13 találat a(z) versenyautó cimkére

Cégautóadó versenyautó után Kérdés

Cégautóadó fizetése versenyautó után Kérdés

Számlázási lánccal 25 millió forintos áfafizetési kötelezettséget próbáltak eltüntetni Cikk

Adófizetés elkerülésére szolgáló számlázási láncolat létrehozása miatt emelt vádat az ügyészség egy férfi és öt társa ellen – tájékoztatta a Somogy Vármegyei Főügyészség hétfőn az MTI-t.

Versenyautózás adózása II. Kérdés

Versenyautózás adózása Kérdés

Versenyautó cégautóadójának megállapítása Kérdés

Versenyautó-alkatrész áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy versenyautóhoz vásárolt alkatrészek áfatartalma levonásba helyezhető-e? Mi számít versenyautónak? Milyen egyéb adókötelezettségek merülhetnek fel? Másik kérdésem, hogy személygépkocsi-kereskedelemmel foglalkozó cég esetén az alkatrészek áfatartalma levonásba helyezhető-e, ha azt beépíti, tehát mi számít továbbértékesítési célnak, ha egy az egyben kiszámlázom az alkatrészt, vagy az is, ha beépül egy, egyébként áfásan (nem KAD) értékesített autóba? Köszönöm a válaszát!

Cégautóadó Kérdés

T. Szakértő! A cégautóadó jogszabályi értelmezése kapcsán kérdésem lenne, hogy egy autóversenyző egyesület, rendszám nélküli, zárt pályán versenyzőautójára, amely az országos gépjármű-nyilvántartásban nem szerepel, mivel speciális építésű autó, cégautóadó-fizetési kötelezettsége keletkezik-e? Válaszát előre is köszönöm

Versenyautó után fizetendő cégautóadó Kérdés

Tisztel Szakértő! Értelmezésem szerint a cégautóadót a versenyautók után is meg kell fizetni, mert személyautónak minősülnek cégautóadó szempontjából. Kérdésem, hogy ez minden esetben igaz, vagy van kivétel? Ha nincs rendszáma, vagy nem megy közútra az autó, akkor is meg kell fizetni az adót. Az összetört és üzemképtelen versenyautóra is vonatkozik a cégautóadó? Valamint a bemutató autókra is, amit csak szállítanak egyik kiállítási helyről a másikra, az autó üzemképtelen, lénygeében csak egy karosszéria? Válaszát előre is köszönöm.

SP rendszámú versenyautó Kérdés

Egy kft. tulajdonában áll egy versenyautó, ami SP rendszámmal rendelkezik. Az autót kizárólag versenyzésre használják, közúti forgalomban nem vehet részt. Az autót terheli cégautóadó-fizetési kötelezettség? Köszönöm!

Versenyautó cégautóadója Kérdés

Adott egy forgalomból véglegesen kivont jármű, amely rendelkezik egy ideiglenes, úgynevezett SP (sport) rendszámtáblával, indítási naplóval és gépkönyvvel. A gépkocsi az indítási napló alapján évente maximum 90 napot vehet részt a forgalomban, de ez jellemzően maximum 15 nap/év. A cég autóversenyeken használja a járművet versenyzésre, és a járművön elhelyezett reklámból szerez árbevételt. Mivel véglegesen ki van vonva a gépkocsi a forgalomból, ezért gépjárműadót nem kell utána fizetni, és a megvásárlásakor is illetékmentességet élvezett. Az indítási napló meghatározza, hogy kizárólag milyen esetekben vehet részt a közúti forgalomban – autóversenyek során a verseny közúti szakaszain történő közlekedés, – a járművek telephelyétől a verseny helyszínére történő közlekedés, – teszt, tréning helyszínére történő eljutás, – a jármű versenyre történő felkészítéséhez szükséges közúti közlekedés. Az SP forgalmi rendszámmal ellátott járművet közúton a fentiekben eltérő céllal használni TILOS, ezáltal magánhasználata végképp kizárt. A pályaautók pedig még ideiglenes rendszámmal sem rendelkeznek . A kérdés az, hogy a 365 napból valójában 15 napot reklámozási célra használt járműre kell-e cégautóadót fizetni, tekintettel arra, hogy az szja-törvény szerint a versenyautó is személygépkocsinak minősül, illetve a hatósági nyilvántartásban nem szereplő személygépkocsi is alanya költségelszámolás esetén a cégautóadónak?

Versenyautó és az áfalevonás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Sportegyesületünk autóversenyzéssel foglalkozik, van egy versenyautónk, ezzel cégeket reklámozunk versenyeiken. A reklámot kiszámlázzuk (áfásan), csak ebből és tagdíjból van bevételünk. Jól gondolom-e, hogy ebben az esetben nem vonatkoznak ránk a személyautókkal kapcsolatos adólevonási korlátok? Hogyan tudjuk bizonyítani, hogy minden egyes alkatrészbeszerzés, javítási költség, üzemanyag stb. azért merül fel a versenyautóval kapcsolatban és azért igényeljük vissza utánuk az áfát, mert a „124. § (1) bekezdésének j) és k) pontjában említett esetekben igazoltan egészben vagy túlnyomó részben úgy használja, egyéb módon hasznosítja, hogy az közvetlen anyagjellegű ráfordításként más termékértékesítés, szolgáltatásnyújtás adóalapjába épül be; és a 124. § (1) bekezdés a) pontjában említett esetben igazoltan egészben vagy túlnyomó részben úgy használja, egyéb módon hasznosítja, hogy az közvetlen anyagjellegű ráfordításként más termékértékesítés adóalapjába épül be"? Mi szerepeljen a kimenő számláinkon ahhoz, hogy fentieknek megfeleljünk (a reklámszolgáltatás megfelelő)? Kell vezetnünk menetlevelet is, hogy ezt bizonyítsuk, illetve ezen kívül még mit kell tennünk és bizonylatolnunk, hogy korrektül, a jogszabályoknak megfelelően járjunk el? Előre is köszönöm

Versenyautó és alkatrészeinek áfája Kérdés

Adott egy kft., amely rally versenyautókat vásárol és tulajdonol. Majd ezeket a gépjárműveket bérbeadja versenyzőknek, egyesületeknek, stb. De közben az adott tulajdonos kft.. szervizeli is a gépjárműveket. A gépjárművek a forgalmi engedély szerint versenyautók és versenyautó rendszámuk van. Kiegészítő információ, hogy egy ilyen gépjármű körülbelül 50 millió forintba kerül. Továbbá az éves szervizköltsége is elérheti az 50 millió forintot. Tehát tetemes szerviz anyagköltségről beszélhetünk. A kérdések a következők: 1.) A vásárolt rally versenyautó áfája visszaigényelhető-e? 2.) A szerviz alkatrészköltségeinek az áfája visszaigényelhető-e? 3.) A szervizmunkadíj áfája visszaigényelhető-e? 4.) A bérbeadás áfás-e? 5.) Továbbá kérem, ha van valamilyen speciális szabályozás, speciális dolog, akkor arról is tájékoztasson. Előre is köszönöm szíves segítségét, üdvözlettel, Kálmán Csaba.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink