3 találat a(z) egyszerűsített foglalkoztatas cimkére
Kik, mennyiért és milyen keretek között dolgozhatnak munkaszüneti napokon? Cikk
December 24-étől január 1. napjáig összesen kilenc naptári nappal, az általános munkarendet tekintve két munkanappal számolhatunk. Aki tehette, erre a két napra szabadsága kiadását kérte, mégsem töltheti azonban mindenki pihenéssel a teljes időszakot. Az ünnepek alatt is dolgoznak az éttermekben, fellépnek a színészek, üzemel a hibaelhárítás, talpon vannak az orvosok, ápolók és a közüzemi szolgáltatásban sincs megállás. A munkáltatók nincsenek könnyű helyzetben, hiszen a szabadságot az év utolsó napjáig – a törvény szerinti kivételekkel – ki kell adniuk, miközben egyébként számos szektorban munkaerőhiánnyal küzdenek. Kik dolgozhatnak, mennyiért, mikor? Milyen atipikus foglalkoztatási formák kínálhatnak megoldást?
Egyszerűsített foglalkoztatás napi adómentes határa Kérdés
Az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény 9. § (2)-(3) bekezdés szerint az adóév első napján hatályos kötelező legkisebb munkabér napi összegéig adómentes az egy napra kifizetett alkalmi munkavállalói bér.Ez a minimálbér (98 ezer forint) napi összegére vonatkozik, vagy olyan feladatkörben, amihez szakképesítés szükséges, a garantált bérminimum (114 ezer forint) napi összegéig nem kell szja-t fizetnie majd a dolgozónak, ha van az EFO-s jövedelmén kívül más bérjövedelme is?
Változnak az alkalmi foglalkoztatás szabályai: megszűnik az AM-könyv és a közteherjegy Cikk
Az alkalmi munkavállalói kiskönyvet 2010. április 01-től felváltja az egyszerűsített módon létesíthető munkaviszony, amely a háztartási munka, mezőgazdasági-, növénytermesztési-, idegenforgalmi idénymunka, illetve alkalmi munka esetén alkalmazható. Harmadik országbeli állampolgár esetében pedig csak a mezőgazdasági idénymunka és háztartási munka megengedett.