66 találat a(z) alkatrész cimkére
Számlázás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy van egy autószerelő egyéni vállalkozó, aki vásárol alkatrészt a saját nevére, amit majd beszerel az autóba. Hogyan tudná továbbszámlázni? Mit kell a számlára írni? Milyen tevékenységi körnek kell szerepelni? Kell-e hozzá kereskedői végzettség? Milyen tudnivalók vannak ezzel kapcsolatban? Válaszát előre is köszönöm
Környezetvédelmi termékdíj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérjük szíves segítségét a 2011. évi LXXXV. törvény a környezetvédelmi termékdíjról 1.sz. mellékletében az alábbi pontokban szereplő „az alkatrészek kivételével” kifejezés jelentésének a meghatározásához. 1. Nagygépek, az alkatrészek kivételével 20. Kisgépek, az alkatrészek kivételével 57. Szórakoztató elektronikai cikkek és fotovoltaikus panelek, az alkatrészek kivételével Társas vállakozás használt gépjárművek forgalmazásával foglalkozik. Árukészlete egy részét főként Németországból szerzi be. A vámhatóság részéről a 2014. évi anyagot környezetvédelmi termékdíj vizsgálat céljából bekérték. A külföldről behozott autókhoz kapcsolódóan környezetvédelmi termékdíjat a gumiabroncsok, akkumulátorok és kenőolajok után vallottunk és fizettünk. Az anyag átvételekor az ellenőrzésre kijelőlt ügyintéző már közölte, hogy fizetési kötelezettség van még a rádióra, illetve cd-lejátszóra, műszerfalba épített órára, légkondicionálóra. Ezek az eszközök a fentiekben felsorolt pontok alatt szerepelnek és a mi értelmezésünk szerint „az alkatrészek kivételével” azt jelenti, hogy ha alkatrészként vannak beépítve jelen esetben egy autóba, akkor arra nem vonatkozik a termékdíj-fizetési kötelezettség. Azt a választ kaptuk, hogy valamit biztos akart ezzel a kifejezéssel a törvényalkotó, de egyébként más társaságok a sorolt termékekhez kapcsolódóan is fizetnek termékdíjat. Jelenleg még tart a vizsgálat, várjuk segítségét a tövényi előírás értelmezéséhez, melyet köszönünk.
Gépjármű-kereskedelem Kérdés
Gépjármű-kereskedelemmel foglalkozó cég: 1. a készletre vásárolt autókhoz vásárolhat-e alkatrészt a felújításokhoz? Kell-e valamilyen külön nyilvántartást vezetni etekintetben? 2. a cég tevékenységei között a gépjármű-kereskedelmen kívül e tevékenységére (felújítás, gépkocsi javítás) tekintettel kell-e például autószerelést szerepeltetni? 3. ha nem "változatlan" formában értékesíti az autókat, áru- vagy termékértékesítésről beszélhetünk az értékesítéskor? 4. az autók megvásárlásakor áru- vagy termékbeszerzés? 5. számolhat-e el üzemanyag költséget ezen autók tekintetében? Milyen nyilvántartást kell vezetni? (például menetlevél) 5 a személygépkocsi és hozzá tartozó beszerzések esetében milyen feltételek mellett vonható le az áfa (ha levonható)?
Géprongy fordított adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállakozó, akinek alkatrész-kiskereskedelmi üzlete van, áfakörös. Az üzletben értékesít géprongyot, amiről fordított adózású számlát kap, a számla kiállítója az áfatörvény 142. § (1) bekezdés d) pontjára hivatkozik. Kérdésem, hogy mint árubeszerzést, hová állítsam be az áfabevallása, kiegészítő lapot töltsek ki róla? Valamint, ha az értékesítéskor a pénztárgépbe 27 százalékos áfásként üti be a vállalozó (megfizeti az áfát), az úgy jó lehet-e?
Ekáer-bejelentési kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy autójavító vállalkozás az autóalkatrészeket Magyarországon bejegyzett importőr cégtől vásárolja, és szállítja a saját telephelyére. A szállítást kisteherautóval (maximum 3,5 tonna), illetve személyautóval végzi. A fuvarok értéke meghaladhatja a milliós értéket is esetenként. Kérdés, hogy kell-e az ekáerrendszerbe regisztrálnia, és számot kapnia a szállítások előtt? Segítségét megköszönve, tisztelettel.
Különbözeti áfa levonási jog 2015-től Kérdés
Tisztelt Szakértők! Használt gépjárművek beszerzésével és értékesítésével, valamint gépjármű bérbeadásával foglalkozó kft. különbözeti áfa alá bejelentkezett. A beszerzett gépkocsikat időnként javítani, vagy felújítani szükséges. A beszerzéssel kapcsolatos áfát, illetve a beszerzett gépjárművek javítási, alkatrész költségének áfáját eddig nem helyeztük levonásba. A kérdésem, hogy ez 2015-től változott-e? Tehát levonhatóak lettek-e ezen tételeknek az áfája? Köszönöm szépen!