19 találat a(z) külföldi partner cimkére
Hazai konferencia megrendezéséhez külföldi partner bevonása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közhasznú szervezetünk együttműködési megállapodást kötött egy külföldi közhasznú szervezettel egy hazai konferencia megrendezése céljából. A felek közösen rendezik meg a konferenciát, közösen biztosítva forrást a különböző költségekre (helyszín bérlete, étkeztetés és ellátás, előadók, műsor, rendezvényszervezés stb.). A konferencia közcélú, mindkét közhasznú szervezet alapszabályában foglaltakkal összhangban van. A rendezvényre belépőknek várhatóan a költségek fedezése érdekében regisztrációs díjat kell fizetnie, ugyanakkor nem nyereségorientált tevékenységről van szó. A megvalósítás során túl bonyolult lenne, ha minden esetben a külföldi partner és szervezetünk is szerződést kötne a lebonyolításhoz szükséges szállítókkal, ezért szeretnénk, ha a külföldi partner – természetesen az összeg indokoltságának előzetes felülvizsgálatát követően – egyösszegben bocsátaná rendelkezésünkre a forrásokat. Kérdésünk, hogy szabályos-e, illetve nem jár-e addicionális adóteherrel (például áfa), amennyiben a külföldi szervezet a forrásokat támogatási szerződés/adomány formájában bocsátja szervezetünk rendelkezésére.
Behajtási költségátalány külföldi partnerrel szemben?
Cikk
Belföldi és külföldi partner közötti fizetési késedelem esetén – vagyis akkor, ha egy belföldi, számviteli törvény hatálya alá tartozó adóalany késedelmesen fizet egy külföldi partnerének – is alkalmazni kell a behajtási költségátalányra vonatkozó rendelkezéseket? – kérdezte olvasónk. Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló szakértőnk válaszolt.
Behajtási költségátalány külföldi partnerrel szemben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Állásfoglalását szeretném kérni belföldi és külföldi partner közötti fizetési késedelem behajtási költségátalányával kapcsolatosan. Ez esetben is szükséges alkalmazni a Ptk. rendelkezéseit, vagyis ha egy belföldi, számviteli törvény hatálya alá tartozó adóalany késedelmesen fizet egy külföldi partnerének? Köszönettel.
Készpénzes fizetés
Kérdés
Külföldi partner készpénzben fizet be a pénztárba. Úgy tudom, hogy ezt megteheti, és nincs utána szankció, erre az ügyletre nem vonatkozik a 1,5 millió forintos értékhatár. Így van ez?