34 találat a(z) ingatlan eladása cimkére

Ingatlanáfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kis segítséget kérek. Ügyfelem adómentesség helyett az általános szabályokat választotta az ingatlan értékesítésére. Nyolcéves lakóingatlant magánszemélynek értékesít. Ez esetben áfásan vagy áfamentesen értékesíthet? Nagyon köszönöm a választ előre is.

Adózás kft. eladása esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1991-ben alapítottam egy kft.-t, ami egy nagyobb értékű üzlettel, illetve ingatlannal rendelkezik. Jelenleg egyszemélyes kft., és már nyugdíjas vagyok. Szeretném megszüntetni, de ahhoz az épületet el kell adnom. Kérdésem: mit kell kifizetnem, hogyan járok jobban adózás szempontjából: - ha kft.-vel adom el az üzletet, épületet, - vagy eladom az épületet, majd felszámolom, megszüntetem a kft.-t? Más eszköze, áruja nincs a cégnek, csak az ingatlan. Nincs elmaradt tartozásom, soha nem volt, tiszta a vállalkozás. Nagyon várom a részletes válaszukat! Előre is köszönöm: Kovács Zoltánné, tel.:+36209423865

Ingatlaneladás áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van-e rá lehetőség, hogy az eladott ingatlan után az áfát ne fizesse meg a kft., hanem tartalékolja egy kérelem alapján későbbi ingatlanvásárlásra? Segítségét köszönöm. Ildi

Ajándékba kapott ingatlan adózása Kérdés

Üdvözlöm! Apósom 2015-ben a lányától kapott ajándékba egy ingatlant 12 millió forint értékben. 2016 decemberében eladta 11,3 millió forintért. Az lenne a kérdésem, hogy ha 2017. februárban vesz belőle egy telket 9,3 millió értékben, és építtet rá, akkor hogyan kell bevallani az eladásból származó jövedelmet, és mennyit kell adózni az eladott ingatlan után? Válaszukat előre is köszönöm!

Követelésvásárlásból származó ingatlan értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély követelést vásárolt 5 millió forintért egy hitelintézettől, mely egy ingatlanfedezetű követelésre vonatkozik. Az ingatlant a végrehajtó árverés során értékesítette. A magánszemély nyerte az árverést, ahol a követelést beszámították. Az árverési jegyzőkönyvben feltüntették az ingatlan árverési vételárát, ami 7 millió forint. Majd ezt az ingatlant a magánszemély 8 millió forintért értékesítette. Hogyan adózik a magánszemély? Válaszát előre is köszönöm!

Házasság felbontásából származó ingatlan értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az ügyfelem házassága megszűnésekor egy 10 évvel korábban megvásárolt ingatlannak 2015. évben, a korábbi 50 százalékos tulajdoni részét is megkapta a vagyonközösség megszüntetésekor. Ezt az ingatlant értékesítette 2016. évben. Kérdésem az, hogy terheli-e az ügyfelemet szja-fizetési kötelezettség a házassági vagyonközösség megszüntetéséből származó másik 50 százalékos rész értékesítése miatt? Ha igen, milyen összeget kell figyelembe venni ennek az alapjául?

Öröklött ingatlan eladása utáni adózás Kérdés

Férjem idén márciusban elhunyt. Öröklési szerződés keretében örököltem utána egy lakást és garázst összesen 12 millió forint értékben. A gyermekének köteles rész címén ki kell fizetnem 2 millió forintot. Azonkívül örököltem kb. 7 millió forint tartozást. Az a kérdésem, hogy ha 5 éven belül eladnám az ingatlant, milyen érték után kellene adót fizetnem? Ebben az esetben mennyi a szerzéskori érték? Mert nyilvánvaló, hogy a szerzéskori, és az eladáskori érték különbözete után kell adóznom. Válaszukat előre is köszönöm.

Ajándékba kapott ingatlan eladása utáni szja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ajándékozással kapok egy földterületet egyeneságbeli közeli hozzátartozótól, aminek értéke a példa kedvéért 1 millió forint. Nincs rá szükségem, és még abban az évben eladom 1 millió 200 ezerért. Mennyi szja-t kell fizetnem ezután? Előre is köszönöm válaszukat.

Ingatlan eladásával kapcsolatban felmerült kiadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély 2016-ban eladta a 2014. évben vett lakását. A lakást hitelre vette, a lakás eladásakor végtörlesztett. Mivel kevesebb mint három éven belül végtörlesztett, ezért a hitelszerződése értelmében a bank a lakásvásárláskor akció keretében elengedett díjakat (értékbecslési díj, hitelfolyósítási díj stb., közel 200 ezer forintot) utólagosan levonta, továbbá felszámolt külön végtörlesztési díjat is. Kérdésem az, hogy ezen díjak (vagy a korábban elengedett díjak, vagy a végtörlesztési díj) az szja-törvény értelmében tekinthetők-e az ingatlan eladásával kapcsolatban felmerült kiadásnak? Esetleg a korábban elengedett, de utólagosan felszámolt díjak tekinthetők-e az ingatlan megszerzésével kapcsolatosan felmerült kiadásnak, amit viszont csak az eladáskor vontak le? Válaszát előre is köszönöm!

Személyi jövedelemadó Kérdés

Egy családi házas ingatlan felét 3 testvér, az apa halála után 1980. évben megörökölte. Az anya 2014. évben meghalt, ekkor megörökölték az ingatlan másik felét. Az ingatlant 2015. évben eladták. A hagyaték értéke 2014. évben 1 440 000 forint volt, az eladásból származó bevétel 2015. évben pedig 5 800 000 forint volt. Kérdésem: hogyan kell kiszámolni a személyi jövedelemadót? Köszönettel: Rácz Ildikó

Egyéni vállalkozás megszüntetése – vállalkozásba bevitt ingatlan Kérdés

Egyéni vállalkozó 24 éve vásárolt üzlethelyiséget, amit bérbeadással hasznosított. Meg kívánja szüntetni az egyéni vállalkozását, az ingatlan után kell-e adóznia? Könyv szerinti értéke nulla. Ha a megszűnés után értékesíti az ingatlant, akkor kell-e adóznia, mivel már 24 év telt el a beszerzéstől számítva? Köszönettel várom válaszukat.

Ingatlan-értékesítés áfája Kérdés

Kedves Szakértő! Egy cég (áfakörös) fordított áfásan vásárolt egy üzlethelyiséget 2009-ben, ezt most értékesíteni szeretné. Az ingatlan-értékesítésre nem választotta az adókötelezettséget. A kérdésem, hogy esetében az értékesítéskor figyelembe kell-e venni a levonásba helyezett adó arányosítását a jelenleg hatályos 240 hónapos szabályt alkalmazva? Válaszát előre is köszönöm!

Ingatlan-értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi ingatlanértékesítésből származó jövedelem megállapításához kérném tájékoztatásukat: Magánszemély 2009-ben megörökölte 4217 m2 területű, belterületi lakóház, udvar, gazdasági épület megnevezésű ingatlan (259 hrsz.) 1/2-ed részének 1/3-ad (1/6-od) részét (közjegyzőnél készült jegyzőkönyv szerint az 1/2 rész értéke: 3 250 000 forint). 2010-ben megvásárolta a fenti ingatlan további 1/2-ed részét (tulajdoni hányada így 4/6-od lett). (Adásvétel szerződés szerinti érték: 2 000 000 forint, illeték: 90 000 forint, tulajdoni lap díja: 6 600 forint). 2011-ben telekhatár-rendezés és adásvétel következtében az ingatlanból értékesítettek 238 m2 nagyságú területet, a fennmaradó 3979 m2 terület két helyrajzi szám alá került: - 259/1 hrsz.-ú 2747 m2 területű, belterületi lakóház, udvar, gazdasági épület megnevezésű ingatlan - 259/2 hrsz.-ú 1232 m2 területű beépítetlen területű ingatlan. 2012-ben telekhatár-rendezés és adásvétel következtében a 259/1 hrsz-ú ingatlanhoz vásárolt a tulajdonostárs 236 m2 és 232 m2 nagyságú területet, így az ingatlan nagysága 3215 m2 lett. Ebben a szerződésben még rendelkeztek arról, hogy a 259/1 hrsz.-ú ingatlant kettéosztják: - 259/3 hrsz.-ú 1461 m2 területű, belterületi lakóház, udvar, gazdasági épület megnevezésű ingatlan, - 259/4 hrsz.-ú 1754 m2 területű beépítetlen területű ingatlan. 2012-ben 2012-ben telekhatár-rendezés és adásvétel következtében a 259/2 hrsz-ú ingatlanhoz vásárolt a tulajdonos 406 m2 nagyságú területet (vételár: 200 Ft/m2), így az ingatlan nagysága 1638 m2 lett. A tulajdonosok 2013-ban mindhárom ingatlant értékesítették. Kérem Önöket, hogy a fenti ingatlanok értékesítéséből származó jövedelem meghatározásának módjáról véleményt alkotni szíveskedjenek. Köszönettel.

Ingatlaneladás – Belföldi tulajdonú társaság Kérdés

Száz százalékban belföldi magánszemélyek tulajdonában lévő társaság tárgyi eszközei között van egy lakás, melyet irodának használ. Ezt a lakást értékesítené.1. Áfaköteles-e a lakás értékesítése? 2. Milyen adóvonzata van a lakás (ingatlan) értékesítésének? Nagy Bálintné ([email protected].)

Jóváhagyott osztalék rendezése Kérdés

Egy kft. a jóváhagyott osztalékát ingatlan átadással rendezné. Kérem szíves segítségüket, hogy milyen formában lehetséges illetve szükséges lett volna-e, hogy erről a tényről az adózott eredmény felhasználásnál már rendelkezni kellett volna.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Könyvvizsgáló megválasztása

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Taxi üzemanyag áfa

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink