81 találat a(z) bevételi értékhatár cimkére

Kata megszűnése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Több kérdésben szeretnék segítséget kapni: Katás egyéni vállalkozó év közben eléri a 6 millió forintot. A NAV-hoz kell bejelentenie valamit? Visszamenőlegesen van valami teendője? Az év hátralévő részében választhat evát, ha igen, azt hogyan kell bejelentenie? Áfával növelten mikortól kell számláznia, és az áfabevallást milyen gyakorisággal kell beadnia? A 6 millió forintba beleszámít az a bevétel, amelynek fizikai teljesítése 2015. december hóban, de a kiegyenlítése csak 2016. januárban történt meg? Válaszát előre is köszönöm!

Kisadózó táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jól tudom, hogy, ha egy kisadózó táppénzen van, akkor az éves 6 millió forintos tételes adóval kiváltott bevételszintjét is arányosan csökkenteni kell, mivel kieső ideje lesz a táppénz alatt? Ha a fenti státusz miatt csökkenteni kell, akkor erre az időre felvett alkalmazott el tudja látni a kisadózó bevételszerző tevékenységét, és az ő közreműködésével kiszámlázott tevékenység beletartozik a kisadózó 6 millió forintos kedvezményes keretébe? Köszönöm válaszukat!

Őstermelő tb-je Kérdés

Tisztelt Széles Imre Úr! Megjelent cikkének értelmezésében kérem a segítségét. A Tbj. 30/A § 2. bekezdése alapján a támogatásokkal csökkentett bevételt kell figyelembe venni ahhoz, hogy eldönthessük, eléri-e a 8 millió forintos bevételi értékhatárt a mezőgazdasági őstermelő vagy sem. Ettől eltérően viszont, amikor a járulékokat számolom, akkor már a támogatásokkal nem csökkentett bevételt kell figyelembe venni a járulékok alapjaként az ön által megfogalmazottak szerint. Példában: mezőgazdasági bevétele 6 000 000 támogatás 3 000 000 összesen: 9 000 000 Tehát az 1 lapon a támogatásokkal csökkentett összeg alapján a 8 millió forint alatti bevételt jelölöm, a járulékalap viszont 9 000 000 forint? Köszönöm válaszát.

Őstermelő tb-je: akad ellentmondás Cikk

A biztosított mezőgazdasági őstermelők számára már csak néhány hét áll rendelkezésére ahhoz, hogy összesítsék 2015. évi bevételüket első negyedéves (1658-as) bevallásuk április 12-éig történő benyújtása érdekében. A következőkben e bevallás néhány sorának a kitöltéséhez szeretnénk segítséget nyújtani.

Kata adóalany – Biztosítási tevékenység Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy egy biztosítási tevékenységgel foglalkozó egyéni vállalkozónak az évi 6 millió forintos kata bevételi határt figyelembe kell-e venni? Kell-e ő is számoljon a 6 millió forint feletti 40 százalékos adóval, és áfásan kell-e számlázni? Hiszen ez a tevékenység tárgyi adómentes, nem lehet-e, hogy úgy, mintha simán alanyi mentes adózó lenne, nem kell a 6 millió forint bevételi határt figyelembe vennie? Köszönettel.

Kata adózó bevételi értékhatár Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kata adózó egyéni vállalkozó anyuka szült. Igénybe veszi a csed, majd a gyed pénzbeli ellátást az OEP-től. 2016-ban egész évben ellátásban fog részesülni, a tételes katát nem kell fizetnie. Bevétele ennek ellenére lesz, mivel a tevékenységet az alkalmazottja munkaviszonyban végzi. Hogyan fog adózni ez a kata alá bejelentkezett egyéni vállalkozó? Mi a rá vonatkozó értékhatár bevétel tekintetében a fentiek ismeretében? Köszönöm válaszát!

Alanyi mentesség Kérdés

Alanyi adómentesként bejelentkezett egyéni vállalkozónak 2015. évben kizárólag az áfatörvény 86. § (1) pontjában meghatározott tevékenységből (biztosítás ügynöki szolgáltatás) keletkezett bevétele. (Ezt a tevékenységet nem kiegészítő jellegű szolgáltatás nyújtásként végzi.) 2015. december hónapban befolyt bevétellel átlépte a 6 millió forintos értékhatárt. Ez miatt, függetlenül attól, hogy csak a fent közölt tevékenységet végzi, elveszti az alanyi adómentes státuszát?

Alanyi mentesség értékhatárának számítása Kérdés

Egy kft. biztosítási tevékenységet végez, és mellette áfás tevékenységet is, melyre alanyi mentességet választott. A kérdésem az lenne, hogy az alanyi mentesség értékhatárába bele kell-e számítani a biztosítási tevékenység bevételét, ami tárgyi adómentes? Ha az értékhatárt össze kell számítani, akkor az adott évben még maradhat alanyi mentes az adózó, és csak a következő évtől lesz áfás, vagy a 6 millió forintos határ átlépésekor azonnal megszűnik az alanyi mentessége? Ebben az esetben mikor választhatja újra az alanyi mentességet, és a tárgyi mentes tevékenysége továbbra is tárgyi mentes marad-e? Köszönettel: Oláh László

Mezőgazdasági kistermelő bevétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! A mezőgazdasági őstermelők esetében a 40 százalékos költségátalány alkalmazásának feltétele, hogy a támogatások nélküli bevétele a 8 millió forintot ne haladja meg. Kérdésem az lenne, hogy a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj után visszatérített jövedéki adó támogatásnak minősül-e, vagyis a 8 millió forintos értékhatár számításánál figyelmen kívül lehet-e hagyni a jövedékiadó-visszatérítést? Köszönettel: Erdélyi Andrea

Őstermelői betétlap meghosszabítása év közben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy, ha mezőgazdasági őstermelő év közben hozzabbítja meg az őstermelői igazolványát és az őstermelői betétlapját, abban az esetben a bevételi értékhatárt hogyan számolom ki? Az őstermelői igazolvány meghosszabítása után a bevételekre a 4 milió forintot, mint bevételi értékhatárt arányosítani kell az adott évben, vagy a meghosszabítás utáni időszakra a teljes 4 millió forintos bevételt, mint támogatások nélkül számított bevételt vehetem figyelembe? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: cibolya

Kivaalany – év közbeni bevételi értékhatár számítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Második éve kivaalany vállalkozásnak 2015-ben a negyedévente számított bevételi értékének számítása során hogyan kell figyelembe vennie a kapcsolt vállalkozások bevételeit, ha év közben változik a kapcsolt vállalkozások köre? A törvény szerint kapcsolt vállalkozás esetén az utolsó beszámolóval lezárt év bevételi adataival kell számolni. Ha év közben változik a kapcsolt vállalkozások köre, akkor helyesen járok-e el, ha minden negyedévben, az adott negyedév első napján fennálló kapcsolt vállalkozások 2014. évi beszámolóinak bevételi adataival számítom össze a kivvaalany tárgyévi bevételeit az adott negyedév első napjáig? Ha egy negyedév első napja és a következő negyedév első napja között kapcsolt vállalkozás jön létre, és ugyanebben az időszakban meg is szűnik a kapcsolt vállalkozási viszony, akkor figyelmen kívül hagyható-e ez a kapcsolat.(A két társaságnak kb. 1 hónapig azonos ügyvezetése volt, tulajdonosi kapcsolat azonban nincs, és nem is volt.Egymással üzleti kapcsolatban sem voltak.) Köszönettel: Gerendásné Máté Lilla

Kiva bevételi értékhatár Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném kérni a véleményét a következő témában: A kiva adózás hatálya alá tartozó cég 500 millió forintos bevételi értékhatára számításánál kapcsolt vállalkozások esetén összeadódnak a bevételek. A kérdésem az lenne, hogy ezeket a bevételeket kapcsolt vállalkozások esetén lehet-e, kell-e konszolidálni, kiszűrve az egymás közti forgalmat, vagy egyszerűen számszakilag adódnak össze? Válaszát előre is köszönöm!

Katás bevétel: beleszámít-e a kapott vissza nem térítendő támogatás? Cikk

Vissza nem térítendő támogatásra pályázna katás egyéni vállalkozó. Ha elnyeri a támogatást, akkor annak összege beleszámít a vállalkozás bevételébe? – kérdezte olvasónk. Szipszer Tamás szakértőnk válaszolt.

Katás egyéni vállalkozó kávé automatát üzemeltet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy kata adózás alá tartozó egyéni vállalkozó, aki kávéautomatákat helyez ki cégekhez, az abból származó bevételét ürítési jegyzőkönyv alapján bizonylatolja, tehát erről számlát nem állít ki a cég felé, hiszen annak a dolgozói vásárolják a kávét. Ez a bevétel beleszámít-e a partnerenkéni bevétel 1 millió forintos határösszegébe, amelybe ugyanennek a cégnek kiállított bevétel számlái (védőitalt szállít a cégnek) számítódnak? Tehát az ürítési jegyzőkönyvet a vállalkozó a kávéautomaták bevételéről állítja ki, de csak annyi köze van a cégnek hozzá, hogy ingyen biztosítja a kávéautomatának a helyet, számla nem készül róla a cég felé. Viszont a vállalkozó a védőitalról számlát állít ki a cég felé, ezeknek a számláknak az összege eléri az 1 millió forintot, akkor bejelentési kötelezettség van a NAV felé. Jól gondolom, hogy az ürítési jegyzőkönyvek összes bevétele nem adódik össze a cég felé kiszámlázott többi összeggel? Köszönöm a választ!

Kata bevételi értékhatár Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozói tevékenységét 2015. január 20-án katásként kezdő egyéni vállalkozó 2015. július 21-étől cseden van. Jól értelmezem-e a kisvállalkozások tételes adójáról szóló törvény 8. paragrafus (6) bekezdése alapján, hogy a bevételi értékhatár számára 7x500 ezer, azaz 3 millió 500 ezer forint, mivel mind januárra, mind júliusra meg kell(ett) fizetnie a tételes adót? Válaszát előre is nagyon köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink