27 találat a(z) kilépés kivából cimkére

Kivából taóba Kérdés

Kivából taóba visszalépők osztalékfizetése Kérdés

Ügyfelem 2017-ben visszalépett a kivából a tao hatálya alá. A 2017. évi zárómérleg adatai szerint az eredménytartalék: 0, a lekötött tartalék: 46 000 eFt (áttérési különbözet), az adózott eredmény: 85 000 eFt. Szeretne 100 000 eFt osztalékról dönteni a mérleget elfogadó taggyűlésen. Helyes megoldás az, hogy a 2018. május XX-i (mérlegelfogadó taggyűlés időpontja) dátummal könyvelem a lekötött tartalék visszavezetését 15 000 eFt-tal, és csak a 2018. évi taobevallásban adóztatom le ezt az összeget 9 százalékkal? Vagy már 2017-ben vissza kell vezetnem a lekötött tartalékból a 15 000 eFt-t ahhoz, hogy 100 000 eFt osztalékról dönthessen? És akkor a taobevallásban hol kellene leadózni a 15 000 eFt után fizetendő adót? Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel: CsK

Kivából való kilépéskor fizetett osztalék Kérdés

Ügyfelem évközben lépett ki a kiva rendszeréből. A kilépés napjával áttérési különbözetet számolt, és az ennek megfelelő összeget az eredménytartalékból a lekötött tartalékba helyezte. (A képletnél az kiva utolsó évének eredményével nem számolt, hiszen az nem az eredménytartalék része.) A kiva utolsó évében osztalékelőleget vettek fel a tagok, mellyel azonos összegű osztalékfizetésről döntött a taggyűlés már a tao adózás alatt, a (kivás) megszűnéskori mérleget elfogadó taggyűlésen. Jól gondolom-e, hogy a taofizetési kötelezettség erre az osztalékra is vonatkozik, és nemcsak az esetlegesen a fenti lekötött tartalékból (később) fizetendő osztalékra? Ha igazam van, akkor a taobevallásban (1729) hol találom ezt a fizetési kötelezettséget? Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel: CsK

Kilépés a kivából, áttérési különbözet értelmezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megítélésem szerint nem egyértelmű a kiva áttérési különbözettel kapcsolatos előírása, kérem az Önök álláspontját ebben a kérdésben. 2017.10.31-én az ügyfelem megszűnt kivaalany lenni, 2017.11.01-jével taoalany. Hogyan kell kiszámítani az áttérési különbözetet? És mikor kell könyvelni? Azt írja a NAV információs füzete az áttérési különbözetre: a kivás időszak alatt keletkezett eredménytartalék, csökkentve ..., majd növelve ..., de lényegében a ki nem vett osztalék nem beruházási célokra fordított része. Kérdés: A záró mérlegben szereplő adózott eredmény – valójában ez is a ki nem vett osztalék a kiva alatt – része-e a számításnak? (A számítás csak eredménytartalékot említ és nem adózott eredményt.) Ebből következik, hogy lehetséges, hogy nem is 11.30-ával kell könyvelni az áttérési különbözetet, hanem 12.01-jével, amikor már az adózott eredmény eredménytartalékká válik? Ennek ellentmond az információs füzet megfogalmazása, ami szerint a képzett lekötött tartalékra a fejlesztési tartalékra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni, mert ez pedig azt sugallja, hogy a záráskor kell könyvelni a tételt, azaz 11.30-ával. Mindenesetre, ha a tételt 11.30-án kell könyvelni, akkor korlátozzák a tulajdonosok tulajdonhoz jutásának jogát, hiszen a képzett lekötött tartalék osztalékfizetési korlátot jelent számukra. Miért ne szavazhatna a taggyűlés a kivás időszaki osztalék 100 százalékos felvételi lehetőségéről? Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel: CsK

Kivából katába Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy kivás bt. 2017-től szeretné a kata adózási módot választani. Kérdésünk az lenne, hogy milyen bevallásokra, bejelentkezési nyomtatványokra van szükség a kilépés miatt, illetve mi az, amire feltétlenül figyelnünk kell az áttérés során? Teljeskörű tájékoztatást szeretnénk kérni ez ügyben. Köszönettel!

Kivaalanyiság megszűnése – kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A fenti témában szeretnék segítséget kérni. Van egy kft. (társasági adó alany), az árbevétele megközelítette az 500 millió forintot. Kapcsolt vállalkozása kiva alany, melynek árbevétele 30 millió forint. Együtt kell-e figyelni a két kft. árbevételét a kisebb kft. kivaalanyiságának megszűnése tekintetében is (társasági adó alól való áttéréskor a kiva alá ez együttesen számít)?

Társaságiadó-veszteség kivából történt kilépés után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társasági adó veszteség kivaalanyiság előtt 5 millió forint. 2 évig kiva szerint adózott. Felhasználta a megengedett 2/10-ed részt, vagyis 1 millió forintot. Kérdésem, hogy a kivaalanyiság megszűnése utáni társaságiadó-időszakokra a még megmaradt 4 milliós – korábban társasági adóban keletkezett – veszteség felhasználható-e?

Beszámoló fordulónapi dátuma Kérdés

Tisztelt Szakértő! Év közben kiválás miatt ki kellett lépni a kiva adóból. Készült végleges vagyonmérleg. Közzététel, és minden szükséges teendő rendben elkészült év közben. A kérdés, hogy a sima, december 31-ei fordulónappal készítendő beszámoló esetében az előző időszak adata melyik mérleg legyen? Az évközi végleges vagyonmérleg (2015. 06. 30.), vagy a normál megelőző időszak mérlege (2014. 12. 31. – ami egyébként a vagyonmérleg-tervezetnél felhasznált beszámoló volt)? Üdvözlettel: Soltész Nóra

Adózási és számviteli teendők, ha év közben kilép a kivából – Példákkal! Cikk

Számviteli feladatokat és adózási következményeket is von maga után, ha a vállalkozás év közben kerül ki a kisvállalati adó (kiva) hatálya alól. Cikkünkben bemutatjuk az adóalanyiság megszűnésének lehetséges okait, valamint számba vesszük az adóbevallási, számviteli teendőket.

Kivából kiesés esetén beszámoló közzététele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves válaszát: adótartozás miatt kiestünk a kiva hatálya alól, kell-e beszámolót közzétennünk? Köszönettel.

Kivából történő kilépés – veszteség-elhatárolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy kiva adózásból történő kilépéskor – a kiva időszak alatt felhalmozott veszteség, amit a társasági adó időszakra nem vihetek tovább – teljes egészében felhasználható-e a záróbevallásban adóalap-csökkentőként?

Kivából történő kilépés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kivából történő kilépéskor a még be nem folyt bevételeket és ki nem fizetett költségeket be kell állítani a záróbevallásba. Kérdésem, hogy ugye van 10 évre lebontható áthúzódó veszteség, a záróbevallásban figyelembe veszem az erre az évre vonatkozó, de következő évre vonatkozó veszteséget? Figyelembe vehetem-e a rendező tételekkel szemben?!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Felmentési idő alatti csed/gyed jogosultság

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Osztalékfizetési hányad eltolása

Pölöskei Pálné

adószakértő

Munkáltatói felmondás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink