21 találat a(z) munkáltatói hozzájárulás cimkére
Munkáltató által fizetett biztosítás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekre szeretnék választ kapni: A munkáltató határozott idejű (10 év) vegyes biztosítást köt az alkalmazott számára. A szerződés megkötésekor, az elérési kedvezményezett a szerződő, haláleseti kedvezményezett a biztosított hozzátartozója. A lejárat előtti utolsó évben megváltoztatják az elérési kedvezményezettet. Így a szerződő helyett a biztosított lesz a kedvezményezett. Konkrét kérdésem: a biztosítói kifizetés esetén milyen fizetési kötelezettsége merül fel a szerződőnek, illetve a biztosítottnak (szja, eho, kamatadó, stb. )? Köszönettel...
Nyugdíjpénztár 2015. Kérdés
Az alábbi kérdésemre már kaptam választ, de még nem egyértelmű számomra a havonta adható maximum kedvezményes adófizetéssel, ezért még a válaszuk alatti kérdésemre szíveskedjen válaszolni. Nagyon szépen köszönöm. Korábbi kérdés: 2015. évi önkéntes nyugdíjpénztár 2015. évben a béren kívüli juttatások együttes összegének 200 ezer forintos éves keretösszegébe mi tartozik bele? Az önkéntes nyugdíjpénztári befizetés összege is beletartozik? SZAKÉRTŐNK VÁLASZA: Tisztelt Kérdező! Igen, 2015-ben az önkéntes nyugdíjpénztárba történő munkáltatói hozzájárulás is beleszámít a béren kívüli juttatások együttes összegének 200 ezer forintos éves keretösszegébe. További kérdésem ezzel kapcsolatban: Igen, köszönöm, én is így értelmeztem. De hogyan kell értelmezni az alábbi részt,:ha a minimálbér 2015-ben 105 000 forint/hó? Önkéntes nyugdíjpénztár 71. § (3) Béren kívüli juttatásnak minősül a magánszemély javára átutalt munkáltatói/foglalkoztatói havi hozzájárulásból a) az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztár(ak)ba a minimálbér 50 százalékát, meg nem haladó rész akkor, ha a magánszemély nyilatkozik, hogy az adott jogcímen bevétele az adott hónapra más juttatótól nem volt, továbbá akkor, ha a juttató a hozzájárulást havonta, vagy – az adott hónapokra vonatkozó összegek közlésével – több hónapra előre, vagy utólagosan legfeljebb három hónapra utalja át egy összegben. Akkor mennyi a havonta, és éves szinten összesen adható maximum kedvezményes adózással? Köszönöm.
Munkáltatói albérleti hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy a munkáltató az alkalmazottjának adhat-e albérleti hozzájárulást? Mik a feltételei, milyen adó- és járulékvonzata van? Legyen szíves megírni, hogy a törvényben pontosan hol találom ezt. A konkrét kérdésem az, hogy ha az alkalmazott a munkáltató nevére hozza az albérleti díjról szóló számláját, akkor milyen adó- és járulékvonzatai vannak? Kell-e fizetni valamit a munkavállalónak is? Lehetséges-e, hogy csak a munkáltató fizesse utána az adót és a járulékokat? Válaszukat előre is köszönöm.
Munkáltatói adomány II. Kérdés
Tisztelt Surányi Imréné! Köszönöm korábbi válaszát, de egy kérdésre nem kaptam még választ, mégpedig arra, hogy "minden munkavállalóra kell-e érvényesíteni az önkéntes nyugdíjpénztári támogatást, vagy lehet csak a 2 főre?" Nincsen cafetéria-szabályzatunk, és nincs egyetlen munkavállaló számára sem cafetéria-kifizetés. 2014-ben a önkéntes pénztári adománya része-e a cafetériának, vagy csak egyéb béren kívüli jövedelem, mert ez adózás szempontjából mást eredményezhet? Tisztelettel: Géczi Sándorné
Mi a különbség a munkáltatói hozzájárulás és a támogatói adomány között? Cikk
A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. (Szja) törvény szerint a munkáltatók kedvezményes közterhek fizetése mellett, béren kívüli juttatásként munkáltatói hozzájárulást adhatnak az önkéntes kölcsönös pénztár-tag munkavállalóiknak. Ez a lehetőség az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárakról szóló 1993. évi XCVI. törvény (Öpt.) szerint kizárólag a munkaviszonyban álló pénztártagokat illeti meg, míg pl. a bt-k, kft-k személyes közreműködő tagjai esetében nem alkalmazható. Ők legfeljebb támogatói adományban részesülhetnek. Mi a különbség?
APEH: mi a teendő, ha a munkáltató utólag utal? Cikk
Az APEH tájékoztatót tett közzé arról, mi a teendő, ha a munkáltató utólag utalja át a munkáltatói hozzájárulást az önkéntes kölcsönös egészségpénztárba vagy az önsegélyező pénztárba.