76 találat a(z) folyamatos teljesítés cimkére

Gyűjtőszámla Kérdés

Belföldi fuvar euróban történő elszámolása Kérdés

Januári számlázás alanyi mentes áttérés után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás 2020-ban alanyi mentes adózást választott, míg eddig az általános szabályok szerinti áfás adózó volt. Folyamatos teljesítésű ügyletei vannak, tehát 2020. januárban fogja kiszámlázni a decemberben elvégzett munkáját, így azok teljesítése a törvény szerint a fizetési határidő. A kérdésem az lenne hogy ezeket a számlákat már áfamentesen kell kiállítania vagy áfával? Illetve előfordulhat-e olyan eset, hogy áfával kell kiállítania számlát a jövőben? Például olyasmikre gondolok, hogy ha értékesít egy korábban vásárolt tárgyi eszközt, amelynek akkor az áfáját levonásba helyezte, vagy valamelyik ügyfél, aki készpénzben fizeti a díját, mondjuk fél évet fizet ki egyszerre. Válaszát előre is köszönöm!

Számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy EJSZ, ami szociális étkeztetést végez. A szociális étkeztetésnél sok magánszeméllyel van kapcsolatban, akiknek minden hónapban, az előző havi adagszámok alapján számláz. A kérdésem az, hogy ez tekinthető-e folyamatos teljesítésű ügyletnek, ami alapján az adott hónap elején, az előző havi adagszámot számlázva, a teljesítési idő megegyezik a fizetési határidővel? Köszönettel.

Folyamatos teljesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Folyamatos teljesítésről van-e szó abban az esetben, ha "X" kft. terméket (tojást) értékesít belföldi áfaalanynak, a terméket naponta elszállítja a vevő. A szerződést 2019. 01. 01 – 12. 31-ei időtartamra kötötték. A szerződés szerint az eladó a tárgyhó utolsó napját követő 10 napon belül kiállítja a végszámlát a vevő részére, melyet a vevő a teljesítés utolsó napját követő 14 napon belül átutal. Köszönettel!

Folyamatos teljesítés évváltásnál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiállítottunk egy számlát folyamatos teljesítésről, a következő dátumokkal: számla kelte: 2018.12.28., teljesítés dátuma: 2019.01.12.; fizetési határidő: 2019.01.12. A vevő 2018.12.28-án átutalta az összeget, ami még a múlt évben jóvá is íródott a számlánkon. Az lenne a kérdésem, hogy ezt hogyan könyveljem? Válaszát előre is köszönöm.

Áfafizetés esedékessége folyamatos teljesítés esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Étkezési díj számlázása utólagosan történik, konkrét esetünkben 2018. decemberi étkezést 2019. január 10-én számlázzuk, valamennyi számla készpénzes, tehát a teljesítés ideje, a számla kelte is január 10. Helyesen járunk el, ha ezt a bevételt csak az I. negyedéves áfában valljuk be? Köszönettel.

0-ás számla Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünk havonta számláz egy szolgáltatást a folyamatos teljesítés szabályai szerint. Egyik partnerünk 2018 decemberében nem használta a szolgáltatást, a szerződés szerint minden hónap első hetében számlázzuk az előző havi szolgáltatás díját. Ki kell állítani a 0-ás számlát? Válaszukat előre is köszönöm!

Teljesítési idő – técs – Kérdés

A TÉCS (termelő és értékesítő csoport) Kft. és a termelő tagok között a vételár meghatározása annak figyelembe vételével történik, hogy milyen áron tudja a TÉCS Kft. az árut a vevők részére értékesíteni. Ezért a termelő tagok valamint a TÉCS Kft. közötti teljesítés időpontját a felek nem a beszállítás időpontjában határozzák meg, hanem az alábbiak szerint: A termelő tag a terményt beszállítja a TÉCS Kft. központi raktárába, ahol ezt a kft. ingyenesen tárolja, és megkezdi az értékesítés szervezését . A TÉCS Kft. a tárolásból eredő károkért csak akkor felel, ha a kárt szándékos szerződésszegéssel okozta. A cél, hogy a TÉCS Kft. a tagjai részére a legjobb árat alkudja ki. Ezért a kft. és a termelő tagok megállapodnak, hogy a tagok részéről a termény TÉCS Kft. felé történő teljesítésének időpontja a vevő részére történő tényleges utolsó értékesítés napja. Így ezen naptól számított 15 napon belül köteles a termelő a számlát kiállítani a TÉCS Kft.-től kapott elszámolás szerint, mivel az adóügyi jogszabályok a teljesítéstől számítottan 15 napon belüli számlaadási kötelezettséget írnak elő. A TÉCS Kft. a – fentiek szerinti – teljesítési időponttól számított 13 naptári napon belül pontos elszámolást küld a termelők felé, melyben szerepel a vevők által átvett, megvásárolt áru mennyisége, valamint a termelő tagok és a TÉCS Kft. közötti ár. A kérdésem az, hogy helyes-e ez a gyakorlat az áfa szempontjából, vagy a folyamatos teljesítés szabályaiként kellene elszámolniuk?

Folyamatos teljesítésű számla kiegyenlítése korábban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó üzemanyagtankolásairól határozott idejű elszámolást alkalmazva, havonta két db számlát kap a MOL-tól. Ezen számlák dátumai: pl. elszámolási időszak 06. 01-15-ig Kiállítás kelte: 06.17. Teljesítés dátuma, a fizetési határidővel azonos: 07. 03. Az egyéni vállalkozó ezt a számlát kiegyenlíti még a 06. hóban. Kérdés: ez esetben a 6. havi vagy a 7. havi áfabevallásban lehet levonható áfaként bevallani? Üdvözlettel.

Folyamatos teljesítésű számla bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Júniusban kiállítottuk olyan folyamatos teljesítésű számlát, amelynek a kelte 06. 29., a teljesítési dátuma (és fizetési határideje) 07. 07 – és áfatartalma meghaladja a 100 000 Ft-ot, de nem éri el az 1 000 000 Ft-ot. Mivel ezt a számlát még júniusban állítottuk ki, nem küldtük el a NAV-nak online. 1. A teljesítési határidő júliusi, ezért szerepeltetnünk kell a júliusi (augusztus 20-áig beadandó) áfabevallás összesítő jelentés részében? 2. Ha igen, akkor viszont a NAV-tól számíthatunk-e kellemetlenségekre, mivel nem ment be online (a kelt miatt), viszont az összesítő jelentésben szerepel? Előre is köszönöm válaszát!

Folyamatos áfa-számlázás vagy sem Kérdés

Adott egy szerződés, amely egy szoftver kifejlesztésére irányul. 2018. május 2-ától 2019. április 30-áig. A fejlesztés magában foglal tervezést, fejlesztést, tesztelést, design terveket. Megállapodás alapján havonta készül számla a ledolgozott órák alapján. A havonta elvégzett feladatok a teljesítési igazoláson külön feltüntetésre kerülnek. A szerződésben rögzítve van minden hónap adott napja, amikor a számla kiállítható. A számlák összege is ugyanannyi minden hónapban. Minden egyes hónap végén a szoftver egy működő verziója kerül átadásra, amely mindig bővebb funkcionalitást tartalmaz. A legutolsó hónap végén kerül átadásra a teljes funkcionalitású szoftver. A szakaszokban általában minden tevékenység megtalálható, minden hónapban változó mértékben. Kérdés: a számlát a folyamatos számlázás szabályai szerint kell-e kiállítani vagy a szerződésben meghatározott napok a teljesítési időpontok? Válaszát előre is köszönöm. FN

Folyamatos teljesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes egyéni vállalkozó folyamatos teljesítésű munkát végez partnereinek. Kérdés, hogy az áfatörvény 58. paragrafusa szerinti dátumokkal kell számláznia vagy normál teljesítés szerint? Példával illusztrálva: 2018. 02. hónapot 2018. 02. 25-én számlázza, 5 napos fizetési határidővel. Akkor a számla a dátumokat tekintve mikor helyes? Ha a számla kelte 2018. 02. 25., a teljesítés. 02. 25., a fizetési határidő 03. 02., vagy ha a számla kelte 2018. 02. 25., a teljesítés 02. 25., fizetési határidő: 03. 02.? Tisztelettel várom válaszukat.

Folyamatos teljesítésű ügylet meghatározása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Annak meghatározásában szeretném a szaktanácsát kérni, hogy az alábbi két ügyletet áfateljesítés szempontjából folyamatos teljesítésű szolgáltatásnak kell-e tekinteni. 1. Vállalkozás ügyfelei részére – a cégvezető számára – vállalatvezetési, kontrolling jellegű döntéstámogató üzletviteli tanácsadást végez az aktuálisan felmerülő kérdések megoldásában. A szerződésben tanácsadási óradíjban, havidíjban állapodnak meg. Az ügyfél által elfogadott teljesítési igazolás alapján jogosult számlázni arra az időszakra, melyben teljesítés történt. 2. Vállalkozás saját munkaerő hiányában üzemének működtetéséhez másik vállalkozással köt szerződést. Havi díjban állapodnak meg, azzal, hogy az elszámolás napja a hónap utolsó napja. A számlán a teljesítés napja a hónap/időszak utolsó napja, kelte a hónapot követő második nap. Fizetési határidő a számla kelte plusz 10 nap. Helyes-e így a számla kiállítása, vagy a folyamatos teljesítésű szolgáltatásokra vonatkozóan (áfateljesítés = fizetési határidő) kell a számlát kiállítani? Köszönöm válaszát.

Folyamatos teljesítés Kérdés

Az alábbi kérdésem merült fel. A általam könyvelt távközlési cég folyamatos teljesítés szerint számláz. A példa alapján levezetném a kérdésem okát: A számla sorszáma: 2017/00136. A teljesítés kelte: 2017. 05. 24. Kelte: 2017. 05. 03. Fizetési határidő: 2017. 05. 24. Viszont a soron következő számla sorszáma: 2017/00137. A teljesítés ideje: 2017. 05. 16. Számla kelte: 2017. 05. 08. Fizetési határidő: 2017. 05. 16. A számla sorszáma és a teljesítés ideje nem követi soron egymást, hanem teljesítésben visszamegy. Lehetséges ez folyamatos teljesítésnél? Válaszukat előre is megköszönve!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozás

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Anya kapcsolt vállalkozása a leány kapcsolt vállalkozásának minősül-e?

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Új lakás bérbeadása, értékesítése

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink