Bt.-beltag háttérfelelőssége alapján fizetett összegek Kérdés
Tisztelt Szakértők! A NAV a bt. adótartozásainak megfizetésére kötelezte a társaság beltagját részletfizetés keretében. A kérdésem az, hogy a tag által befizetett és végül a cég adófolyószámláján megjelenő befizetéseket hogyan kell értelmezni? Ezek a befizetések tagi hitelként könyvelendőek vagy rendkívüli bevételként? Amennyiben rendkívüli bevétel, akkor abban az esetben még társasági adót is kell utána fizetni? Ebben az esetben a cég fellendülése esetén a tag nem kaphatja vissza a befizetései ellenértékét? Amennyiben tagi hitelnek minősülhet, úgy a tag a bt. következő eredményeiből visszakaphatja a befizetéseket.