20 találat a(z) önerő cimkére

Babaváró hitel: nem változnak érdemben az önerőre vonatkozó szabályok Cikk

A Babaváró támogatást számos család lakásvásárlási célra használja fel az önerő és a lakáshitel kiegészítésére. Felröppentek az elmúlt napokban olyan hírek, hogy a konstrukció a jövő évtől teljes egészében önerőnek számíthat. Ez azonban nem igaz, a maximális 10 millió forintból továbbra is 7,5 millió forinttal lehet pótolni a lakásvásárláshoz szükséges saját megtakarítást.

Lakáshitel: a személyi kölcsönből finanszírozott önerő kockázataira figyelmeztet az MNB Cikk

A jegybank szerint jellemzően kockázatosak azok a lakáshitelek, amelyeknél az önerőt az ügyfél személyi kölcsöne adja, ezért az ilyen ügyletekre vonatkozó limitek felállítását várja el a hitelnyújtóktól. Eltérő kockázatuk miatt babaváró kölcsönök összegének háromnegyede, s a vissza nem térítendő állami családi támogatások egésze természetesen elfogadható önerőként.

Babaváró hitel: beszámítható önerőként, és kölcsönt is kiválthat Cikk

Július 1-jétől a babaváró hitelhez kapcsolódva megváltoztak az adósságfék-szabályok, a babaváró hitelt önerőként be lehet számítani a lakáshitel felvételébe, továbbá a babaváró hitellel más kölcsönt kiválthatnak az ügyfelek.

Szaktanácsadás számlázása Kérdés

Tisztelt Adózóna! Mg.i,erdőgazdálkodási és élelmiszer-feldolgozáshoz kapcs. egyéni és csoportos szaktanácsadás(Felhívás kódszáma:VP1-2.1.1-2.1.2-17)c. pályázat kapcsán: A szaktan. szolgáltatásban részt vevő közvetett kedvezményezett köteles a 10%-os hozzájárulási költséget számla ellenében megfizetni. Egyéni szaktan. esetében 90%-os, csoportos szaktan. 100%-os állami tám.-t biztosít a kedvezményezettnek. Felhívás 4.2.2.3.2. pontja értelmében (plusz pontért) az önerő 5-15%-kal növelhető. Vállalnánk a +15% önerőt, így egyéni szaktan. esetében 75%-os, a csoportos esetében 85%-os támogatást fogunk igényelni. Kérdésünk: számlázás során az ügyfél a nettó összeg 10%-át, illetve 0%-át fizeti a számlából a fennmaradó nettó összeg 15%-a számlakibocsátó elengedett követelése, a 75%-a illetve a 85%-a az állami támogatás, amit később a számlakibocsátó kap meg. A számlázás folyamán milyen egyéb szövegben kell utalni arra, hogy a vevő miért nem fizeti a teljes összeget? Le kell-e számlázni a teljes összeget? A teljesítési igazoláshoz szükséges-e csatolni bármilyen dokumentumot, ami igazolja, hogy a nettó összeg állami támogatás része, illetve a számlakibocsátó elengedett követelése milyen formában, mértékben és ki által lesz kiegyenlítve? Ki fizeti a támogatási összegre eső áfa részét/a számlakibocsátó elengedett követelésére eső áfa részét? A vállalt plusz 15% önerőt (általunk elengedett követelés) hogyan tudjuk lekönyvelni? A vevő hogyan tudja lekönyvelni a pénzügyileg teljesítetlen számlarészt?

Céges autó beszámítása a bérleti díjba Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéskörben szeretném a segítségét kérni. Háromoldalú megállapodás keretében (egy kft. "A", egy autókereskedő "B" és egy lízingcég "C") a "B" cég megvásárolja "A " Kft. használt céges autóját. Az autó eladási árát "B" cég a "C" új autók vételárának önerő részleteként kezeli, míg a "C" az "A" Kft. első emelt összegű bérleti díj részleteként kezeli. A használt autó értékesítéséhez pénzmozgás nem tartozik. A segítségét szeretném kérni a fenn említett gazdasági esemény helyes könyvelésében. Segítségét és válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiva, elhatárolt veszteség

Pölöskei Pálné

adószakértő

Munkaruha áruházi dolgozóknak

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Lakáscélú munkáltatói kölcsön

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink