37 találat a(z) munkanélküli ellátás cimkére
Katás egyéni vállalkozó – munkanélküli ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy főállású katás egyéni vállalkozó, aki állami támogatással lett egyéni vállalkozó 2019 márciusában (2019. januártól március 4-éig álláskeresési járadékot kapott, de a 90 napot nem merítette ki). 2020. január 12-én már nem tudta befizetni az esedékes 50 ezer forintot. Elmaradt 3 havi katával (dec.-jan.-febr.). Majd 2020 márciusában (380 nappal később) bejelentette a vállalkozás szüneteltetését (szépségiparban dolgozik, és ahol helyet bérelt, bezárt), és jelentkezett a munkanélküli ellátásra. Az ellátást megtagadták, mert a NAV által kiadott igazoláson – jogszerűen és a valóságnak megfelelően – szerepel, hogy 3 havi elmaradása van. Milyen lehetősége van ezek után? Jogszerű volt az elutasítás arra hivatkozva, bár az ilyen jellegű befizetéseket a kihirdetett rendelet szerint június után részletekben is teljesítheti, hogy nincs megfizetve az ellátás alapja? Illetve, ha befizeti az elmaradt összeget, akkor kérheti újból az ellátás megállapítását? Köszönettel: L. Andrea
Gyes utáni munkanélküli ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó alkalmazta a feleségét, aki ebből a foglalkoztatásból ment gyesre. A gyermek betöltötte a harmadik évét, újra kezdődne a foglalkoztatása. ám szeretnék a munkaviszonyt megszüntetni úgy, hogy a feleség munkanélküli ellátást vehessen igénybe. Van erre lehetőség? Ki mondjon fel, ha ennek van lényegi jelentősége? Köszönettel!
Bérek, munkanélküli ellátás, szja-kulcs: elégedetlen a kormány terveivel a szakszervezet Cikk
A bérek visszafogásának költségvetését nyújtotta be szerdán a pénzügyminiszter a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) álláspontja szerint.
Munkanélküli ellátás teljes összege Kérdés
Kedves Szakértő! Pár hónapja olvastam, ha a regisztrált munkanélküli hamarabb talál munkát, az igénybe nem vett összeg is igényelhető. Kérem ismételjék meg tanácsukat. Köszönettel: Horváthné
Őstermelő járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Őstermelő munkaviszony melletti munkahelye megszűnt, és a munkaügyi központban regisztrálták, ellátást is kapott, mindez 2015-ben történt. Főállású munkanélkülinek a 1041-en a harmadik hónap leteltével jelentkezett be. Tehát arra az időszakra, amíg munkanélküli volt, ugyanúgy heti 36 óra melletti munkaviszonyosként volt a NAV-nál nyilvántartva. Nullás igazolást kért volna most, és azt a hibaüzenetet kapta, hogy ebben az időszakban heti 36 órát el nem érő munkaviszony mellett végezte az őstermelői tevékenységet, és adja be a T101-es lapot. Amíg a munkaügyi központtól ellátást kapott, és regisztrált munkanélküli volt, beadta a 1558-as járulékbevallást, és meg is fizette a járulékokat. Véleményem szerint erre az időszakra nem kellett volna járulékot fizetnie. Jól gondolom? Ha igazam van, akkor kérdés, hogy a NAV-nál ezt miért nem vették észre? Vagy mégsem, és a 36 órát meg nem haladó munkaviszony (jelen esetben munkanélküli ellátás) mellett is meg kell fizetnie a járulékokat? Köszönöm szépen.
Súlyos fogyatékosság adókedvezménye Kérdés
Köszönettel megtudtam Lepsényi Mária szakértő válaszából, hogy munkanélküli ellátásból is igényelhető a súlyos fogyatékosság adókedvezménye. Kérdésem: akkor is igényelhető-e a kedvezmény, ha a munkanélküli ellátás a betegség kialakulásának évében, de a betegség kialakulása előtti hónapokban volt? Másik kérdésem, hogy ha 2015. 06.10-étől áll fenn a betegség, akkor júniustól decemberig, tehát azokra a hónapokra kérhető 2015-ben a havi 5250 forint, amely hónapokban a betegség fennállt (jelen esetben 7 hónapra)? Köszönöm válaszukat!
Tb és munkanéküli ellátás külföldön: új szabályokon dolgozik az EU Cikk
Három helyett legalább hat hónapig jogosultak lennének a munkanélküli ellátásokra egy másik uniós tagállamban állást kereső munkavállalók, a gazdaságilag inaktív és tartózkodási engedéllyel nem rendelkező külföldiektől viszont visszatarthatnák a fogadó országban a tb-ellátásokat. Többek között ezeket a rendelkezéseket tartalmazza Brüsszel új javaslata a társadalombiztosítási rendszerek összehangolására.
Munkavállaló, várandósság, munkahely, telephely megszűnése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy munkáltató, melynek több telephelye van, és sajnos kénytelen párat bezárni. Az egyik telephely, amelyik megszűnik a közeljövőben, abban két munkavállaló is várandós, egyelőre még nem mentek táppénzre. Mi a teendője a munkáltatónak, ha és amennyiben nem tudja a másik telephelyen foglalkoztatni? Tudják a munkavállalók, hogy ez a helyzet. Van lehetőség a munkaviszony megszüntetésre közös megegyezéssel, bár ez nem felmondás, de hivatkozva arra, hogy megszűnik a munkahely? Munkanélkülire jogosult lesz-e a munkavállaló várandósan?
Munkanélküli regisztráció Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban az esetben, ha valakinek van kiegészítő tevékenységként végzett vállalkozása, de a főállása megszűnt, regisztrálhat-e a munkaügyi központban? Várom válaszát.
Gyes igénylése Kérdés
A következő kérdésben szeretném kérni a segítségüket: Van egy főállású őstermelő, aki szeptemberben fog szülni. Jelenlegi biztosítása 2014 decemberében kezdődött. 2015. évben az előző évi árbevétel 20 százaléka után fizeti a járulékokat (10, illetve 4 százalékot). Előtte munkaviszonya volt 2013. 12. 01. és 2014. 06. 30. között, utána munkanélküli ellátást kapott 2014. 07. 03. és 2014. 08. 20. között. A gyermek születése után milyen ellátásra lesz jogosult? Gyest kell igényelnie, vagy jogosult lesz a tgyásra és utána gyedre? Köszönöm válaszukat.
Nyugdíj- és tb-szabályok: itt a várt megállapodás Amerikával Cikk
Pont került egy nyolc éve tartó hosszas egyeztetési folyamat végére, és februárban megszületett a társadalombiztosítási rendszerek összehangolásáról szóló amerikai-magyar kétoldalú egyezmény. A megállapodás főszabályként rögzíti, hogy a foglalkoztatott személyekre a munkavégzés helye szerinti jogszabályok vonatkoznak, emellett azonban számos speciális rendelkezést is tartalmaz – közölte a Mazars.
Munkanélküli ellátás Kérdés
Egy 65 éves korban öregségi nyugdíjra jogosult férfi most, 62 évesen megszüntette a munkaviszonyát. A szokásos munkanélküli ellátáson felül bármilyen más juttatás megilleti-e, illetve van-e ilyen? Ha igen, kérem a törvényi helyeket szíveskedjenek közölni. Köszönettel: Fejes Ilona
Gyógyszer, kórházi ellátás: ennyit kell érte fizetni Észtországban Cikk
Észtországban zömmel munkáltatói befizetésekből finanszírozzák a társadalombiztosítást, de a magánszemélyeknek is a zsebükbe kell nyúlniuk, ha gyógyszerre vagy kórházi ellátásra van szükségük.
Szja-bevallás: húsz kérdés, húsz válasz Cikk
Ha ezt a hétvégét szánta rá szja-bevallása elkészítésére, és bizonytalan a nyomtatvány kitöltésében, néhány gyakori kérdésre választ kaphat a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) összeállításából.
Gyed, munkanélküli ellátás, ápolási díj – melyiket terheli szja, illetve járulék? Cikk
Kell-e fizetni személyi jövedelemadót, illetve járulékokat a különböző társadalombiztosítási és családtámogatási ellátások után? Ha van ilyen teher, érvényesíthető-e családi kedvezmény, illetve az ellátási időszak szolgálati időnek minősül-e? Összefoglaltuk a rendkívüli változatos előírásokat.