7 találat a(z) csökkent munkaképességű cimkére

Nappali tagozatos, 80%-ban véglegesen csökkent munkaképességű egyetemi hallgató foglalkoztatása Kérdés

Csökkent munkaképesség Kérdés

Ügyvezető csökkent munkaképességű Kérdés

Csökkent munkaképességű egyéni vállalkozó Kérdés

Munkaképesség-csökkenés igazolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnénk foglalkoztatni egy megváltozott munkaképességű személyt, rehabilitációs kedvezmény miatt. Milyen dokumentum fogadható el, hogy igazolni tudjuk, jogosultak vagyunk a kedvezményre? 1973-ban történt balesetben veszítette el az egyik alsó végtagját. Nincs meg az orvosszakértői véleménye. Van rokkantsági nyugdíj iránti kérelme, amit elutasítottak. A határozat elutasításában egyértelműen le van írva, hogy az I. fokú bizottság után, felszólalás után elküldték II. fokú orvosi bizottsághoz is. OTF. OszI II. fokú Orvosi Bizottság szakvéleménye szerint is csak 50 százalékos, nem rokkant, nem volt jogosult rokkantsági nyugdíjra. Ez a dokumentum elfogadható? Köszönöm a segítségét.

Táppénzen lévő, csökkent munkaképességű – statisztikai létszám Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne Önhöz, hogy április óta tartós táppénzen lévő (tehát 30 napot meghaladóan) csökkent munkaképességű kollégámat figyelembe vehetjük a rehabilitációs hozzájárulás által megkövetelt kötelező foglalkoztatási arány vizsgálatánál, vagy ő nem számolandó bele, mint ahogyan a statisztikai létszámba sem? Várom megtisztelő válaszát! Üdvözlettel!

Visszamenőleges fizetés nélküli szabadság kérelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! A segítségét kérném az alábbi ügyben: Csökkent munkaképességű kollégánk rehabilitációs ellátása 2015. január 31. napjával lejárt (3 évre állapították meg). A jelzett időpontig nem hívták be bizottság elé, így kollégánk 02. 01-től nem kapott ellátást. 2015 márciusában volt az elsőfokú bizottság előtt, amely 2015. 07. 07-én kelt határozatban állapította meg az egészségi állapotának mértékét, visszamenőlegesen 2015. 02. 01-től. A kollégának kipostázott értesítés szerint igényelheti az ellátást, legkorábban a megállapított egészségi állapot kialakulásának időpontjától, amennyiben nem áll munkaviszonyban, vagy legalább 1 napot fizetés nélküli szabadságon volt. Kérdésem: mivel a kolléga jelenleg is munkaviszonyban áll, közel fél évre visszamenőleg van-e lehetőség fizetés nélküli szabadságot igényelni? 2015. 02.10-én nem dolgozott, fizetett szabadságon volt, van-e lehetőség arra, hogy erre a napra utólag fizetés nélküli szabadságot kérjen, illetve azt a munkáltató jóváhagyja? Így nem esne el az ellátástól, ami nem egy nagy összeg, de az ő állapotában és körülményeit figyelembe véve minden forint számít. Amennyiben ez nem járható út, tudna-e javasolni valamilyen megoldást?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink