78 találat a(z) nyereményjáték cimkére

Nyereményjáték adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk a cég termékein szereplő vonalkódok beküldését kérte oktatási intézményektől. A legtöbb vonalkódot beküldő intézmények tárgyjutalmat kapnak, ami nem a cég terméke, hanem nagyobb mennyiségű élő növény. Kérdésem, hogy a társaságnál keletkezik-e adókötelezettség, közteher-kötelezettség a növények beszerzési értéke után? A nyeremény átvevői nem magánszemélyek, hanem oktatási intézmények. Válaszát előre is köszönöm.

Nyereményjáték Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy kereskedelmi cég a facebook oldalán nyilvános játékot hirdetett (like+egy kérdés). A hivatalos sorsolás után a nyertes egy 5000 forint értékű vásárlási lehetőséget kap – nem kapja meg az utalványt, hanem bemegy a boltba és azonnal levásárolja az összeget. Mi a helyes technika a számla kiállítására (kiállítják az áru ellenértékéről a számlát és engedményként levonják az 5000 forintot és a különbözetet készpénzben fizeti – pénztárgépbe beütik?) És az engedmény adózására vonatkozóan (természetbeni juttatás)? Köszönettel.

Céges nyereményjáték Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél környezetvédelemmel összefüggő versenyt hirdettek meg a dolgozók részére. A nyertesek tárgynyereményt kaptak. Ez egyes meghatározott juttatás, vagy bérként kel leadóztatni?

Adóköteles nyereményjáték Kérdés

Tisztel Szakértő! Társaságunk nyereményjátékot hirdetett jubileuma kapcsán. Minden hónapban kisorsolunk 7 játékost (a sorsoláson a szerződéseik számával vesznek részt), akiknek a már megrendelt szolgáltatásuk árából visszatérítünk 25 000 Ft-ot. (Az igénybe vett szolgáltatás összege meghaladja a kedvezmény értékét.) A sorsolás menetét egy kis videó kíséretében osztjuk meg a honlapunkon. Jól gondoljuk, hogy ez adóköteles nyeremény, melynek 1,18 szorosa után meg kell fizetnünk a 15% szja-t és a 19,5% szochót? Milyen dokumentációkkal kell ezt a sorsolást dokumentálnunk? Válaszát előre is köszönjük!

Pizzéria nyereményjátéka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy pizzéria nyereményjátékot indít, olyan formában, hogy a követői oldal megosztói között pizzát sorsol ki. Ez esetben ez jár-e adófizetéssel? A nyereményjátékok közé tartozik-e, szja-szempontból kell-e a kifizetőnek adót fizetnie? Lehetséges, hogy a pizza értéke – ami maximum 1500 forint – még nem tartozik ide? Van-e összeghatár? Ha a pizzák mellé ajándékba adnak bármilyen más terméket, az jár-e plusz adó- vagy járulékfizetési kötelezettséggel? Vagy az ajándék értéke, ami kb. 500 és 1000 forint között lehet, csekély összegű? Várom válaszukat.

Nyereményjáték Kérdés

Tisztelt Adózóna! Társaságunk táplálékkiegészítők kiskereskedelmével foglalkozik. Kérdésünk az általunk forgalmazott márka beszállítójának promóciójához kapcsolódik: a nagykereskedő maga szervez versenyeket, játékokat, melynek során a nyertesek bizonyos termékeket kapnak. Ezeket átvehetik valamelyik üzletben, illetve néha csak egy értéket határoznak meg, amiről kiállítanak egy utalványt, és azt levásárolhatja nyertes márkaboltban, így nálunk is. Az utalványokat a nagykereskedőnek kell leadnunk, az ellenértéket jóváírják a következő beszerzésünkből. Kérdésünk ahhoz kapcsolódik, igényel-e a fenti eljárás különös számviteli elszámolást, illetve a számlázásban speciális adatfeltüntetést stb. Segítségüket előre is nagyon szépen köszönjük. Management c. Kft.

Nyereményjáték Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk, amely kereskedelemmel foglalkozik, pontgyűjtő tippjátékot szervez. A játék lényege, hogy az adott futballmérkőzések végeredményét kell megtippelni. A mérkőzés kimenetelét jól megtippelő vásárlók így pontokat gyűjtenek, majd a promóció végén az összegyűjtött pontokat adott tárgyakra válthatják be, melyek cégünknél készleten lévő termékek. Kérdésem, hogy ezen tárgynyeremények kiosztása milyen járulékos költségekkel, adóvonzattal jár, illetve áfafizetési kötelezettség fennáll-e. Segítségét köszönöm előre is. Tisztelettel!

Nyereményjáték munkavállalóknak Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő ügyben szeretnék állásfoglalást kérni. Egy kft. a saját és a kölcsönzött munkavállalói között egy nyereményjátékot hirdetett meg. A játékban kizárólag a játék időtartama alatt aktívan munkát végző munkavállalók vehetnek részt, akik a játék időtartama alatt: – a céges busszal selfie-t készítenek, és azt a kft. által megadott e-mail címre eljuttatják; – a fotó akkor érvényes, ha azon a céges busz jól látható és beazonosítható módon észlelhető, és a fotón rajta van a játékos egész alakja, vagy legalább felismerhető az arca teljesen vagy részben; – a játékosok vállalják és kifejezetten hozzájárulnak ahhoz, hogy a fotójukat a szervező online és offline marketing célokra felhasználja (beleértve azt is, hogy a Facebook-oldalán megosztja). A nyereményt szervező minden hónapban, az előző hónapban selfie-t beküldő játékosok között sorsol ki különböző tárgynyereményeket, például állatkerti belépőt Egy játékos csak egyszer nyerhet, azaz egy nyereményre jogosult. A nyeremény után kinek, milyen és mekkora adóterhet kell fizetnie? Válaszukat előre is köszönöm!

Promóciós nyeremények könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-t megbíznak mint külső szereplőt promóciós játék megszervezésével. Beszerzi a nyereménytárgyakat, megszervezi a sorsolást, a nyertes magánszemélyeknek kiosztják a nyereményeket. A NAV felé rendezi az ehót és az szja-t. Az őt megbízó cég pedig a teljes összeget megtéríti neki, a nyereménytárgyak és a megfizetett járulékok értékét is. Kérdésem az, hogyan és hová kell könyvelni a teljes folyamatot? A kft.-n tulajdonképpen átfutó tétel az egész. Segítségét előre is köszönöm.

Promóciós nyerteseknek igazolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. promóciós nyereményjátékot szervez, nyereménytárgyakat oszt ki magánszemélyeknek. A kft. mint kifizető a nyereménytárgyak 1,18x-osa után megfizeti és bevallja az szja-t és az ehót. Kérdésem, hogy a magánszemélyeknek kell-e igazolást kiállítani erről és nekik be kell-e vallaniuk ezt az szja-bevallásukban? Ha ki kell állítani igazolást, akkor az M30-at kell-e és melyik sorban kellene feltüntetni a nyereményt és milyen értékkel? Válaszát köszönöm.

Promóciós nyereményjáték továbbterhelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! "A" Kft. megbízza "B" Kft.-t promóciós nyereményjáték szervezésével. A játék nem tartozik a szerencsejáték felügyelet hatáskörébe. Egy üzletközpntban aki vásárol, feltölti a blokk kódját az internetre és így vehet részt a sorsoláson. "B" Kft. megszervezi a játékot, megveszi az ajándékokat, levonja és befizeti az adókat belőle, kiosztja a nyereményeket a magánszemélyek részére. Kérdésem első körben, hogy az ajándékok bruttó értéke 1,18-szorosa után 15 százalék szja és 22 százalék eho a megfelelő adóteher, ugye? "B" Kft. az ajándékok értékét és az adókat továbbterheli "A" Kft. részére. Kérdés, hogy hogyan járjon el a továbbszámlázás során úgy, hogy nála hátrány ne keletkezzen? Arra jutottam, hogy mivel az ajándékok áfáját nem vonhatja le "B" Kft., ezért az ajándékok bruttó értékét áfával növelten kell hogy továbbszámlázza. Az adókkal kapcsolatban vagyok gondban, hogy az szja-t és az ehót is áfával növelten kell hogy továbbszámlázza? Az adók ilyenkor az ajándékhoz kapcsolódnak és szintén áfaalapot képeznek, vagy csak az ajándék lesz áfás, az adók továbbszámlázása pedig áfa körön kívüli? Előre is köszönöm a segítségét.

Nyereményjáték (ajándéksorsolás) Kérdés

Tisztelt Adózóna! Társaságunk egy élelmiszerkereskedelemmel foglalkozó kft., amely jellemzően külföldről importált élelmiszeripari termékeket értékesít Magyarországon. A litván élelmiszert gyártó partnerünk azzal kereste meg társaságunkat, hogy az egyik magyarországi élelmiszerláncnál – az általa gyártott és általunk forgalmazott termék forgalomösztönzése érdekében – nyereményjátékot (ajándéksorsolást) szeretne szervezni és lebonyolítani. A vásárlást ösztönző akciónak az lenne a lényege, hogy a gyártó meghatározott termékének – az élelmiszerlánc boltjaiban történő megvásárlása esetén – a vásárló a gyártó litván honlapján regisztrál a terméken lévő vonalkód vagy a vásárláskor kapott blokk alapján. A regisztrált vásárlók között kerül kisorsolásra több, de összesen kb 300 000 Ft értékű tárgynyeremény, amelyet szintén a litván gyártó biztosít. A sorsolásra is Litvániában kerül sor. Társaságunk mint forgalmazó feladata a felek közötti közvetítés. A tervezett nyereményjátékkal kapcsolatos kérdéseink a következőek: - A vonatkozó magyar jogszabályok alapján a nyereményjátékkal kapcsolatban akár a magyarországi forgalmazót, akár a magyar élelmiszerláncot terheli-e bárminemű bejelentési, engedélyezési vagy egyéb kötelezettség, ha azt teljes egészében a litván gyártó bonyolítja? - Ki minősül ebben az esetben az ajándéksorsolás szervezőjének? - A litván társaságnak van-e Magyarországon bármilyen kötelezettsége, vagy a litván jogszabályok vonatkoznak rá?

Nyereményjáték és pont beváltása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégem saját Facebook oldalán szeretné like-oltatni saját üzletét. Az oldalt kedvelők közt egy programmal kisorsolná azt, aki nyereményben részesülne. Ennek a nyereménynek (termékeknek vagy saját üzletben lévő szolgáltatásnak) az értéke kb. 5-15 ezer forint között mozogna 2-3 hetente. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy ez Ön szerint szerencsejátéknak minősül-e? Ha igen, akkor mivel lehetne ezt kiküszöbölni, hogy ne essen a Szerencsejáték Felügyelet alá? Továbbá az 5-15 ezer forint/2-3 hét értékű nyeremény után a kisorsoló cégnek hogyan kell adóznia? Minek minősül? A másik témakör pedig a bónuszpontok beváltása. Ugyenezen cég a szolgáltatás kifizetette értéke után bónuszpontot ír fel plasztik kártyára, melyet a vásárló későbbi szolgáltatásra bármikor igénybe vehet. Az lenne a kérdésem, hogy mi történik pontbeváltáskor? A szolgáltatás teljes értékét rögzítenie kell-e a pénztárgépben és a bónuszpont forint értékéről esetleg külön nyilvántartást kell vezetnie? Vagy csak a különbözetet (például a szolgáltatás értéke 5000 forint, beváltható pont forintértéke 1000 forint, pénztárgépben rögzítendő: 4000 forint) kell-e rögzíteni a pénztárgépben bevételként? Válaszát előre is köszönöm! Kriszta

Felajánlott nyeremény adózása Kérdés

Cégünk áfaalany, szállodai szolgáltatást végzünk. A Facebookon nyereményjátékot hirdetünk a megosztók, a feltett kérdésre válaszolók között, majd sorsolással választjuk ki a nyertest. A nyeremény szállodánkba szóló utalvány (voucher), mely szállást és félpanziós ellátást biztosít 2 fő részére. A voucher átadásakor, felhasználásakor kell-e számviteli bizonylatot vagy számlát kiállítanunk, ha igen, milyen fizetési móddal, kinek a nevére? Áfa- és egyéb adófizetési kötelezettségünk keletkezik-e, ha igen, mikor, mennyi, és annak mi a könyvelési módja? Kérem segítségüket a voucherátadás, -felhasználás elszámolásában, adózásában, könyvelésében. Köszönöm!

Nyereményjáték adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Marketingtevékenységet folytató kft. elvállalja egy kisáruház vásárláshoz kötött, sorsolásos nyereményjátékának lebonyolítását, ahol a vásárlók között tárgynyereményt (autót) sorsolnak ki. A nyereményt a vásárló a marketingtevékenységet folytató kft.-től veszi át. Kérdésem, hogy milyen adózási vonzata van ennek 2016-ban? 1.) Egyes meghatározott juttatás, a kifizető a szokásos piaci érték 1,19-szerese után megfizeti a 15 százalék szja-t és a 27százalék ehót? 2.) Vagy a tárgynyereményt átvevő magánszemély egyéb jövedelmének számít? Ha így van átvállalhatja ennek adóvonzatát a kifizető?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink