23 találat a(z) földeladás cimkére
2 millió forint fölött a szántók hektáronkénti átlagára Cikk
Kétmillió forint fölé emelkedett a szántóföldek hektáronkénti átlagára tavaly, noha az ország különböző régióiban változatosan alakultak, Közép- és Észak-Magyarországon csökkentek, a többi régióban emelkedtek az árak. A hektáronkénti legmagasabb, 2,2 millió forint feletti átlagárat a gyümölcsösökért és a szőlőkért kellett fizetni, amelyektől a szántók 2,13 millió forintos átlagára sem sokkal maradt el – derül ki az MBH Jelzálogbank elemzéséből.
Földjáradék Kérdés
Szigorú árszabályozás a termőföldpiacon: közzétette az irányárakat az agrárkamara Cikk
Közzétette a honlapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a helyben szokásos értékesítési árakat, amelyeket a földadásvételi szerződések értékelésekor a helyi földbizottságoknak alapul kell venniük – közölte a NAK.
Indul a pályázat az újabb állami földterületekre Cikk
Megkezdődött a következő üteme a 10 hektár alatti állami földek értékesítésének, ezúttal főként erdő, gyümölcsös, szőlő és fásított területekre, valamint vegyes művelési ágú földekre lehet ajánlatot tenni – közölte az Agrárminisztérium.
Művelési ág alól kivonás alatt álló földeladás áfája Kérdés
Termőföld-értékesítés adója Kérdés
Egyéni vállalkozók, őstermelők! Érdemes lehet várni a földeladással Cikk
Gyökeresen átalakítja a mezőgazdasági őstermelők adózásával kapcsolatos szabályokat a családi gazdaságokról szóló, az Országgyűlés által a mai napon elfogadott új törvény. Ennek része egyebek mellett az is – az szja-törvényhez benyújtott javaslat alapján –, hogy 2021-től az egyéni vállalkozók és a mezőgazdasági őstermelők esetében a személygépkocsi mellett a termőföld sem fog kizárólag üzleti célt szolgáló tárgyi eszköznek minősülni.
Folytatódik a földértékesítési program az osztatlan közös tulajdon felszámolásáért Cikk
Szeptember 21-én indul a földértékesítési program harmadik üteme, a több mint 6300 ingatlanra bárki tehet vételi ajánlatot elektronikus úton október 21-ig. Az Agrárminisztérium (AM) célja az osztatlan közös földtulajdon felszámolása.
Megszűnhetnek az osztatlan közös földtulajdonok Cikk
Jelentős forgalombővülésre számíthatnak jövőre a földhivatalok, ha január elsején életbe lép az osztatlan közös földtulajdon felszámolására vonatkozó törvény, amely jelenleg az Országgyűlés jóváhagyására vár. Nagy számban indulhatnak meg a területek megosztásának felszámolását célzó eljárások, amelyek garantálják, hogy hosszú idő után rendeződjenek a birtokviszonyok – írta a Magyar Nemzet.
Földértékesítési programot indít az Agrárminisztérium Cikk
Több mint 13 ezer, 3 hektárnál kisebb területű állami földet hirdet meg eladásra az Agrárminisztérium (AM) és a Nemzeti Földügyi Központ (NFK) március elején, a meghirdetett földekre bárki tehet vételi ajánlatot, az értékesítés elektronikus úton zajlik. A licitálható földek listáját március 2-án teszik közzé.
Aktuális tudnivalók földeladóknak, őstermelőknek Cikk
A termőföldeladási szezon a tél végéhez közeledve többnyire lezajlott, így az új gazdák használhatják többnyire az idei gazdasági évben a földet. Gyakran merül fel kérdésként, hogyan kell adójogilag kezelni azokat az eseteket, amikor a magánszemély, a mezőgazdasági őstermelő, illetve az egyéni vállalkozó termőföldértékesítéssel összefüggésben előleget kap a másik féltől, vagy termőföld vásárlása során előleget ad a másik félnek. Kérdés az is, mikor számít megszerzettnek ez a bevétel, főként olyan esetben, ha az előleg és a vételár kifizetésére, megszerzésére két egymást követő évben kerül sor.
Földeladás áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Általános adózói minősítésű kft. eladna üres belterületi földet. (Áfa nélküli számlával vette.) A számlát áfával vagy anélkül kell kiállítani? Köszönöm válaszát.
Őstermelő értékesíti gazdaságát ipari célra Kérdés
Tisztelt Adózóna! Őstermelő évek óta nullás szja-bevallást ad le, mert értékhatár alatti és rendelkezik 20% költségszámlával. A 20% költségszámla kizárólag gázolaj. Termőföldeket vásárolt folyamatosan 2005-től napjainkig. Most értékesíti földterületeit és állatállományát, melyek értéke nem különül el az adásvételi szerződésben. Értékesítés előtt a területet földhivatali eljárás keretében kivonatja termelés alól, mert a vevő csak így tudja megvenni, mivel nem jogosult termőföldet vásárolni. A vevő a területen napelemtelepet létesít. Feltételezem, hogy a föld értékesítésére így az ötéves szabály vonatkozik. Az állatállománnyal kapcsolatban semmilyen nyilvántartása, költségszámlája nincs, azok folyamatosan 20 éve szaporodnak (szarvasmarhák). Hogyan lehet a földterülettől adózás tekintetében elkülöníteni az állatállományt, és hogyan adózik az állatok után? Köszönöm.
Termőföldből átminősített terület Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély 1995-ben ajándékozás útján jutott 5 hektár termőföldterülethez. 1999-ben ennek egy részét – 1,5 hektárt – kivonták a művelés alól, és átminősítették. A kivonás után a neve a területnek a födhivatali bejegyzés szerint "kivett udvar". Az egész terület külterületen helyezkedik el. Most a tulajdonos az 1,5 hektár átminősített területet eladná. Kérdésem az, hogyan adózik a bevétele után? Köszönöm.
Ültetvény értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő témában szeretnék segítséget kérni. Áfás egyéni vállalkozó saját területére ültetvényt telepített, amelynek jelenlegi könyv szerinti értéke nulla forint. Most értékesítené az ültetvényt és a területet. Kérdésünk, hogy mint magánszemély, értékesítheti a termőterületet, és mint vállalkozó az ültetvényt, vagy pedig egyben kell az egészet? Az ültetvény elválasztható-e a termőterülettől?