5 találat a(z) ügyvédi iroda tagja cimkére

Mi a teendő egy ügyvédi iroda egyik tagjának halálakor? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy elég összetett kérdésben kérem a segítségét! Öt tagból álló ügyvédi iroda egyik alapító tagja váratlanul meghal. A tag személyes közreműködéssel nem vett fel tagi jövedelmet az évek során, részére csak osztalékelőleg és osztalék kifizetése történt. Milyen teendői vannak ezzel kapcsolatban a könyvelőnek? A tagnak két gyermeke van, közülük az egyik szintén az iroda tagja, de a másiknak nincs jogi végzettsége, tehát nem léphet be tagként az irodába. Hogyan kell elszámolni az örökösökkel? Az időközben elkészült mérleget és eredménykimutatást elfogadhatja-e a tagok gyűlése, vagy csak hivatalos hagyatéki eljárás után kerülhet erre sor? (Az előző években egyedileg a közgyűlés által meghatározottak szerint történt az osztalék elfogadása és kifizetése, a tagoknál nem egységesen ugyanakkora összegű osztalék került meghatározásra.) Köszönöm szépen a válaszát és a segítségét!

Ügyvédi iroda tagja táppénzen, anyasági ellátáson Kérdés

Tisztelt Adózóna! Ügyfelem egyetlen tulajdonosként/tagként dolgozik ügyvédi irodájában. Babát tervez, és felmerült a kérdés, hogy jogosult lesz-e táppénzre és csedre, gyedre, amennyiben az orvos kiírja veszélyeztetett terhesként keresőképtelen állományba, és ő az Ügyvédi Kamaránál bejelenti tevékenysége szüneteltetését? Mikor érdemes bejelenteni a szüneteltetést, illetve van-e erre vonatkozóan kötelező érvényű szabály? Esetleg a csed indítása után kellene bejelenteni a szüneteltetést azért, hogy jogosult legyen az ellátásokra? A táppénzes időszak alatt nyilván fizetné maga után a táppénz 1/3-ot. Válaszukat előre is köszönöm!

Ügyvédi iroda tagja mindig társas vállalkozó? Kérdés

A "Munkaviszony, tagi jogviszony: bt.- ben, kft.-ben melyik a megfelelő?" cikkel kapcsolatban az alábbi kérdés merült fel: a NAV tájékoztatása alapján (többször is kérdeztük őket) az ügyvédi iroda tagja abban az esetben nem társas vállalkozó, ha munkaviszony keretében látja el az ügyvezetői feladatokat és működik közre személyesen. Ez némileg ellent mond a cikk "Például egy ügyvédi iroda tagja minden esetben társas vállalkozó." mondatának. Kérem segítsen tisztázni ezt az ellentmondást!

08-as bevallás adószám előtti időszakra Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy ügyvédi irodát az ügyvédi kamara bejegyzett 2014. 11. 25-én. Adószámot kapott 2014. 12. 10-én. Az iroda tagja tagi jogviszonya alapján főfoglalkozású társas vállalkozóként 2014. 11. 25-étől járulékfizetésre kötelezett. A NAV a 1408-as bevallását csak 2014. 12. 10-től fogadja el. Hogyan kell bevallani a járulékot a 2014. 11. 25 - 2014. 11. 30., és a 2014. 12. 01 - 2014. 12. 09-ig tartó időszakra? Válaszát köszönöm: Szabó Jánosné

Ügyvédi iroda tagja gyesen Kérdés

Egyéni ügyvédi iroda tagja gyesen van. A járulékait meg kell fizetnie a minimálbér alapján. A munkáltatót terhelő járulékköltséget, a munkavállalót terhelő járulékot is könyvelni kell. Azt be kell fizetnie a pénztárba? A másik kérdésem, hogy a bérköltséget is könyvelni kell ebben az esetben? Vagy, ha nincs kivét, csak járulék, akkor a járulék lesz a költség az ügyvédi iroda részére? Köszönöm válaszukat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Műtéti költség adózása munkaviszonyban

Nagy Norbert

adószakértő

Részmunkaidőre váltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Cégautóval kapcsolatos áfalevonás.

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink