59 találat a(z) egyéni vállalkozás megszüntetése cimkére
Korábban el nem számolt veszteség elszámolása megszűnéskor
Kérdés
Egyéni vállalkozó megszűnésekor a még el nem számolt veszteség milyen mértékben számolható el? A pozitív adóalap összegéig vagy az adóalap 50%-áig? Az egyéni vállalkozó az előző években a készlet feltöltése miatt veszteséges volt. Most szeretne megszűnni, a felhalmozott készletet (több millió) kiárusítja, ezzel jelentős eredményt ér el. Elszámolhatja-e az eddig keletkezett és el nem számolt veszteség teljes összegét? Ebben az esetben is vonatkozik-e rá az 50%-os korlát [49/B. § (7) a)], vagy megszűnéskor a teljes elhatárolt veszteség elszámolható? Köszönöm segítségüket és várom válaszukat.
Egyéni vállalkozó szüneteltetése utáni megszüntetés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ebben a témában olvastam már egy megválaszolt kérdést, nagyon részletesen leírva a beadandó bevallásokat. Nekem hasonló esetem van: egy vállalkozó 2014. 02. 01-től szüneteltette a tevékenységét, és 2015. 10. 07-én meg is szüntette a vállalkozást. Beadtam a 1501-es bevallást 2015. 01. 01-2015. 10. 07-ig, valamint a 1558-ast 2015. 10. 01-2015. 10. 07-ig. Hibaüzenet érkezett mindkét bevalláshoz az x038 hibakóddal, amit nem tudok értelmezni. Kérem segítségét!
Egyéni vállalkozás megszüntetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági tevékenységet folytató egyéni vállalkozó ez év végén megszüntetné va állalkozását, és 2016-tól őstermelőként folytatná tovább ezt a tevékenységet. Egyéni vállalkozása ideje alatt több, üzemi célt szolgáló tárgyi eszközt szerzett be, amelyeknek már a nyilvántartási értéke nulla, 5 éven túl történt a beszerzésük. Kérdésem: milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik, ha a tárgyi eszközöket meg akarja tartani, később az őstermeléshez kívánja őket használni. Az áfatörvény 11. § (1) bekezdése alapján – mivel korábban ezen eszközök áfáját levonásba helyezte – áfafizetési kötelezettsége keletkezik, melynek alapja az eszközök piaci értéke lesz? Ezt a piaci értéket hogyan lehet "NAV-ellenőrzés-biztosan" meghatározni? Szja-vonzata lesz-e a megszűnésnek? Válaszát előre is köszönöm.
Egyéni vállalkozói tevékenység megszüntetetése gyed ideje alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy, ha egy kata hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó megszünteti a vállalkozását, be kell-e azt jelentenie az egészségbiztosítási szakigazgatási szervnek, illetve kaphatja-e ta ovábbiakban a gyedet?
Új-régi egyéni vállalkozás
Kérdés
Egy áfás egyéni vállalkozót kiraktak egy éve a kata hatálya alól. Lehetséges-e az a megoldás, hogy teljesen megszünteti az egyéni vállalkozását, majd egy hét múlva újra kiváltja az egyéni vállalkozói engedélyt (elméletileg új okmányirodai nyilvántartási számot is fog kapni), majd alanyi adómentességet és katát is választ (ez a lényeg)?
Szünetelő egyéni vállalkozás megszüntetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozás tevékenységét 5 éve szünetelteti. Az öt év hamarosan lejár. Tevékenységét nem kívánja folytatni, meg szeretné szüntetni. Kérdésem, hogy kell-e, és milyen adóbevallásokat beadnia a megszűnéskor, tekintve, hogy azok egyébként is nullásak lennének, mivel tevékenységet nem folytatott? Üdvözlettel várom válaszát.
Egyéni vállalkozás megszűnése – alkalmazotti táppénz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Meddig és milyen kötelezettségei vannak az egyéni vállalkozónak egy várhatóan nagyon hosszú ideig betegállományban lévő rákos beteg munkavállalóval szemben? (A munkavállalónak többéves biztosítási jogviszonya van, a vállalkozás nem kifizetőhely, a foglalkoztatói igazolás elküldve, a táppénz folyósítását megkezdték.) Mi történne olyan esetben, ha az egyéni vállalkozó is megbetegedne, vagy arra kényszerülne, hogy megszüntesse a vállalkozását? Ez milyen módon befolyásolná a táppénz folyósítását? Akit esetleg átvenné az egyéni vállalkozást, az automatikusan megkapná a betegállományban lévő munkavállalót és a táppénzproblémát? Ebből származna-e hátránya a szóban forgó munkavállalónak? Válaszukat előre is köszönjük.
Gyes alatti felmondás
Kérdés
Gyes alatt ki lehet-e léptetni az alkalmazottat? Mi van abban az esetben, ha az egyéni vállalkozás szűnik meg, akkor nincs akadálya? Vagy, ha szünetelteti az egyéni vállalkozást, és azért mond fel, és lépteti ki a vállalkozás az alkalmazottat?
Egyéni vállalkozás szüneteltetése utáni megszüntetés
Kérdés
Szünetelés 2014. február 28-ától, eddig a bevallások leadva. Megszüntetés 2015. február 27-étől. Kérdésem, hogy a záróbevallás mely időszakról kell, hogy szóljon? (Nullás lesz, de be kell adni.)
Egyéni vállalkozói tevékenység megszüntetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szüneteltetés után (2010. 04. 07.) nem léptem vissza dolgozni, hanem a megszüntetést kezdeményeztem az okmányirodánál, meg is kaptam az erről szóló határozatot 2015. február 19-én. A NAV és az egészségbiztosítási pénztár felé, és még hová kell jeleznem ezt, és milyen bizonylatokkal? Mivel evaalany voltam, kell-e 2015-re időarányos bevallást beadnom? Köszönöm előre is válaszát.
Egyéni cég II.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét köszönöm, de sajnos engem pontosan az érdekelne, hogy az egyéni vállalkozónak meg kell-e szüntetni (milyen dátummal) az egyéni vállalkozását az okmányirodában, ha már az egyéni cég megalakult, és működik? Vagy automatikusan a törvény erejénél fogva megszűnik... (19 §. 30 (1) Az egyéni vállalkozói tevékenységre való jogosultság e törvény erejénél fogva megszűnik a) ha az egyéni vállalkozó tevékenysége megszüntetését a Hatóságnak vagy a nyilvántartó szervnek bejelenti, a bejelentés napján, b) ha az egyéni vállalkozó egyéni céget alapított, vagy a 32. § (1) és (2) bekezdése szerint az egyéni cég tagjává vált, a cégbejegyző határozat jogerőre emelkedésének napját megelőző napon, illetve ha az egyéni vállalkozó átruházással megszerezte az egyéni cég vagyoni betétjét, az átruházás napján...) Vagyis az okmányirodában is változás-bejelentőn kell a záró dátumot megadni? Segítségét előre is köszönöm.
Egyéni vállalkozás megszüntetése
Kérdés
T. Szakértő! Evás egyéni vállalkozó 2011-től szüneteltette a vállalkozását, majd 2013. december 3-ával megszüntette. Az eva-bevallásnál (ami nullás) ebben az esetben mi a kezdő, illetve a záró dátum? Az ipa-bevalláson kívül van-e még valamilyen bevallási kötelezettsége? Köszönettel:Burián Tamásné
Megszűnő egyéni vállalkozás támogatott eszközének elszámolása
Kérdés
Egyéni vállalkozó fejlesztési célú támogatásból nagy értékű eszközt szerzett be, a beszerzés évében költségként és bevételként egy összegben elszámolta a beszerzési értéket, visszaigényelte az áfát. 2013-ban megszüntette egyéni vállalkozását, de ugyanazt a tevékenységet végzi most is, adószámos magánszemélyként, áfa körben. Kell-e alkalmazni a megszűnés szabályait a beszerzett tárgyi eszköz esetében? Ismét el kell számolni bevételként és áfa-fizetési kötelezettsége is keletkezik?
Egyéni vállalkozás megszüntetése
Kérdés
Evás egyéni vállalkozó 2010. évben vásárolt tárgyieszközt bruttó 300000 forintért. 2011. évben áttért átalányadózásra. 2012.12.31-én megszüntette tevékenységét. 2012. évben átlépte a 15 milliós határt, tételesen számol el. 2011., 2012. évben értékcsökkenést nem számolt el. Áfaalany. Mi a teendője a tárgyi eszközzel? Válaszát előre is köszönöm.