1 találat a(z) áttérés taoóról kivára cimkére

Kérdés

Tisztel Szakértők! Egy társaság 2020. január 1-jétől választotta a kivát. A 2019. évi eredménye után megfizeti a társasági adót. Az adózott eredménye 2020. január 1-jével kerül átvezetésre az eredménytartalékba. Ha ebből a 2019. évi adózott eredményből – amely 2020. január 1-jével került átvezetésbe az eredménytartalékba – hagy jóvá 2020 májusában osztalékot, akkor ez az osztalék már kivaalapot növelő tétel lesz? Ha nem venne ki osztalékot, akkor erre a 2019. évben keletkezett adózott eredményre - mivel 2020-ban kerül átvezetésre az eredménytartalékba – lekötött tartalékot kell képezni visszatéréskor? Nekem úgy tűnik, mintha osztalékfizetés esetén az áttérést megelőző évi eredmény után tao-t és kivát is kellene fizetni, a visszatérés évét megelőző év eredménye után pedig egyiket sem.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzletrész visszavásárlása

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Tanulók esetén a munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítés

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink