23 találat a(z) használt cimkére

Kisvállalkozói kedvezmény feltétele Kérdés

Vállalkozás új tehergépjárművet vásárolt. A számlát az autókereskedő állitotta ki, az autónak már van rendszáma, s megtett 2000 kilométer van benne. Tekinthető-e ez új nemzetgazdasági beszerzésnek a társasági adó csökkentő tételénél, vagy ez már használtautó-értékesítésnek minősül?

Személygépkocsi EU-s beszerzése, áfatörvény 87. § b pont Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyar székhelyű kft. idén márciusban személygépkocsit vásárolt EU tagállamból (nem új közlekedési eszköz), a német cég áfát nem számított fel eladáskor. A kft. augusztusban, hogy likviditási problémáit megoldja, ezt a személygépkocsit eladta, majd egyből visszalízingelte nyílt végű szerződés keretében egy lízingcégtől, az eladásról áfát is tartalmazó számla készült a vevő lízingcég felé, majd a lízingcég havi rendszerességgel áfás számlákat állít ki a tőketörlesztésekről. A kft. nem foglalkozik gépjármű-kereskedelemmel. A kérdésem arra vonatkozna, hogy helyesen járok-e el akkor, ha az uniós beszerzés áfáját megállapítom fizetendő adóként, majd egyből levonásba is helyezem, mivel ezen beszerzés továbbértékesítésre került, a személygépkocsit áruként tüntettem fel a könyvelésben és utána áfával növelt értéken számláztuk ki a lízingcég felé az eladást? Ha nem tudom érvényesíteni az EU-s beszerzés levonhatóságát, akkor a belföldi értékesítéskor sem kellett volna áfával növelt számlát kiállítanunk? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

Aranyékszerkészítés áfája Kérdés

http://adozona.hu/kerdesek/2016_11_22_Ekszeruzlet_konyvelese_dut Ehhez a kérdéshez kapcsolódóan kérdezném az ügylet áfa vonatkozását." Az értékesítést árbevételként (Szt. 72. § (4) bekezdés a) pont, a vételt áruként kell elszámolni, amelynek értéke a cserébe adott eszköz leadási ára (Szt. 28. § (2) bekezdés d) pont, 50. § (2) bekezdés)." Hogyan kell ezt bizonylatolni, illetve hogyan jelenik meg ez áfá-ban, hisz a használt arany értékesítés különbözeti áfás, az új arany pedig 27 százalékos.

Használtjármű-kereskedelem Kérdés

Magyarországi használtgépjármű-kereskedelemmel foglalkozó adóalany az Európai Unió területén élő (például német) magánszemélytől használt gépjárművet szerez be továbbértékesítési céllal. A termék értékesítője megfelel az áfatörvény 216. § a) bekezdésben foglaltaknak. A jármű azonban svájci okmányokkal rendelkezik. A jármű honosítása Magyarországon történik, itt fizeti meg a regisztrációs adót a magyar adóalany. Az eladó uniós magánszemély, a jármű union kívüli. Kérdés: alkalmazható-e az áfatörvény 217. §-a szerinti különbözeti áfa a jármű értékesítésekor? Álláspontom szerint az áfatörvény 216. §-a kizárólag az értékesítőre határoz meg kritériumokat, az értékesített használt cikkre vonatkozóan nem. Válaszukat köszönve!

Javítási számla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. cégautót szervizbe beadott. Javítás után a szerviz cég jelezte, hogy az általa kiszerelt és kicserélt autóalkatrészről a kft. számlát állítson ki a szerviz részére. Kérdésem, hogy megteheti-e a szerviz cég, hogy számlát kér kicserélt alkatrészre? A számlát áfásan kellene kiállítani? A szerviz cég az áfatörvény 66. §-ára hivatkozik. Jelen esetben – mivel nem szerepel a készletek között az alkatrész a kft.-ben – hogyan járunk el helyesen, cégben nem létező készletet adnánk el. Elhozzuk az alkatrészt? Milyen lehetőségek vannak? Köszönöm válaszukat.

Használtgépjármű-kereskedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőkben kérném szíves tájékoztatásukat. Egy belföldi székhelyű használtgépjármű-forgalmazással foglalkozó kft. az Európai Unió területéről vásárol gépjárműveket. Hogyan alakul az adózás és a bevallás az alábbi esetekben a gépjármű-beszerzésekor valamint a gépjármű belföldön történő értékesítésekor: Német magánszemélytől vásárol személygépkocsit: 1. A gépjármű több mint 6000 km-t futott a vásárláskor és több mint 6 hónapja történt az első üzembehelyezés. 2. A személygépkocsi a vásárláskor 12 000 km-t futott és 2 hónapja volt az első üzembehelyezése. A kft. kötelező jelleggel alkalmazza a különbözet szerinti adózást. Egyik esetben sem rendelkezik a külföldi magánszemély által kiállított számlával. Gyors válaszukat előre is köszönöm.

Használtautó-beszerzés EU-ból, előlegszámla, áfa könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy futárszolgálati tevékenységet végző kft. EU-ból vásárol használt autókat. A gépkocsik beszerzéséről előlegszámla került kiállításra. Az előleget a cég elutalta, azonban a gépjárművek csak 4 hónap múlva érkeznek meg. Az időközben esedékes áfabevallásban a beszerzéshez kapcsolódó áfakötelezettséget bevallottuk. Első kérdésem: ez helyesen történt-e? Mivel a személygépkocsi áfáját nem vonhatjuk le, ezért be is fizettük. A számla mint szállítói előleg került könyvelésre a szállító számlával szemben. Másik kérdésem, hogy amennyiben helyes volt a fizetendő áf beállítása, hogyan kell ezt a kötelezettséget lekönyvelni? Esetleg egy függő számlára könyvelem, majd a járművek megérkezésekor innen vezetem át a beruházási számlára? Köszönöm válaszát!

Használt ingatlanok sorozatértékesítése Kérdés

Magánszemély használt lakások felújítását és eladását tervezi, illetve a több éve meglévő négy használt lakását az adóéven belül szeretné eladni, hogy egy nagyobb értékű ingatlant vásároljon. Erre vonatkozik a sorozatértékesítés miatti áfakörbe történő kötelező belépés? Ha igen, akkor hányadik ingatlan eladásakor kell a NAV felé jeleznie?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Gyes alatti munkavégzés

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Kötelezettség átvállalása II.

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Osztalék-visszaírás bejelentése – AVBA

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink