7 találat a(z) csökkentett munkaidős foglalkoztatás cimkére

Csökkentett munkaidős foglalkoztatás támogatása Kérdés

Csökkentett munkaidő, csökkentett fizetés: ez lesz a családi kedvezménnyel Cikk

A veszélyhelyzet időszakában kedvezményezett ágazatba tartozó foglalkoztatottak és a munkahelymegőrző támogatásban részesülő, csökkentett munkaidős munkavállalók, valamint a munkahelyüket elvesztők esetében felmerülő kérdés a 2020-ban járó családi kedvezmény érvényesítésének lehetősége. Mit kell tudni erről?

Csökkentett munkaidős bértámogatás – nyugdíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló munkaideje 8 óráról 2 órára csökkent és a munkaadójával emiatt bértámogatást szeretnének igényelni, mely járulékmentes. Ilyen esetben a munkavállaló nyugdíjába ez hogyan fog beszámítani: mint ha 2 órás vagy mint ha 8 órás alkalmazásban lenne? Előre is köszönöm segítségét!

Csökkentett munkaidőben történő foglalkoztatás – KSH statisztikai létszám Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató május 1-jétől gazdasági nehézségek miatt átmeneti munkaidő-csökkentést hajtott végre, ami alapbér időarányos csökkentésével is járt, de a részmunkaidőben történő foglalkoztatásra új munkaszerződést nem kötött a munkavállalóval. Ebben az esetben a májustól ezen heti 10 órás részmunkaidős munkavállalót KSH szempontól jelentenünk kell a létszámba vagy, mivel a KSH iránymutatásában benne van az alábbi meghatározás: „Teljes munkaidőben foglalkoztatottként kell továbbá számba venni azokat a munkavállalókat is, akik esetében a munkáltató – gazdasági nehézségek miatt – átmeneti munkaidő-csökkentést hajt végre, de az alapbér időarányos csökkentését is jelentő, nem teljes munkaidőben történő foglalkoztatásra új munkaszerződést nem köt a munkavállalóval”, teljes munkaidősként 1 főként kell figyelembe vennünk? Válaszukat előre is köszönöm.

Csökkentett munkaidős foglalkoztatás támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A fenti témában tegnap feltett kérdésemre adott válaszát köszönöm. További felmerülő kérdésem, hogy a kiesőbér-támogatás milyen összegre vonatkozik, mivel teljesen más összegről van szó egy négy gyermeket nevelő, családi adókedvezmény igénybevételére jogosult dolgozó esetében, mint amikor a munkabér normál módon kerül elszámolásra. További kérdésem arra vonatkozik, hogy amennyiben a dolgozót 50%-os munkaidő-csökkentéssel foglalkoztatják a járvány ideje alatt, mindenképpen kell egyéni fejlesztési időre (aminek a fogalma még mindig nem világos számomra) a kieső nettó bér 30%-át kifizetni a részére. Köszönettel és üdvözlettel: Tóth Péterné

Munkahelymegőrző támogatások köre Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 105/2020. kormányrendelet 2. § alapján a csökkentett munkaidős foglalkoztatás utáni kedvezmény feltétele, hogy a munkáltató "a vele együttes kérelmet benyújtó munkavállaló vonatkozásában a kérelem benyújtásakor nem részesül munkahelyteremtő, vagy munkahelymegőrzés támogatásban, vagy kutató-fejlesztő tevékenységet végző munkavállalók foglalkoztatásának támogatásában". Kérdésem, hogy önök szerint ebben a rendeletben munkahelymegőrző támogatásnak számít-e a 61/2020. kormányrendelet által szabályozott járulékkedvezmény igénybevétele? Üdvözlettel: Molnár Á

Csökkentett munkaidős foglalkoztatás támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A csökkentett munkaidős foglalkoztatás munkaerőpiaci programban való támogatással kapcsolatban számomra nem egyértelmű az NFSZ tájékoztatója. Bemásolom a szöveget: "A munkavállaló és a munkaadó a támogatás igénybevételekor vállalja, hogy csökkentett munkaidőben, a csökkentett munkaidőn túli egyéni fejlesztési időben állapodnak meg legalább a támogatás időtartamára. Egyéni fejlesztési idő: a munkavállaló a munkaköréhez, vagy a munkaadó tevékenységéhez kapcsolódó fejlesztés érdekében mentesül a csökkentett munkaidő miatt kieső munkaidő harminc százaléka, amely idő alatt a munkavállaló mentesül a munkavégzési kötelezettség teljesítése alól. Egyéni fejlesztési időre a munkáltató bért fizet. Egyéni fejlesztési időre fizetendő bér (azaz a csökkentett munkaidő miatt kieső munkaidő harminc százalékának megfelelő időre eső bér) összegének kiszámolása: az az összeg, amellyel a támogatás és a csökkentett munkaidőre járó bér közösen eléri a támogatás időtartama alatt a munkavállalónak a veszélyhelyzet kihirdetésének napja szerinti esedékességgel megállapított havi távolléti díját." A járvány miatt nem megszüntettük a munkaviszonyokat, hanem részmunkaidőre módosítottuk a korábbi teljes munkaidős munkaszerződéseket. A tájékoztató alapján tehát támogatást kérhetünk a jelenlegi nettó és a korábbi, teljes munkaidős nettó bér közötti kiegészítésre? A kérelmet a munkáltatónak és munkavállalónak közösen kell benyújtani a kormányhivatal felé? Várom és köszönöm válaszukat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Hulladék fordított adózása

dr. Csobánczy Péter

közgazdász, jogász, adótanácsadó

Felszámolást megelőző zárómérleg, beszámoló

Pölöskei Pálné

adószakértő

NAV végrehajtási jog bejegyzés cégkivonatra

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink