7 találat a(z) közgyógyellátás cimkére
Közgyógyellátás-egészségkárosodás kapcsolata Kérdés
A közgyógyellátási jogosultság nyugdíjemelésekhez igazítását javasolja a DK Cikk
A Demokratikus Koalíció (DK) arra szólította fel a kormányt, hogy a közgyógyellátásra való jogosultság összegét a nyugdíjemelések arányában növelje.
Közgyógyellátásban részesülő gyermek után járó szabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy a közgyógyellátásban részesülő gyermek esetében is megszűnik a 16. életkor elérésével a 2+2 pótszabadság? Köszönettel: Szalánczi Dóra
Itt a lista, mi jár még a magasabb összegű családi pótlék mellé Cikk
Nem ritka – különösen ikerterhesség esetén –, hogy a gyermek(ek) a szülés várható időpontja előtt jóval korábban megszületnek. A kis súlyú, koraszülött gyermek(ek)re, továbbá egyéb esetben a gyermek adott betegsége, fogyatékossága esetén magasabb összegű családi pótlék jár. A szülők azonban sok esetben – tájékoztatás hiányában – nem tudják, hogy a magasabb összegű családi pótlék kapcsán milyen egyéb támogatásra jogosultak. Ebben szeretnénk segítséget nyújtani az alábbi cikkünkkel.
Rokkantsági ellátás, újabb vizsgálat Kérdés
1956. januárban születtem. 2011. 07. hóban lettem rokkantnyugdíjas. 2014-ben komplex vizsgálaton vettem részt. Akkor 26 százalékos egészségi állapotot, D minősítést kaptam. Kilátásba helyezték az újabb vizsgálatot 2016. augusztusra. Kérdésem: augusztusban 5 éven belül leszek az öregségi nyugdíjhoz. Behívnak a vizsgálatra? A minősítésem alapján jól értem-e, hogy jogosult vagyok alanyi jogon közgyógyellátásra, az ellátás összegétől függetlenül?
Táppénz, szochokedvezmény, közgyógyellátás: új szabályok Cikk
Több ponton módosultak a különféle társadalombiztosítási ellátásokra való jogosultság igazolására vonatkozó rendelkezések, és átalakult a családtámogatások igazgatási rendje is – derül ki a Magyar Közlöny 37. számában megjelent törvénymódosításokból. Cikkünkben az április 1-jétől alkalmazandó változásokat ismertetjük.
Közgyógyászati ellátás Kérdés
80 éves a nagynénénk. 27 éves kora óta 100 százalékos rokkant. Azóta kapja a közgyógyellátást 100 százalékban, tehát a gyógyszereit ingyenesen kapta. A körülmények úgy hozták hogy unokái felelőtlensége miatt elvesztette a lakását, és Budapestről Tatabányára költözött albérletbe. Kell-e lakcím ahhoz, hogy továbbra is kaphassa a közgyógyellátását? Mi kell ahhoz hogy megmaradjon neki? Kérem mielőbbi válaszát és segítségét. Köszönöm