23 találat a(z) méhész cimkére
Új jövedelempótló támogatást igényelhetnek a méhészek Cikk
A mezőgazdaság számára nélkülözhetetlen méhészeti tevékenység versenyképesebbé tétele, valamint a méhállomány egészségügyi kondíciójának megőrzése érdekében az agrártárca új támogatási konstrukciót dolgozott ki a méhészek számára. A magyar méhágazat ebben az évben külön figyelmet kap, 2019 a beporzók éve.
Méhészek, figyelem! Megtiltotta a Nébih az Oxxovar 5 százalékos oldat felhasználását Cikk
Több gyógyszerformára érintően is felfüggesztette az United Pharma Kft. gyógyszergyártási tevékenységét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) 2019. január 25-én. Az intézkedésre azután került sor, hogy a cég több állatgyógyászati készítményében is fipronil szennyezést mutatott ki a hatóság, olvasható a Nébih honlapján.
Stratégiai megállapodást kötött az agrártárca és a méhészek egyesülete Cikk
Stratégiai keretmegállapodást kötött az agrártárca és a méhészek egyesülete, az ágazat további fejlesztésével kapcsolatos együttműködésről szóló dokumentumot pénteken írta alá Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) parlamenti államtitkára és Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) elnöke.
Szakmakód Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy a 014902 méhészet szakmakódba az összes méhészettel kapcsolatos tevékenység (méheladás, viaszeladás) beletartozik? Vagy esetleg ezeket más kód alá kell besorolni? Köszönöm, tisztelettel: Petényi Gréta
Önálló tevékenységből származó jövedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Édesapám a főállása mellett átalányadózó méhész. Szokott az MVH-tól vissza nem térítendő támogatást kapni eszközökre, amelyet a tárgyévben fel is használ. Az a kérdésem, helyesen teszem-e, hogy ezt a támogatást beírom a 1653-as bevallás 7. sorába a b és c oszlopba? Köszönöm! Üdvözlettel: Gréta
Kevés lesz az akácméz idén, megbetegedtek télen a méhek Cikk
A méhek 15-20 százaléka hullott el Békés megyében a télen. A túl kevés termelő méh miatt valószínűsíthető, hogy idén kevés repce- és akácméz lesz – tájékoztatta az MTI-t Haász Ferenc, a Békés Megyei Méhész Egyesület elnöke.
Méhek elszámolása Kérdés
Egy kft. méhészettel kezdett foglalkozni. Kérdésem a méhcsaládok elszámolására irányul. Annyit sikerült kiderítenem, hogy a taoban és számvitelben tenyészállatként kell kezelnem. Kérdéseim: kell-e a 6/7 számlaosztályokat használnom. Bekerülési értéknek elég a vásárlási érték, vagy mást is figyelembe kell vennem? Az év végén megmaradt méznek hogyan számolom ki az önköltségét? Milyen költségeket veszek figyelembe a méheknél, melyek beleszámolhatók az önköltségbe (pl. utaztatási, gyógyszerezési, stb. költségek)? Van-e olyan szakkönyv, amiben részletesen utána tudok nézni ennek a kérdéssornak? Válaszukat köszönöm.
Mezőgazdasági vállalkozó végzettségi kötelezettsége Kérdés
Egyéni vállalkozó 2012-ben kezdte a tevékenységét, melyben a méhészeti tevékenység is megtalálható. A vállalkozó mezőgazdasági technikumi végzettséggel rendelkezik, melyet 2012-ben végzett el. Az okmányiroda kötelezte a méhészeti tevékenység folytatásához szükséges OKJ-s tanfolyam elvégzésére, és addig e tevékenységét nem is folytathatja. Ez most történt 2015 decemberében. Kérdésem az, hogy egy mezőgazdasági technikumi végzettséget – amely középfokú szakmai végzettségnek felelne meg – hogyan írhat felül egy OKJ-s tanfolyam, továbbá hova lehet egyáltalán e kérdés tisztázásával fordulni, illetve így helyesen járt-e el az okmányiroda, illetve most már a járási hivatal? Továbbá mi legyen a méhek sorsa? Azokat etetni, telelteni, gondozni kell, költsége keletkezik, mellyel szemben bevétele lehet, hogy csak egy év múlva lesz.