10 találat a(z) nem főállású cimkére
Nem főállású egyéni vállalkozó csed, gyed jogosultság Kérdés
Kata, anyasági ellátások Kérdés
Katás nem főállású egyéni vállalkozó, vagy főállású katás egyéni vállalkozó esetén: Táppénzen, gyeden, gyesen, gyeten van (a biztosításában egész évben kieső idő van, de alkalmazottja dolgozik, így bevételt szerez. Milyen katát kell megfizetni ezekre a hónapokra? A 25 ezer forintos/50 ezer forintos tételes katát, vagy a megszerzett bevétel 40 százalékát?
Kata, egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! A könyvelőm arról tájékoztatott, hogy 2019 januárjától havi 7500 forint egészségügyi szolgáltatási hozzájárulást kell fizetnie a nem főállású katás vállalkozásnak. Ez valóban igaz? Köszönettel.
Kaphat-e táppénzt nem főállású katás egyéni vállalkozó? Kérdés
Nem főállású katás egyéni vállalkozó bevallásai Kérdés
Nem főállású katás egyéni vállalkozónak milyen bevallási kötelezettsége van? 1858,1808,1801 bevallási kötelezettségek vonatkoznak-e rá? A 1858-as bevallás kitöltési útmutatója csak a főállású katást említi meg, hogy nekik nem kell beadniuk, de a nem főállású katást nem említi. Nullásan minden hónapban el kell küldeni a 1858-as, illetve 1808-as bevallásokat? A 1801-es bevallást pedig negyedévente nullásan vagy NY-esen, egész évre előre?
Tb-közteher a tét – példák segítik az eligazodást a kisadózói útvesztőkben Cikk
A kisadózók többes jogviszonya első ránézésre igen kusza, pedig ki kell igazodnunk rajta, ha nem akarunk sem több, sem kevesebb közterhek fizetni. Először is tisztáznunk kell, mikor lehet és mikor nem lehet főállású a kisadózó, és mikor lehet szó többes jogviszonyról. Más és más ugyanis a közteher. Példákkal segítünk.
Egyéni vállalkozó táppénze Cikk
Jár-e táppénz a nem főállású egyéni vállalkozónak vállalkozói jogviszonya után? Olvasónk kérdésére Széles Imre tb-szakértőnk válaszolt.
Egyéni vállalkozó Kérdés
Tisztelt Cím! Egyéni vállalkozásból származó bevétel esetén milyen kiadási tételeket lehet elszámolni? Kérem részletes tájékoztatást adni szíveskedjen. Főállású munkaviszony melletti vállalkozó vagyok.
Egyéni vállalkozó-gyed-munkaviszony Kérdés
36 órát meghaladó munkaviszonyban foglalkoztatott egyéni vállalkozó gyeden van. A gyermeke betöltötte az egyéves kort. Egyéves kor után lehet gyed mellett dolgozni az anyának a mostani jogszabály alapján. A kérdésem, ha mint egyéni vállalkozó szeretne dolgozni, akkor főállású egyéni vállalkozóvá válna? A munkaviszonya nem szűnne meg, továbbra is alkalmazott lenne, és kapná a gyedet.
Katás kültag Kérdés
Egy bt. -nél a kültag eddig munkaviszonnyal csak heti 20 órát dolgozott és máshol sem egészült ki a munkaviszonya heti 36 órára. Ha a bt. a katára bejelentkezik, akkor a kültag is főállású katás lesz és 50 000 forintot kell utána fizetni? Vagy csak a beltagra vonatkozik ez a szabály?