9 találat a(z) másodállású cimkére

Göngyölített járulékfizetés Kérdés

Külföldön nappali tagozatos hallgató Kérdés

Másodállású átalányadózó kismama Kérdés

Másodállású átalányadózó kismama szülés után mikor dolgozhat? Cikk

Másodállású átalányadózó ügyfelem augusztusban szülni fog – írta olvasónk, aki a következő kérdéseket tette fel: 1. Mivel augusztustól év végéig cseden lesz, ebben az esetben az átalányadózókra vonatkozó adómentes jövedelmet kell-e időarányosan számolnom, vagy az éves keret jár neki? 2. Csed, majd gyed, gyes alatt az 58-as bevalláson szerepeltetni kell-e ezen ellátásokat, ha csak a munkahelye után részesül ellátásban, mivel egyéni vállalkozása után járulékot nem fizetett? 3. Csed, gyed, gyes alatt főfoglalkozású egyéni vállalkozónak minősül-e fizetés nélküli szabadsági miatt? 4. Csed, gyed, gyes alatt szerezhet-e bevételt úgy, hogy ő személyesen nem dolgozik, de alkalmazottat foglalkoztat? Ebben az esetben elég-e az egyszerűsített foglalkoztatású alkalmazott? Kérdéseire dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő jogász válaszolt.

Átalányadózás külföldi jogviszony mellett Kérdés

Ápolási díj mellett kata Kérdés

Két kérdés és két válasz a kivaalapról Cikk

Kivaalap-e 2019-től a nyugdíjas munkavállaló bére, illetve mi az előírás a másodállású ügyvezető tagnak kifizetett jövedelemre? Olvasói kérdésekre Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.

Másodállású egyéni vállalkozó Kérdés

Köszönöm szépen a válaszát. Előző kérdésemhez kapcsolódóan további kérdés merült fel bennem: Ha a masszőr másodállású alkalmazottként lenne bejelentve, havi munkabére a minimálbér figyelembevételével nem éri el a minimálbér 30 százalékát (órára visszaszámolva), akkor hogyan alakulnának a fizetendő tételek?

Másodállású egyéni vállalkozó – táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozónak van heti 36 órát meghaladó munkaviszonya. Az egyéni vállalkozásból nincs jövedelemkivétje, és ezért nem fizet egészségbiztosítási járulékot sem. Keresőképtelen lett 2018. 06. 25-től (kismama). Jelenleg a heti 36 órát meghaladó munkaviszonya kapcsán kapja a táppénzt. Ez a munkaviszony 2018. 05. 01-től áll fenn. Vállalkozását 2017. 12. 01-től indította, katás főállású egyéni vállalkozó volt, melyből 2018. 05. 31-ével kilépett, azóta (2018. 06. 01-től) a heti 36 órát meghaladó munkaviszonya mellett vállalkozó. Előtte folyamatosan alkalmazottként volt munkaviszonya. Kérdés: a jelenlegi munkáltató azt a tájékoztatást adta, hogy a táppénzt 55 napig fizeti, utána a munkaviszonyt is megszüntetheti akár... Ez valóban így van? Az 1997.évi LXXXIII. törvény 46. § (1) bekezdést olvasva és próbálva értelmezni úgy gondolom, a munkáltató erre utalt az álláspontjában. Ha a heti 36 órát meghaladó munkaviszonya megszüntetésre kerül, akkor főállású egyéni vállalkozónak kell lennie, és járulékfizetési kötelezettségei is keletkeznének? Ha azonban a vállalkozásában is táppénzre menne, mennyi táppénzre számíthatna? A későbbiekben jogosult-e a tgyásra? Valamint a gyed összegét miből határozzák meg részére? Ha a munkaviszonya valóban megszűnik, és úgy dönt, hogy a vállalkozását is megszüntetné, milyen ellátásban részesülne a szülésig, illetve az után? Elég összetett a helyzet, a legjobb megoldást próbáljuk megtalálni! Ebben kérném az Önök szakértői segítségét! Válaszukat előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Elektromos személygépkocsi

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Brazil szolgáltatás elszámolása itthon

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink