21 találat a(z) használt cimkére
Aranyékszerkészítés áfája Kérdés
http://adozona.hu/kerdesek/2016_11_22_Ekszeruzlet_konyvelese_dut Ehhez a kérdéshez kapcsolódóan kérdezném az ügylet áfa vonatkozását." Az értékesítést árbevételként (Szt. 72. § (4) bekezdés a) pont, a vételt áruként kell elszámolni, amelynek értéke a cserébe adott eszköz leadási ára (Szt. 28. § (2) bekezdés d) pont, 50. § (2) bekezdés)." Hogyan kell ezt bizonylatolni, illetve hogyan jelenik meg ez áfá-ban, hisz a használt arany értékesítés különbözeti áfás, az új arany pedig 27 százalékos.
Használtjármű-kereskedelem Kérdés
Magyarországi használtgépjármű-kereskedelemmel foglalkozó adóalany az Európai Unió területén élő (például német) magánszemélytől használt gépjárművet szerez be továbbértékesítési céllal. A termék értékesítője megfelel az áfatörvény 216. § a) bekezdésben foglaltaknak. A jármű azonban svájci okmányokkal rendelkezik. A jármű honosítása Magyarországon történik, itt fizeti meg a regisztrációs adót a magyar adóalany. Az eladó uniós magánszemély, a jármű union kívüli. Kérdés: alkalmazható-e az áfatörvény 217. §-a szerinti különbözeti áfa a jármű értékesítésekor? Álláspontom szerint az áfatörvény 216. §-a kizárólag az értékesítőre határoz meg kritériumokat, az értékesített használt cikkre vonatkozóan nem. Válaszukat köszönve!
Javítási számla Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. cégautót szervizbe beadott. Javítás után a szerviz cég jelezte, hogy az általa kiszerelt és kicserélt autóalkatrészről a kft. számlát állítson ki a szerviz részére. Kérdésem, hogy megteheti-e a szerviz cég, hogy számlát kér kicserélt alkatrészre? A számlát áfásan kellene kiállítani? A szerviz cég az áfatörvény 66. §-ára hivatkozik. Jelen esetben – mivel nem szerepel a készletek között az alkatrész a kft.-ben – hogyan járunk el helyesen, cégben nem létező készletet adnánk el. Elhozzuk az alkatrészt? Milyen lehetőségek vannak? Köszönöm válaszukat.
Használtgépjármű-kereskedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőkben kérném szíves tájékoztatásukat. Egy belföldi székhelyű használtgépjármű-forgalmazással foglalkozó kft. az Európai Unió területéről vásárol gépjárműveket. Hogyan alakul az adózás és a bevallás az alábbi esetekben a gépjármű-beszerzésekor valamint a gépjármű belföldön történő értékesítésekor: Német magánszemélytől vásárol személygépkocsit: 1. A gépjármű több mint 6000 km-t futott a vásárláskor és több mint 6 hónapja történt az első üzembehelyezés. 2. A személygépkocsi a vásárláskor 12 000 km-t futott és 2 hónapja volt az első üzembehelyezése. A kft. kötelező jelleggel alkalmazza a különbözet szerinti adózást. Egyik esetben sem rendelkezik a külföldi magánszemély által kiállított számlával. Gyors válaszukat előre is köszönöm.
Használtautó-beszerzés EU-ból, előlegszámla, áfa könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy futárszolgálati tevékenységet végző kft. EU-ból vásárol használt autókat. A gépkocsik beszerzéséről előlegszámla került kiállításra. Az előleget a cég elutalta, azonban a gépjárművek csak 4 hónap múlva érkeznek meg. Az időközben esedékes áfabevallásban a beszerzéshez kapcsolódó áfakötelezettséget bevallottuk. Első kérdésem: ez helyesen történt-e? Mivel a személygépkocsi áfáját nem vonhatjuk le, ezért be is fizettük. A számla mint szállítói előleg került könyvelésre a szállító számlával szemben. Másik kérdésem, hogy amennyiben helyes volt a fizetendő áf beállítása, hogyan kell ezt a kötelezettséget lekönyvelni? Esetleg egy függő számlára könyvelem, majd a járművek megérkezésekor innen vezetem át a beruházási számlára? Köszönöm válaszát!
Használt ingatlanok sorozatértékesítése Kérdés
Magánszemély használt lakások felújítását és eladását tervezi, illetve a több éve meglévő négy használt lakását az adóéven belül szeretné eladni, hogy egy nagyobb értékű ingatlant vásároljon. Erre vonatkozik a sorozatértékesítés miatti áfakörbe történő kötelező belépés? Ha igen, akkor hányadik ingatlan eladásakor kell a NAV felé jeleznie?