8 találat a(z) juh cimkére
Új adategyeztetési kötelezettség szarvasmarha-, juh- és kecsketartóknak Cikk
Adategyeztetési kötelezettséget ír elő a szarvasmarha-, a juh- és a kecskefélék tartóinak egy új agrárminiszteri rendelet (8/2024. AM rendelet a tartási helyek, a tenyészetek és az ezekkel kapcsolatos egyes adatok országos nyilvántartási rendszeréről szóló 119/2007. FVM rendelet módosításáról). A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ENAR adategyeztetési programjának első határideje 2024. március 31-e. Az adatok naprakész tartása az állatalapú támogatási kérelmet benyújtók számára kiemelten fontos – írja honlapján a Nébih.
Szarvasmarha-, juh- és kecsketartók feladatai a 2023. évi egységes támogatási kérelem kapcsán Cikk
A szarvasmarha-, juh-, és kecsketartók számára biztosított uniós közvetlen és vidékfejlesztési támogatások 2023. évi igénylésével kapcsolatban az Agrárminisztérium honlapján felhívja a figyelmet az ENAR-ban lévő adatok naprakészségével, az egységes kérelemben megjelenő állat megszemélyesítéssel és a hízott bika támogatás esetében újdonságként megjelenő szakszerű apaállat használati kötelezettséggel kapcsolatos néhány kulcsfontosságú teendőre, amelynek segítségével a gazdálkodók számára a módosult uniós szabályok egyszerűbbé teszik majd a kérelmezést.
Késve jelentett ENAR eseményt? Ellenőrizze online! Cikk
Mostantól lekérdezhetik az állattartók a késve jelentett eseményeket a Nemzeti élelmiszerlánc-gazdasági Hivatal (Nébih) Ügyfélprofil Rendszerében (ÜPR) a szarvasmarha- és juhfélék tekintetében. A lekérdezés a támogatást igénylő ügyfeleket segíti abban, hogy az idén életbe lépett, új jogszabályi követelményeknek megfelelően nyújthassák be támogatási igényüket, olvasható a Nébih honlapján.
Kiskérődzők állatjóléti támogatása: hamarosan benyújthatók a pályázatok Cikk
Május 16-ától egészen egy hónapon át benyújthatóak a pályázati támogatási kérelmek az 5 milliárd forintos keretösszegű kiskérődző állatjóléti támogatásra – olvasható az agrártárca honlapján.
Bizonytalan eredet, nem megfelelő állatjelölés – forgalmi korlátozást rendelt el a Nébih Cikk
Egy Pest megyei állattartó telepen tartottak ellenőrzést júniusban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei. A telepen a juhok tartását be sem jelentette az állattartó, a sertés- és juhállomány egyedei közt egyaránt jelöletlen állatok voltak. A kötelező nyilvántartások vezetésének hiányán túl az előírt, kötelező vizsgálatok elvégzését sem tudta igazolni a gazda. A Nébih ellenőrei 166 db házi sertés és 34 db juh forgalmi korlátozását rendelték el.
Lépfene okozott elhullást egy juhállományban Cikk
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma megerősítette, hogy lépfene okozott hirtelen elhullást egy szentesi juhállományban március végén. A juhok legeltetési területén valószínűleg a belvíz hozhatta felszínre a lépfene spóráit. A járási főállatorvos már a fertőzés gyanúja alapján elrendelte a helyi zárlatot az érintett állományra, továbbá megkezdték az állatok gyógykezelését. A Nébih felhívja az állattartók figyelmét, hogy a lépfene ellen hatékony vakcina létezik, mellyel a legeltetés megkezdése előtt érdemes beoltatni a kérődzőket!
Ezért fontos a juh- és kecskeágazat Cikk
Jól teljesített a juh- és kecskeágazat az elmúlt években, termelése 2010-2015 között volumenben 11 százalékkal, folyó áron közel 50 százalékkal nőtt – közölte a Földművelésügyi Minisztérium az MTI-vel.
Családi gazdaság, juhok, épület értékesítése Kérdés
A családi gazdaság juhtartással foglalkozik gabonafélék termesztése mellett, 2016-ban felszámolná a juhtartási ágazatát. Eladná a juhokat és szeretné értékesíteni az épületet és a hozzákapcsolódó gyepterületet is. A juhokról számlát állít ki és felszámítja az 5 százalékos áfát, mivel alanya az áfának és az a gazdaság bevétele lesz. Kérdésem az épület és a hozzátartózó gyepterület. 2013-ban jött létre a családi gazdaság, és az egyik családtag, aki korábban mint őstermelő folytatott juhtartási tevékenységet ebben az épületben, azt a családi gazdaságba bevitte,ezt az FVM-hez természetesen be is jelentették. Ha értékesítené az épületet és a hozzátartozó gyepterületet, akkor hogyan kell helyesen eljárni. Ez a családi gazdaság bevétele vagy a magánszemélyé? Akkor mi történik, ha most eladja az állatokat és az épület és a gyepterület nem kerül eladásra, de ő kivonja az kérdéses ingatlant a gazdaságból? Segítségüket előre is köszönöm. Üdv.Pné