15 találat a(z) beruházási támogatás cimkére

Beruházási támogatás kivezetése Kérdés

Három vármegyében nő az uniós regionális beruházási támogatás maximuma Cikk

Három vármegyében, Baranyában, Borsod-Abaúj-Zemplénben és Hevesben 60 százalékra emelkedik a korábbi 50 százalékról százalékról a regionális beruházási támogatás maximuma. Kisvállalkozások további 20 százalék, középvállalkozások pedig 10 százalék többletben részesülhetnek – számol be az uniós döntésről hírlevelében az Andersen Magyarország.

Beruházási és kamatkedvezmény igénybevétele Kérdés

Beruházási és fejlesztési támogatás 2021, 2022, 2023 Kérdés

Beruházási támogatás Kérdés

Kedvező EU-döntés: megszűnhet az állami beruházásösztönzés uniós korlátozása Cikk

Jövő héten létrejöhet a megállapodás az Európai Bizottsággal az állami beruházásösztönzés uniós korlátozásának feloldásáról – jelentette be Szijjártó Péter, a külgazdasági és külügyminiszter ma a versenyképesség-növelő program szerződésátadó rendezvényén.

Támogatásból finanszírozott eszközbeszerzés kkv-kedvezménye Kérdés

Ezért nem növeli a kormány az álláskeresési járadék összegét és időtartamát Cikk

Hétről hétre tízezrekkel nő az álláskeresők száma, áprilisi adatok szerint meghaladja a 330 ezret azok száma, akik elveszítették állásukat, ellenzéki képviselők minden fórumon – köztük a mai parlamenti ülésen Burány Sándor (Párbeszéd) – azonnali intézkedéseket sürgetnek, szorgalmazzák az álláskeresési járadék összegének felemelését és időtartamának 3-ról 9 hónapra növelését. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter ma az Országgyűlésben válaszolt a felvetésre.

Családi gazdálkodó – beruházási támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi gazdálkodó épített egy vasvázas színt. A beruházás a 2018. évben kezdődött és 2019-ben ért véget. A használatba vételi engedélyt a 2019. évben megkapta. A beruházáshoz kapott vissza nem térítendő támogatást. A támogatás 90%-át folyósították a 2019. évben, a fennmaradó 10%-ot 2020 januárjában kapta meg. Kérdésünk az, hogy abban az esetben, ha a családi gazdálkodó egyösszegben szeretné elszámolni a vasvázas szín értékcsökkenését a 2019. évben (ekkor helyezte üzembe), akkor a 2020. évben kapott támogatást be lehet-e állítani a 2019-es év szja-bevallásába mint bevétel? Ha viszont a családi gazdálkodó értékcsökkenést számolna el rá lineárisan, akkor a támogatás az elkövetkező években az adott évi értékcsökkenés arányában számít-e bevételnek az szja adózásban?

Beruházási támogatás elhatárolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Beruházási támogatással lett ültetvény telepítve 2018-ban. A támogatás 2019-ben érkezett meg a bankszámlára, amit lekötött tartalékba kell könyvelni. A kérdésem az, hogy 2018-ra a támogatás összegét ki kell-e mutatni a lekötött tartalékban elhatárolással szemben, vagy mi a helyes elszámolási mód?

15 milliárd forint beruházási támogatásra pályázhatnak nagyvállalatok Cikk

Idén 15 milliárd forintos keretösszeggel hirdetett meg beruházási támogatást nagyvállalatok számára a Nemzetgazdasági Minisztérium, a kérelmeket szeptember 30-áig lehet benyújtani.

Támogatási előleg kezelése Kérdés

Adott egy építőipari vállalkozás, amely lemezgyártáshoz 54 millió 755 ezer forint értékben vett gépeket. Elindítottak még a beszerzés előtt egy pályázatot. Az egész támogatás 50 millió forint értékű lesz (50 százalékos támogatottság)a beruházás értéke 101 millió forint lesz, de ennek is még csak kicsivel több mint a fele lett meg gépbeszerzésben, a másik felébe még nem kezdtek bele (telephelyfejlesztés). A gépbeszerzések után 25 millió forint előleget lefolyósítottak a támogatásból. Ilyenkor miként kell kezelnem a kapott előleget? Egyéb kötelezettségen kellene hagynom év végén, vagy halasztott bevételként kellene kezelnem, és értékcsökkenéssel arányosan 96-ba elvezetnem egy részét? Ugyanis, ha levetítjük, akkor a gépekre eső támogatás 50 százalékát még nem is kaptuk meg. Köszönöm a segítséget!

Áttérés kivára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha 2017 évre választanánk a kivát (a feltételeknek megfelel a cég), akkor mit kell tenni az előző években lekötött tartalékkal, ami annak idején a társasági adó alapját csökkentette, de még teljes egészében nem használtuk fel? Ugyancsak nem tudom, hogyan kell rendezni a passzív időbeli elhatárolásokban szereplő olyan tételeket, amik beruházási támogatások alkalmával keletkeztek és minden évben a támogatásból vásárolt tárgyi eszköz értékcsökkenésével arányosan kerül bevételként elszámolásra? Az új szabályokban szereplő pénztárnövekmény kapcsán a mentesített értékhez tartozik az első évi nyitó pénztár értéke is, ami lehet magasabb, mint a bevétel 5 százaléka? Ha igen, akkor a növelő, illetve csökkentő tételként számított pénztárnövekményt ehhez az értékhez kell viszonyítani vagy a bevétel 5 százalékához? Válaszát előre is köszönöm!

Tao – Fejlesztési adókedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunknál a 2010. és 2011. években végrehajtott beruházások alapján jelenleg folyamatban van a taotörvény 22/B § (1) i) pontja szerinti fejlesztési adókedvezmény időszakunk (továbbiakban: FAK1) A FAK1 paraméterei: • futamideje: 2011. – 2020. • maximális támogatás tartalma: 454,8 mFt • mostanáig igénybe vett támogatástartalom: 65 mFt 2016-ban szeretnénk megkezdeni egy újabb beruházást (szintén a taotörvény 22/B § (1) i) pontja szerinti fejlesztési adókedvezményi lehetőséggel – ez lenne a FAK2) –, a beruházás várható üzembe helyezési ideje 2017. A taotörvény 22/B § (6) szerint „az adózó az adókedvezményt a beruházás üzembe helyezését követő adóévben – vagy döntése szerint a beruházás üzembe helyezésének adóévében – és az azt követő kilenc adóévben, legfeljebb a bejelentés, illetve a kérelem benyújtásának adóévét követő tizennegyedik adóévben veheti igénybe”. Az előzőek alapján a FAK2 2018-2027. évek között vehető igénybe; 2018-2020-ig még megvan a lehetőség az első beruházás alapján igénybe venni a teljes, 80 százalékos adókedvezményt. Kérdéseim: 1. A FAK2-t a beruházás üzembe helyezését követő adóévben (2018.) meg kell kezdeni? 2. Ha megkezdjük a FAK2-t, akkor lehet-e egy olyan megosztása a maximális, 80 százalékos adókedvezménynek, hogy 79 % a FAK1-ből és 1 % a FAK2-ből? Majd a FAK1 lejárata (2020.) után a teljes 80 % FAK2 – mindaddig, amíg el nem érjük a maximális támogatástartalmat? Előre is köszönöm!

Beruházási támogatás miatti tőketartalék kezelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági vállalkozás gépbeszerzéséhez támogatást kapott, melyet előírtak, hogy tőketartalékként kell kimutatni. Az lenne a kérdésem, hogy az örökre ott marad, vagy hová, és mikor kell átvezetni, lekönyvelni? A beruházással annyi kötelezettsége van a cégnek, hogy az üzembehelyezést követő 5. év végéig nem adhatja el. Kell-e valamikor a támogatás összegét átvezetni bevételek közé, vagy befolyásolja-e az éves elszámolt értékcsökkenés-összegeket? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Képzés költségének elszámolása

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Kiva választása – kedvezményezett átalukás – jogutód

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Kivás vállalkozás lakóingatlant értékesített

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink