16 találat a(z) belépés cimkére

Átalányadózó belépés-kilépés Kérdés

Pénteken csak kilépésre használható a röszkei közúti határátkelő Cikk

A kilépés gyorsítása érdekében pénteken 7 órától 19 óráig csak a Magyarországról Szerbiába tartó utasok használhatják a röszkei közúti határátkelőhelyet – közölte a rendőrség csütörtökön honlapján.

Munkaszüneti napra bér 5/2 munkarendnél, ki-belépésnél Kérdés

Tisztelt Adózóna! Teljes munkaidős havidíjas (5/2 munkarendben) dolgozó munkavállalónak munkaszüneti napra is jár díjazás. Például: áprilisban 20 munkanapja van, májusban pedig 22 munkanapja. Most két problémánk is felmerült a dolgozóink ki-be lépésénél. Ha április 15-én lép be valaki a 20 munkanapos áprilisból a rá eső rész 10 munkanap (április 15-30-ig, nem számít bele a 19-22-i ünnep). Például: 100 000/20*10, a bére 50 000 forint. Valamint ha valaki május 15-én lép ki, a 22 munkanapos májusból a ráeső rész (01-15-ig, nem számít bele az 1-je) 10 munkanap. Például:100 000 Ft/22*10, a bére 45 455 forint. Az arányosításnál elvesztik a munkaszüneti napra járó bérüket. Kérdésem: jó ez így? Köszönöm szépen a válaszukat előre.

Családi gazdaságból kilépő tag bevétele Kérdés

Családi gazdaság 2018.03.31-éig 3 fővel működött. E napon kilépett egy tag (a vezető testvére), de belépett a vezető gyermeke, egy határozatot kaptak róla. Keletkezett január-ban bevétel, és vannak költségszámlák is. Hogyan kell eljárni a bevétel meghatározásánál, hogy az szabályos legyen? Én a következőképpen jártam el. Március 31-éig összesítettem bevételt és költséget, és elosztottam 4 felé. A kilépő tagnak ez szerepelt az adóbevallásában 40 százalékos költségátalány alkalmazása mellett, mivel a többieknek is ezt alkalmaztam. A többieknek pedig ápr. 1-dec. 31. közötti bevételét és kiadásait osztottam 3 felé, és ezt hozzáadtam a jan. 1. és márc 31. között keletkezett bevételeihez és költségeihez. Szintén 40 százalékos költségátalányt alkalmaztam. A kilépő tagnak kedvezőbb lett volna a nyilatkozat a 20 százalék költségszámla meglétéről és ehót fizetett volna, de úgy tudom mindenkinek egyforma adózást kell választani. Jól jártam-e el a bevételek és a költségek meghatározásában? Amennyiben van más megoldás, kérem ebben a segítségüket! Köszönettel Kné Marianna

Áttérés katára év közben Kérdés

Egyéni vállalkozó év közben áttér katára. Mikor kell bevallást benyújtani?

Családi gazdaságból kilépés és átlépés másik családi gazdaságba Kérdés

Tisztelt Szakértő! 3 tagú családi gazdaságból az egyik tag év közben kilépett és átlépett egy másik, a férje családi gazdaságába. Ebben az esetben hogyan kell a bevételeket és költségeket felosztani az egyik és a másik családi gazdaság esetében?

Belépés az áfába Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes társaságnál, tulajdonosváltás és tevékenységbővítés, profilváltás esetén van-e lehetőség év közben az általános szabályok szerinti áfába belépni, ha év elejétől a bevétel nem érte el a 8 millió forintot?

Kata ismételt választhatósága Kérdés

Ha az adózó most belépett a kata hatálya alá, mert azt tervezi, hogy folyamatosan elegendő bevétele lesz, de mondjuk, 2018. májusban látja, hogy jobban jár, ha kilép a katából és egyéni vállalkozóként szja-t fizet, mikor léphet vissza legkorábban a katába? 2018-ban még vissza tud lépni? Hányszor léphet ki és be? Köszönöm szépen.

Kiván innen, kiván túl: elszámolás belépéskor és kilépéskor Cikk

Személyi jövedelemnek nem minősülő kifizetések, értékcsökkenés, tárgyi eszközök és osztalék elszámolása: megannyi kérdés, amely a kiva alá belépőket, illetve a társasági adózásra visszatérőket foglalkoztatja.

Tagi kölcsön bt.-nél Kérdés

Ügyfelem egy bt. beltagja. A bt. jelentős beruházási hitelt vett fel és ehhez az önrészt, 10 millió forintot a bt. beltagja adta. A beruházási hitel lejárata 10 év. A beltag kilépne. Kérdésem, hogy részére muszáj-e visszafizetni a kölcsönt? A bt. ugyanis nem tudja, illetve a hitelszerződésbe benne van, hogy neki csak a hitel lejárta után lehet vissza fizetni. Lehetséges-e, hogy az új beltaggal egymás között rendezzék, és a továbbiakban az új beltagnak tartozna a bt.? Válaszukat köszönöm

Belépés elmaradása szankcionálható? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megtudni, jogilag van-e lehetőség arra, hogy a munkavállaló belépési szándékát, pontosabban annak elmaradását valamilyen módon szankcionálni lehessen? Sajnos többször előfordult már egyik cégünknél, hogy a hetekkel korábban aláírt munkaszerződését a dolgozó a munkába állása előtt lemondja, ezzel megkárosítva a céget oly módon, hogy a másik potenciálisan felveendő álláskereső időközben másik állást talált, így elölről kell indítani az egész álláskeresési folyamatot? Lehet-e valamilyen kötbért vagy bármit kikötni garanciaként a munkába állás biztosítására? Szíves válaszát előre is köszönöm!

Kiva, belépés előtti tao-kedvezmények Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk 2017. 01.01-jével belépett a kiva alá. Kérdésem, hogy a 2016. évi társasági adója csökkentéseként képezhet-e 2016. évre fejlesztési tartalékot? Az Adózóna válaszai közt ( Pölöskei Pálné, Szipszer Tamás) ellentétes véleményt találtam, és a NAV sem ad egyértelmű választ. Várom egyeztetett véleményüket, hogy a cég 2016. évi gazdálkodását lezárhassuk. Üdvözlettel: Krisztiánné

KIVA belépés, pontosított kérdés Kérdés

Tisztelt Szipszer Tamás! Kérdésem (http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_25_KIVAba_valo_belepes_idopontjakapc_deq) arra vonatkozott, hogy jogosan lépett-e be a vállalkozás a kiva hatálya alá? A december 20-ai állapotot kell figyelni, vagy a január 1-ei adatokat? Köszönöm!

Iránymutatás a NAV-tól: így kell belépni az evába, és kilépni onnan Cikk

Tájékoztatót tett közzé honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) hatálya alá történő bejelentkezéssel, illetve a törvény hatálya alól történő kijelentkezéssel összefüggő teendőkről.

Közös őstermelésből kilépő és visszalépő tag szja bevallása Kérdés

Tisztelt Szakértők! 2 fős közös őstermelésből évközben kilépő, majd pár hónap múlva (évközben) visszalépő tagnak hogyan kell kiszámolni a 2016. évi jövedelmét? Megállapodhatnak-e úgy a kilépéskor, hogy a még év végéig beérkező bevételek és költségek kétfelé osztandók? Hol van a határ, hogy milyen bevételeket és költségeket oszthatnak fel a későbbiekben? Ráadásul ebben az esetben még évközben vissza is lépett ugyanaz a tag. Lehet-e ilyen megállapodás? Így gyakorlatilag az egész évi bevételeket és költségeket 2 felé lehetne osztani. A területalapú támogatást saját névre külön-külön kapják, erre is lehet megállapodás, hogy fele-fele arányban részesülnek belőle? Az szja törvényben nem találok erre semmit, csak az szja bevallási útmutatóban van rá utalás. Válaszukat előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink