6 találat a(z) cukorbetegség cimkére
Koronavírus: megtévesztő a Max-Immun Kft. C-peptid termékeinek reklámozása Cikk
Eltiltotta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) további fogyasztói károk megelőzése érdekében vizsgálata lezárásáig a Max-Immun Kft.-t a C-peptid termékei reklámozásától – közölte ma a versenyhivatal.
Szja Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szja-bevallással kapcsolatban szeretnék egy kérdést feltenni.Nyugdíjasként adok bérbe egy lakást. Cukorbetegségem révén súlyos fogyatékossági kedvezményre vagyok jogosult, amelyet év közben igénybe vettem. Kérdésem az, hogy az igénybe vett adókedvezményt a bevallásnak melyik sorába kell beírni, mert csak olyat találtam, hogy kifizetők által levont adókedvezmény. Köszönettel: Imre Lajosné
Cukorbetegség miatti fogpótlásra igényelhető támogatás? Kérdés
Ügyfelünknek négy éve fennálló, 1-es típusú cukorbetegsége miatt teljesen tönkrementek a fogai, és porcelános fogpótlásra lenne szüksége. Lehet-e ehhez támogatást igényelni? Hogyan?
Szja-alap csökkentése súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségeknél Kérdés
Tisztelt Adószakértő! 2018. évi szja-bevallásnál súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségeknél – például cukorbetegség – kitől és milyen igazolás beszerzése kérhető, és ez 5 évre visszamenőleg hogyan érvényesíthető? Minden évet önellenőrizni kell, vagy lehet a 2018. évi szja-bevallásban összesítve érvényesíteni?
Lehet, hogy Ön is igénybe vehet betegség miatt adókedvezményt? Cikk
A 2016-os adóév után kevesebb mint 200 ezer adózó vette igénybe az egyes betegségek miatti adókedvezményt, s ezáltal összesen 12 milliárd forinttal csökkentették adókötelezettségüket – közli a Világgazdaság a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) kapott adatok alapján.
Ezt az szja-kedvezményt ne hagyja veszni! A munkáltatója is jól járhat Cikk
Egy rehabilitációs átvilágítás során a dolgozók 1,5-6 százalékáról szokott kiderülni – a munkavállalók demográfiai összetételétől függően –, hogy tartós betegséggel élő személyekként ők maguk szja-kedvezményre, míg az őket alkalmazó társaság esetleg a rehabilitációs hozzájárulás megtartására jogosult. Az érintett magánszemélyek éves szinten több mint 60 ezer forintnyi adót spórolhatnak meg, munkáltatójuk viszont majdnem egymillió forintot nyerhet.