100 találat a(z) időszakos elszámolás cimkére
Áfa
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy az alábbi témában szíveskedjen útmutatást adni. A és B belföldi illetékességű áfa alanyok határozott idejű szerződést kötöttek egymással – a 2016. évi betakarítással szűnik meg a szerződés. A szerződés földterületek művelési munkálataira (műtrágyaszórás, reptillezés, vetés, szükséges növényvédelem, gyomirtó kiszórása, betakarítás, termény átvételi helyre szállítása..egyéb műveléshez szükséges folyamatok) köttetett. A szerződés szerint a megbízás folyamatos munkavégzést jelent, a megrendelő teljesítésigazolással igazolja az elvégzett munkákat, az elszámolás folyamatosan, meghatározott időszakonként (havonta) történik. "A" társaság a szolgáltatási számlákat a hónap utolsó napjával (havi rendszerességgel), mint teljesítési nappal állította ki, halasztott fizetéssel. "B" társaság nem fogadja be a számlákat, véleménye szerint a szerződésben foglalt szolgáltatás időszakonként történő elszámolás, így az az áfatörvény 58. §-a alá tartozik, és a teljesítés dátumát e szerint kéri megállapítani. Nem tudjuk eldönteni, hogy melyik álláspont a helyes, ebben kérnénk segítségüket. (Ahol a szerződésre hivatkozunk, ott az abban foglalt szófordulatokat használtuk a kérdés feltevésekor.)
Időszakos elszámolású ügylet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk vízautomatákat bérel egy kft.-től. A szerződés szerint mindig előre számláz, a fizetési határidő 30 nap. Az április havi bérleti díjat a következőképpen számlázta le: Kelt: 2016. 04. 01 Időszak: 2016. 04. 01-04. 30. Fizetési határidő: 2016. 04. 30. Teljesítési dátum: 2016. 04. 30. A főszabály értelmében így helyes a számla véleményem szerint, viszont a szerződés értelmében a 30 napos fizetési határidő 2016. 05. 01. lenne. Így viszont későbbi a fizetési határidő, mint az elszámolási időszak utolsó napja. Akkor viszont a teljesítési határidő 2016. 05. 01. lenne. A kérdésem az lenne, hogy visszaküldjem-e a számlát a fizetési határidő miatt, vagy befogadható így? Válaszát előre is köszönöm!
Áfafizetési kötelezettség keletkezése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás időszakos elszámolású számlát állít ki. A számla kelte: április 30., a teljesítés június 29., a fizetési határidő július 31. A vevő a számlát május 20-án teljes egészében kifizeti. Mikor keletkezik áfafizetési kötelezettsége a kibocsátónak, és mikor helyezheti levonásba a vevő a forgalmi adót? Az én értelmezésem szerint erre az 59. paragrafus előírását kellene alkalmazni, a NAV-revizor szerint viszont ez nem előleg, ezért csak a teljesítés időpontjában kell áfát befizetni, és akkortól lehet levonásba is helyezni. Kinek van igaza? Köszönettel: Bertháné
Időszakos elszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016. 03. hóban szeretnék 2015. évre vonatkozó szolgáltatásnyújtásról számlát kiállítani időszakos marketing-elszámolásról. Az időszak: 2015. IV. negyedév A kérdésem az lenne, hogy itt a 2015. évre vonatkozó szabályokat kell alkalmaznom, miszerint a teljesítési határidő egyenlő a fizetési határidővel (jelen esetben 2016. 03. 31. mindkét dátum), vagy a 2016. évi szabályoknak megfelelve a számla kelte: 2016. 03. 29., a teljesítés 2016. 02. 29. (a 60 napos szabály szerint), és a határidő 2016. 03. 31. Válaszát előre is köszönöm.
Időszakos
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Partnerünk a heti szállítások összegét a következő héten számlázza az időszakos elszámolás szabályai szerint, a teljesítés a fizetési határidő. Ez így rendben van. Viszont nagyobb összegű előleget kérne, ami többheti szállítást fedezne. Ebben az esetben ki kell állítania az előlegszámlát a pénz beérkezésekor, majd az előbbiek szerint számláz hetente, és levonja a számlaösszeggel azonos összegű előleget addig, amíg az el nem fogy? Hogy kell helyesen kiállítania a számlát áfa szempontjából?A teljesítés dátuma és a fizetési határidő megegyezik az előlegével?
Időszakos elszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő!! Időszakos elszámolással kapcsolatban szeretnék kérdezni! Adott egy nyelviskola. A bedolgozó vállalkozó tanárokkal a szerződésben úgy állapodnak meg, hogy 4 hónapig tart a tanfolyam, ez például 100 óra. Elszámolás havonta, a leoktatott órák alapján, 30 napos fizetési határidővel. Tehát a számla kiállítása az elszámolt hónapot követően történik. Ez részteljesítésnek minősül-e, és nem kell az áfatörvény 58. paragrafusát alkalmazni rá, vagy időszaki elszámolásnak számít, és alkalmazni kell az új számlázási szabályt? Köszönettel: Fazekasné
Időszakos elszámolás: így lehet javítani a rossz számlát
Cikk
Hogyan lehet helyesen javítani az időszakos elszámolású számlákat, ha az azokon feltüntetett áfateljesítési időpont nem felel meg az előírtaknak? – kérdezte olvasónk. dr. Kelemen László adószakértő, jogász válaszolt.
Időszakos elszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az áfatörvény 58. §-a szerint ügyfelünk ingatlanbérleti díjat számol el, adóalany. Az időszakos elszámolású szerződés úgy szól, hogy a bérleti díjat előre, míg a rezsit utólagosan, egy számlában számolja el. Egy adott hónap első napjaiban az adott hónap bérleti díját számlázza, és ugyanezen számlában a megelőző hónap járulékos költségeit tünteti fel, jellemzően a rezsi díját. Kérdésünk, hogy ebben az esetben tekinthetjük-e elszámolt időszaknak, érintett időszaknak a két hónapot? Hiszen a rezsi a megelőző hónapra vonatkozik kizárólag, a bérleti díj pedig csak az ezt követő hónapra. Ilyenkor az érintett időszak a két hónap lesz, s ennek a két hónapnak az utolsó napját kell mérvadónak tekintenünk ahhoz, hogy megállapítsuk az áfa szerinti teljesítés napját? Segítségüket köszönöm!
Időszakos elszámolás
Kérdés
Csorbítja-e a vevő áfalevonási jogát egy helytelenül kiállított időszakos elszámolási számla? Temérdek helytelen számla érkezik hozzánk, ha visszaküldjük, akkor alig lesz levonható áfánk a tárgyhóban. Önök visszaküldenék-e a számlát abban az esetben, ha a teljesítési hónapot legalább sikerült a kiállítónak eltalálnia, de a nap megjelölése helytelen? Üdvözlettel, CsK
Időszakos elszámolás áfaszempontból
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. – amely külföldi tulajdonú, de Magyarországon bejegyzett – folyamatos adminisztrációs szolgáltatásokra egy másik magyar kft.-vel szerződést kötött. A szerződésben előre fizetéssel éves díjban állapodtak meg, melyet díjbekérő alapján azt előre ki is fizeti a megrendelő. Jelen esetben az éves időszak 2016. 02. 01-2017. 02. 01-ig tart, és a díjat 2016. 01. 28-án fizette meg. Kérdésem: A számla kiállításakor – tekintettel arra, hogy a fizetés előre történt – mi a teljesítési dátuma, mivel úgy vélem, ez egy időszakos elszámolású ügylet? Válaszukat előre is köszönöm!
Folyamatos teljesítés dátumai az áfabevallásban
Kérdés
Kérdésem, hogy a bérleti díj rendszeresen ismétlődő, a havonkénti számlázás folyamatos teljesítésnek minősül-e? Ha igen, hogyan kell értelmezni a dátumokat? Például január havi bérleti dij számláját utólag, január 31-én állítom ki. A fizetési határidő február 8. Ez esetben a havi áfabevallásban a január, vagy a február havi bevallásban kell szerepeltetni a tételt? Válaszukat előre is köszönöm.
Áfatörvény 2016: így kell kiállítani az előlegszámlát
Cikk
Hogyan helyes az előleg számlázása a 2016. januárjától hatályos áfatörvény szerint a meghatározott időközönként történő elszámolás esetén – kérdezte olvasónk. dr. Bartha László, adójogi szakjogász szakértőnk válaszolt.
Időszakonkénti elszámolás 2015-2016. év között
Kérdés
Tisztelt Szakértő! GDF SUEZ Zrt. kiállított egy számlát, melynek elszámolási időszaka 2015. 09. 11.- 2015. 12. 31.; a számla kelte 2015. 10. 06-a, a teljesítési időpont 2016. 01. 05-e, fizetési határidő 2016. 01. 05-e. 2016. évi törvényváltozások esetében, mivel a számla kelte az elszámolási időszakban van, és az én olvasatomban ilyenkor a teljesítési időpont a számla kelte. Mi van jelen esetben, amikor átmeneti időszakban van a fizetési határidő, és a 2015. évi jogszabályoknak megfelelően a teljesítési határidő is 2016. évi? Helyes ez a számlázás? Úgy tudom, hogy az átmeneti rendelkezések nem tartalmaznak egyértelmű szabályokat. Ezzel a számlával mit lehet kezdeni? Köszönettel!
1,5 millió forintos készpénzfizetési korlát
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk naponta rendel kenyeret a pékségtől négy boltjába, időszakos elszámolás van köztük, hetente állítják ki a számlákat boltonként halasztott készpénzfizetéssel. Egy-egy számla összege nem haladja meg az értékhatárt, de hónap végére összevontan túllépik az 1,5 millió forintot. Megfelelően számláznak-e így a boltoknak, vagy összevontan kell figyelni hónapon belül, és ez így jogszabálysértő, és az 1,5 millió forint feletti összeg elérése után átutalásos számlát kell-e kiállítani? J. Tünde
Időszakos elszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy éves épületbérleti szerződésem. Évente egyszer számlázok, decemberben, az egész évi bérleti díjat. Leszámlázom például december 10-én, fizetési határidő december 31., és a teljesítés is 2015-ben; ezt így kell számláznom? 2016-ban pedig akkor járok el helyesen, ha a teljesítés december 31., és a számla kelte például 2017. január lesz, és a fizetési határidő is január lesz? Ebben kérném segítségüket: Köszönettel.