egyes meghatározott juttatás, a kifizető a szokásos piaci érték 1,19-szerese után megfizeti a 15 százalék szja-t és a 27százalék ehót? 2.) Vagy a tárgynyereményt átvevő magánszemély egyéb jövedelmének számít? Ha így van átvállalhatja ennek adóvonzatát a kifizető?

Nyereményjáték adózása 2. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi nyereményjátékokkal kapcsolatban szeretnék választ kapni. Adott egy honlap, melyre a regisztráció fizetős, és határozott időre szól, majd meghosszabbítható. Az új regisztrációt beküldők és a regisztrációs díjat megfizetők (a), illetve a hosszabbítók (b) között egy-egy sorsolást tartunk, amelynek részletei: – a játékok a honlapon mindenki számára hozzáférhetően meg vannak hirdetve; – semmilyen sorsjegy, nyerőszelvény nem kerül kiadásra; – a sorsolás nyilvános; – a regisztrációs díj megfizetésén kívül egyéb részvételi díj nincs – a kisorsolt ajándék utalványt (15 000 forint) a szervező cég (azaz mi) ajánlunk fel, de az utalvány külső cégnél használható fel (nem a mi szolgáltatásunkra) a.) sorsolás: bárki regisztrálhat, és az első, adott számú sikeres – díjrendezett – regisztráló között kerül sor a sorsolásra, az ő részvételük automatikus b.) sorsolás: minden, a hosszabbításra jogosult és regisztrációját meghosszabbító tag automatikusan részt vesz. Kérdésem az lenne, hogy kell-e adózni a nyeremények után, s ha igen, akkor milyen módon? Köszönettel: Somogyi Katalin

Nyereményjáték adózása 1. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi nyereményjátékokkal kapcsolatban szeretnék állásfoglalást kérni. Egy honlap regisztrált felhasználói tippjátékon (versenyen) vehetnek részt, amelynek részletei: – a játékon való részvétel önkéntes, külön részvételi díja nincs, így önmagában bevételt sem eredményez; – csak regisztrált felhasználók játszhatnak, tehát nem teljesen nyilvános; – a regisztrált felhasználók teljes köre számára meg lett hirdetve; – semmilyen sorsjegy, nyerőszelvény nem kerül kiadásra, – a sorsolás nyilvános; – a nyerést befolyásolja külső tényező, a (tehát nem csak a játékos ügyessége). a.) A legtöbb pontot elérő játékos nyer egy vásárlásra fordítható utalványt (10 000 forint), amelyet a szervező cég (azaz mi) ajánlunk fel, de külsős cégnél használható fel (nem a mi szolgáltatásunkra). b.) Egy másik játékos nyer egy vásárlásra fordítható utalványt (5000 forint), amelyet egy külsős cég ajánlott fel a saját szolgáltatására, cserébe a játékhoz kapcsolódóan reklámlehetőséget kap. c.) Minden részvevő játékos sorsoláson vesz részt, ahol tárgynyereményt, illetve vásárlási utalványt nyerhet, amelyet külsős cégek ajánlottak fel (az utalvány saját szolgáltatására használható). Kell-e adózni a nyeremények után, ha igen, akkor milyen módon? Köszönettel: Somogyi Katalin

Leányvállalatok közötti nyereményjáték adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nemzetközi cég anyavállalata a leányvállaltok között versenyt rendez. A legjobban teljesítő leányvállalt dolgozói tárgynyereményben részesülnek kb. 35 ezer forint egyedi értékben. Azt szeretném megtudni, ennek hogyan alakul az adózása? Kit terhel és milyen összegű járulék? Lehetőség van-e arra, hogy a cég fizesse az adóterheket?

Facebook-nyereményjáték Kérdés

Tisztelt Szakértő! Fényképészeti eszközöket forgalmazó kft. folyamatosan nyereményjátékot hirdet a Facebookon. Ennek adózása hogyan zajlik mind a kft., mind a magánszemély oldaláról? Ötven- és százezer forint közötti ajándéktárgyakról van szó. Köszönettel.

Reprezentáció Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdés merült fel, melyben a segítségüket kérném. Nevezzük szatócsboltnak, ahol élelmiszeren kívül mindent értékesítenek. Azt találták ki a tulajok, hogy szerdánként 5000 forint vásárlás felett 1 doboz sört adnak ajándékba. Ebben az esetben a sör minek minősül? (Adózás szempontjából?) Egyáltalán sört be lehet-e vinni a boltba? Ez a cég évtizedeken keresztül ugyanazokat a munkavállalókat alkalmazta, most viszont egyszerre felmondtak, tulajdonképpen az egész eladói gárda új. A tulajok azt találták ki, hogy egy kérdőívet vezetnének be, melyen az eladók arcképei lennének feltüntetve, és szavazni lehetne rájuk, hogy ki a legjobb eladó. December 23-án összesítenék a szavazatokat, és a legjobb eladó kapna egy wellnesshétvégét, a szavazók között pedig egy ajándékutalványt sorsolnának ki, amit a szatócsboltban lehetne levásárolni. Több kérdés felmerült bennem ezzel kapcsolatban. – Kell-e a dolgozók beleegyezése, hogy az arcképüket egy kérdőíven felhasználják?! – A wellnessutalvány minek minősül ebben a tekintetben? (Reprezentáció? Adózás?) – Az ajándékutalvány ebben a tekintetben, ha a saját boltban lehet levásárolni? (Adózás?) Előre köszönöm a gyors választ, mert nagyon sürgős lenne!

Nyereményjáték Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk a következő nyereményjátékot szeretné lebonyolítani: minden X ezer forint feletti vásárlásnál adnánk egy szelvényt, amit névvel és címmel ellátva be kell dobni egy gyűjtőedénybe. A sorsoláson kis értékű tárgynyereményeket, ajándékcsomagokat sorsolnánk ki. Mi ennek a módja és az adóvonzata? Köszönöm válaszukat. Anita

Nyeremény után fizetendő adók Kérdés

Cégünk bejelentésköteles, ajándéksorsolással egybekötött nyereményjátékot szervezett, amelyben a cég által gyártott termékek csomagolásán található vonalkódból 10 darabot kellett beküldeni. Az ajándéksorsolás szervezője végezte a sorsolás bejelentését, a sorsolás közjegyző jelenlétében bonyolított véletlenszerű, kézi sorsolással történt. Kérdésem, hogy a kisorsolt ajándékok forgalmi értéke után a 16 % szja-n kívül felmerül-e még az ehofizetési kötelezettség? ​Válaszukat előre is köszönöm.​

Nyeremény adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó a facebook-profilján hirdet 20 ezer forint értékű nyereményt, ami nem készpénz, hanem egy igénybe vehető szolgáltatás. Azok között sorsolja ki a nyereményt, akik megosztják vagy lájkolják a hírdetését. Kérdésem, hogy milyen adókötelezettsége keletkezik a 20 ezer forint kisorsolt nyeremény után, és van-e bejelentési kötelezettsége? Válaszát előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Lízingelszámolás, tao

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Őcsg-tag, biztosított

Széles Imre

tb-szakértő

Vállalkozói tb

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink