13 találat a(z) gépkocsi-bérbeadás cimkére

Magánszemély ingyenes gépkocsi-bérbeadás áfa, adószám, számlázás Kérdés

Gépkocsi-bérbeadás magánszemélyként Kérdés

Gépkocsibérlet Kérdés

Személygépkocsi-bérbeadás áfája csoportban Kérdés

47/2020. Kormányrendelet Kérdés

Tisztelt Szakértő! A március 18-án megjelent 47/2020 számú kormányrendelettel kapcsolatosan kérem, hogy szíveskedjenek kifejteni a 3. § (1) bekezdésben foglalt turisztikai szolgáltatás alatt, mely szolgáltatásokat érthetjük. Ügyfelem gépkocsi-bérbeadással foglalkozik, meglátásunk szerint idetartozik, de kérem megerősítésüket! Illetve ha már született értelmező rendelkezés a többi szolgáltatás tekintetében, hasznos lehet mindenki számára, ha esetleg azt is kifejti. Köszönöm válaszukat!

Kata – gépkocsi-bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem az, hogy katás egyéni vállalkozó a tulajdonában lévő gépkocsit bérbe adhatja-e, tudomásom szerint a tiltás csak az ingatlan-bérbeadásra vonatkozik. Válaszukat előre is köszönöm.

Bérbeadott autók utáni bírság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy autókereskedő cég személygépkocsik bérbe adásával is foglalkozik. A bérleti szerződés alapján a bérbe vevőt terhelő, de a bérbe adó nevére érkezett bírságokat a cég minden esetben átszámlázza a bérbe vevő vállalkozásnak vagy magánszemélynek. Kérdésünk: a bérbe adó cégnél a nevére szóló (de minden esetben szerződés alapján továbbszámlázott) hatósági bírságot lehet-e átmenő tételként 36-os számlacsoportba könyvelni, vagy kötelező egyéb ráfordításként kezelni? (A bevételi oldala ennek megfelelően K36 vagy egyéb bevétel.) Ha egyéb ráfordításként számoljuk el, adóalapot növel a Tao. előírásai szerint, noha megtéríti a bérbevevő a bírságokat. Van-e különbség a számviteli elszámolásban, az adóalap megállapításában, ha cégautó után kivetett bírságot téríttet meg a vállalkozás a saját dolgozójával, vagy a bérbe adott autó után megfizetett bírságot hárítja át a bérbe vevőre? Válaszát tisztelettel megköszönöm: B. Ilona

Személygépjármű-bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó a férje tulajdonában lévő személygépkocsit szeretné alkalmanként esküvőkre kölcsönadni. A személygépkocsi nincs bent a vállalkozásban, nem is vinnék be. A kérdésem az lenne, hogy ilyen formátumban működhet a bérbeadás az egyéni vállalkozás keretein belül? Van-e egyéb engedély, ami a kölcsönzési tevékenységhez szükséges? Felmerül-e cégautóadó-fizetési kötelezettség bárkinél? A személygépkocsira maximum a havi 500 kilométer lenne elszámolva, de az is lehet, hogy nem. Köszönöm válaszukat!

Személygépkocsi áfájának levonhatósága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2015-ben vásárolt személygépkocsit, melyet üzleti és magáncélra használt. A vásárláskor nem igényelte vissza az áfát, és cégadutóadót fizetett az azóta eltelt időben. A kft. most bérbeadná a személygépkocsit egy másik kft.-nek. Ebben az esetben utólag élhet-e a bérbeadás miatti áfalevonási jogával, és ha igen, milyen mértékben?

Magánszemély gékocsi-bérbeadása Kérdés

Egy magánszemély bérbeadná a személygépkocsiját egy bérbeadással foglalkozó cégnek. A kérdéseim ezzel kapcsolatban a következők: 1. Kell-e a magánszemélynek adószámot kérnie erre a tevékenységére (adószámos magánszemély) vagy simán megteheti ezt egy bérleti szerződéssel is? 2. Hogyan alakul az adóvonzata a magánszemély számára (szja, eho, cégautóadó)? 3. Ha alapítana egy katás egyéni vállalkozást, akkor ennek keretén belül bérbeadhatná a saját gépkocsiját a havi 50 ezer Ft megfizetése mellett? Előre is köszönöm a segítségüket.

Személy- és tehergépkocsi-bérbeadás költségeinek elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. magánszemély tagja saját tulajdonában lévő tehergépkocsit és személyautót adna bérbe a kft.-nek. Ebben az esetben kinek merül fel cégautóadó-fizetési kötelezettsége? A tehergépkocsi üzemanyagának áfája visszaigényelhető-e? Egyéb felmerülő költség, biztosítási, javítási költség elszámolható-e a kft.-nél? A magánszemély a bérleti díj után milyen mértékű adót és járulékot köteles fizetni? Van-e esetleg más mód a költségek elszámolására, ami kedvezőbb lehet a tulajdonosnak és a kft.-nek? Köszönöm! Üdvözlettel: MJ-né

Különbözeti áfával beszerzett tárgyi eszköz értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk gépkocsik bérbeadásával is foglalkozó társaság. Egy éve vásárolt Ford Transit buszt, mint bérbeadási tevékenységre szánt autót, melyhez zárt végű pénzügyi lízinget vett igénybe. Banktól különbözeti áfás számlát kapott autóvételről, tehát nem volt levonható áfa vételkor, mert egyébként levonhatott volna a tevékenységére tekintettel. Most el szeretné adni ezt a gépjárművet. Ugye jól gondoljuk, hogy áfatörvény 87. paragrafus alatt egyik pont sem vonatkozik erre a társaságra, és ezt a gépjárművet áfásan kell értékesítenie? Második kérdés, hogy értékesíthetné áfamentesen, ha nem gépkocsi-bérbeadási tevékenységre használta volna, hanem egy sima céges autó lett volna ez a gépjármű? Köszönettel.

Személygépkocsi-bérbeadás esetén benzin áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cég személygépkocsi-bérbeadással foglalkozik. A személygépkocsit tele tankkal adja bérbe, és ugyanúgy hozzák vissza. Ugyanitt lehetséges úgy is bérleti szerződést kötni, hogy üzemanyagkártyát adnak a bérbeadott autóhoz, és elszámoláskor rendezik az üzemanyag-kártyáról való felhasználást. A kérdésem az lenne, hogy levonható-e a benzin áfája ilyen feltételek mellett? A tárgyi tilalom az áfatörvényben arra enged következtetni, hogy: 1. Ha a bérleti díj tartalmazza a benzin árát is (tele tankkal való átadás), akkor véleményem szerint nem vonható le. Kérem erősítsen meg vagy cáfoljon, hogy megfelelő-e az elgondolásom. 2. Üzemanyag-kártyán elhasznált üzemanyag továbbszámlázása a bérbevevő felé megfelel-e a továbbértékesítés kritériumának? Én ugyanis csak azt az egy módját látom a benzin áfájának a visszaigényelhetőségére, ha azt továbbértékesítik. Ilyen esetben, ha a bérleti dij mellett, külön sorban feltüntetik, hogy üzemanyagkártya-használat, az megfelelő eljárás-e a továbbértékesítés feltételének teljesülésére? 3. Ha az üzemanyagkártya díja a bérleti díjba beépül, és a számlán csak bérleti díj szerepel, viszont a szerződésben és a számla mellékletét képező elszámolásban részletesen benne van az üzemanyagkártya forgalma, akkor visszaigényelhető-e a benzin áfája? 4. Ha nem üzemanyagkártya van, hanem csak tankolás, akkor a bérbeadó cég szerepeltetheti a számlán a bérlő által elhasznált benzint és ez továbbértékesítésnek minősül, ilyenkor levonható a benzin áfája? Köszönöm előre is!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink